Cinsel İktidarsızlık

Cinsel İktidarsızlık konusu ile ilgili olarak erkeklerin cinsel yaşantılarında penis sertleşmesi sorunları ile karşı karşıya kalmasına halk arasında “cinsel iktidarsızlık” denir. Bu bir hastalık mıdır, değil midir, tedavi yöntemi nedir ve daha fazlası makalenin yazılma amaçlarını oluşturmaktadır. Öncelikle şurası gayet iyi bir şekilde bilinmelidir ki zaman zaman herkes hiç ummadığı bir rahatsızlıkla karşı karşıya kalabilmektedir. Bu rahatsızlıklar tamamen tabiatın getirdiği bir döngü sürecidir. Örnek vermek gerekirse her ne kadar her bir kişi kendisine dikkat de etse, gerekli vitaminleri de alsa kış döneminin belli bir zamanında grip hastalığına tutulmaktadır. İşte bu örnek de gayet açıkça cinsel iktidarsızlık konusuna bir örnekleme yapmaktadır. Mutluluk çubuğu ekşi cinsel iktidarsızlık problemlerinin önüne geçebilmek adına uzman hekim birtakım direktifler verebilir, önemli olan bu direktifler doğrultusunda hareket ederek iktidarsızlığı sona erdirmektir.

Cinsel İktidarsızlık

Cinsel İktidarsızlık Belirtileri

 

Erkeğin cinsel yaşamında sertleşme sorunu yaşamaya başlaması ilk bakışta normal gelebilir. Bunun altında olan nedenlere inilmelidir. Örneğin; erkek düzenli bir cinsel hayata sahip mi değil mi? Eğer sahip değilse olağan bir durum olarak sertleşmelerin yaşanmasında hiçbir sakınca yoktur. Fakat düzenli bir ilişkisi var da sertleşme sorunu yaşıyorsa işte burada bir sorun var demektir. Yani erkek cinsel iktidarsızlık belirtilerinden birisiyle baş başa kalmış demektir. Bu belirtilerinden olarak kişi aşırı stresli veya partnerini mutlu edememe gibi kafasında birtakım şeyler büyütüyorsa bu onun cinsel sorunlarını mutluluk çubuğu ekşi ile tamamlama yoluna başvurmasına yol açar.

Cinsel İktidarsızlık Sorununa Karşı Önlemler

Erkeklerin cinsel iktidarsızlık durumlarına karşı almaları gereken birtakım kritik önlemleri vardır. Bu önlemleri arasında şunları sayabiliriz:

-Partneri orgazm edememe gibi bir gereksiz kuruntuya kapılmamalı,

-Performans eksikliği yaşama kaygısından uzak durulmalı,

-Hayatı olağan akışına bırakmalı ve stres, kaygı ve endişelerden uzak bir cinsel birleşme yaşamalıdır.

Bu maddeler tatbik edildiğinde de sorun devam ederse mutluluk çubuğu ekşi hekim tavsiyesi dikkate alınarak temin edilebilir. Ancak asıl amaç doğal yollarla hastalığın tedavi edilmesi olduğundan mutluluk çubuğu ikinci plana atılmalıdır.

Cinsel İktidarsızlık için İlaç Tedavisi

Genellikle erkeklerin birçoğu ilaç tedavisine başlar. Ancak yine erkeklerin birçoğu aldıkları bu ilaçların hangi yollarla elde edildiklerini ya hiç bilmez veya umursamaz. Oysa söz konusu ilaçlar erkeği kısırlığa kadar bile götürebilir. Bu da cinsel iktidarsızlık konusunda hemen ilaç tedavisi olarak yapay kimyasal maddeli sertleştiricilere tevessül edilmemelidir. Tamamen doğal tedavi yöntemleri uzman hekim eşliğinde kontrollü olarak yapılarak kişinin kendi kendini oto kontrol altına almayı başarabilmesidir. Ancak bu sayede mutluluk çubuğu ekşi ihtiyaç duyulmadan sertleşmelerin önüne geçilebilecektir. Cinsel iktidarsızlık için temin edilen ilaç zaten gerekli görülürse uzman hekim tarafından da tavsiye edilerek Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı markalar alınır. Bunun için kesinlikle ama kesinlikle uzman ürolog en temel şarttır. Daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.