Empotans

Erkeklerde cinsel ilişki esnasında penisin yeterli oranda sertleşmeme sorununa Empotans denilmektedir. Bu rahatsızlık çoğunlukla 40 ila 70 yaş arasında meydana çıkar. Bu yaştaki erkeklerin genelde %40 ile %50 ‘sinde görülmektedir ve önemsenmesi ve zamanında tedavi edilmesi gereken ciddi bir hastalıktır. Tedavisi yapılmayan Empotans problemi erkeklerde yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler. İktidarsızlık olarak nitelendirilen Empotans, cinsel ilişki için gereken sertleşmeyi yeterli düzeyde sağlayamaması ya da sürdürememesi olayıdır.

Empotans Tedavisi

Empotans Tedavisi Nasıl Yapılır?

Empotans, erkeklerde ileri yaşlarda görülen sertleşme problemidir. Bu probleme bir çözüm olarak mutluluk çubuğu ameliyatı geliştirilmiştir. Mutluluk çubuğu empotans tedavisi ile hastalara çözüm bulunabilmektedir. Mutluluk çubuğu ameliyatında öncelikle penisin içerisine protez yerleştirilir. Hasta penis içerisindeki protezi ortalama bir ay kadar sonra kullanmaya başlayabilecektir. Ameliyat süresi penis içerisine yerleştirilecek olan protezin türüne göre çeşitlilik göstermektedir.

Empotans Tedavisi Nedir?

Empotans Nedir?

Empotans erkek kişilerde 40 yaş ve sonrasında ortaya çıkan iktidarsızlık, sertleşememe problemine verilen isimdir. Empotans problemine birçok fiziksel sorun sebep olabilir. Akciğer, karaciğer problemleri, alok veya uyuşturucu bağımlılığı, damar sertliği, kap – damar rahatsızlıkları, testesteron düşmesi gibi birçok sebep empotans problemini doğurabilmektedir.

Empotans Tedavisi Nedir?

Empotans tedavisinde kullanılan yöntemlerden biri de mutluluk çubuğu tedavisidir.