Cinsel İktidarsızlık Nedir?

Cinsel İktidarsızlık Nedir? Sorusu ile ilgili olarak cinsel iktidarsızlık, cinsel birliktelik sırasında erkek cinsel organının birlikteliği sağlayacak derece ya da hiç sertleşememesi, ereksiyona geçememesi olarak nitelendirilen ve tıp biliminde impotans olarak nitelendirilen erkek rahatsızlığıdır. Cinsel uyarıcılar ve fanteziler sayesinde beyin bu uyarıyı alarak omurilik yoluyla cinsel organlarda sinüzoid adı verilen yapıların gevşemesini sağlar. Bu yapının gevşemesi içerisine kan dolmasına neden olmakta ve erkek cinsel organının hem sertleşmesini hem de genişlemesini sağlamaktadır. Cinsel heyecanın sona ermesi veya boşalma eyleminin gerçekleşmesi ile kan dolaşımı azalmakta erekte olan cinsel uzuv eski haline dönmektedir. Cinsel yaşamda cinsel iktidarsızlık nedir sorunu, cinsel organın sertleşememesi veya sertleşmeyi cinsel birlikteliğin sonuna kadar götürememesi, uzunca bir süre bu sertliğin idame ettirilememesi olarak kendini gösterir. Bu sorun sadece birkaç birliktelikte yaşanan bir durum ise ürologa başvurmayı gerektirecek bir durum olarak görülmez. Uzun süreli sertleşmeme durumu var ise hekime başvurulmalıdır. Birtakım stres, endişe gibi olumsuz faktörler, beyni etkilemekte ve sertleşme gerçekleşememektedir. Son yıllarda gelişen teknoloji ile mutluluk çubuğu kullanımı sayesinde bu olumsuz faktörlerin neden olduğu sertleşememe sorunu çözülmektedir.

Cinsel İktidarsızlığın Nedenleri Nelerdir?

Cinsel İktidarsızlık Nedir

Erkek yaşamında cinsel iktidarsızlık nedir sorusu kadar nedenleride önemlidir. İmpotansın hem fiziki hem de psikolojik (ruhsal) olmak üzere çeşitli nedenleri vardır. Fiziki nedenler olarak antidepresan ilaç kullanımı, iştah kesici ilaçlar, tansiyon hapları, aşırı sigara ve alkol bağımlılığı, yorgunluk, diyabet hastalığı, obezite, erkekte uygulanan doğum kontrol yöntemleri cinsel iktidarsızlığa yol açan fiziksel nedenlerdir. Bunların yol açtığı iktidarsızlık sorunun giderilmesiyle de çözülmektedir. Örneğin, iştah kesici ilaç kullanımının kesilmesi ya da alkol tüketimin azaltılmasıyla sertleşme problem ide ortadan kalkmaktadır. Ruhsal nedenler ise erkekte impotansa sebebiyet veren diğer bir unsurdur. Moral bozukluğu, aşırı stresi, sürekli endişe hali, depresyon, terk edilme duygusu, beyindeki bıkkınlık oluşturan faktörler sertleşememeyi sağlamakta ve kişinin güvenini sarsmaktadır. Bu sorunların tedavisi fiziksel nedenlere göre daha zor olmaktadır. Tedavinin çok zor olduğu durumlarda mutluluk çubuğu kullanımı önerilmekte ve sorun bu yolla giderilmeye çalışılmaktadır.

Cinsel İktidarsızlık Nedir ve Cinsel İktidarsızlığın Tedavisi Var mıdır?

Merak edilen cinsel iktidarsızlık nedir ve tedavi yöntemleri nelerdir konusu sürekli güncelliğini korumaktadır. Tedavi yöntemleri sorunun boyutuna göre değişmektedir. Tedavi öncelikle ilaç ve bazı aletler kullanılarak sertleşme sorunu tedavi edilmeye çalışılmakta bu yeterli gelmedi ise mutluluk çubuğu kullanımı yapılmalıdır. Oral yoldan alınan levitra, cialis gibi haplar ile cinsel organın cinsel ilişki sırasında erektil olması sağlanır. Ereksiyona geçememe hastalığı olarak bilinen iktidarsızlık ereksiyon sağlayıcı vakum ereksiyon cihazları ile tedavi edilmeye çalışılır. Cinsel organa fitil takılması, sertleşmeyi sağlayıcı enjeksiyon yapılması bu hususta tedaviyi sağlayıcı alternatif ürünlerdir.

Mutluluk Çubuğu Kullanımı

Erkek cinsel organının sertleşememesi veya bu sertleşmeyi uzun süre devam ettirememesi cinsel iktidarsızlık nedir sorusunun cevabı olmakta ve bunun tedavi yöntemi olarak mutluluk çubuğu kullanımı  önerilmektedir. Ameliyatla gerçekleşen mutluluk çubuğu birliktelik sırasında şişirilen pompalarla cinsel organ erektil hale getirilir ve mutlu bir birliktelik bu yolla sağlanmış olur. Detaylı bilgi için tıklayınız.