Skip to main content

Cinsellikte Sertleşmeme Sorunu Mutluluk Çubuğu ile Nasıl Çözülür?

Pek çok farklı neden erkekler arasında yaygın olarak görülen cinsellikte sertleşmeme sorununa sebep olur. Bu sorunun tedavisinde ise son çare olarak mutluluk çubuğu kullanılır.

Cinsellikte Sertleşmeme Sorunu için Tedavi Seçenekleri Nelerdir?

Erektil disfonksiyon; farklı nedenlere bağlı olarak penisteki sertleşmenin, tatmin edici bir cinsel ilişki için yeterli olmadığı bir durumdur. Bu durum toplumda oldukça yaygın olarak görülür ve pek çok erkek sertleşmeme problemi için çözüm arar.

Cinsellikte sertleşmeme sorunu için pek çok farklı tedavi yöntemi mevcuttur. Bunlardan ilki kişinin terapiye yönlendirilmesidir. Ereksiyon yani sertleşme fizyolojik ve psikolojik etmenlerin birlikte etki ettiği bir durumdur. Dolayısıyla ereksiyonda meydana gelen bir sorununun psikolojik kaynaklı olma ihtimali söz konusudur. Bu  nedenle terapi kişideki psikolojik nedenli erektil disfonksiyonun düzelmesine yardımcı olabilir.

Tedavide kullanılan bir diğer yöntem Fosfodiesteraz-5 inhibitörleridir. Sild*naf*l, t*dal*fil gibi etken maddelerin yer aldığı fosfodiesteraz-5 grubu ilaçlar; penise olan kan akışını artırarak sertleşmenin korunmasını sağlar. Tedavide, penisin yüzeyine direkt uygulanan ilaçlar veya penisin içerisindeki süngerimsi dokuya yapılan intrakavernöz enjeksiyonlar da kullanılan yöntemler arasında yer alır. Ekstrakorporeal Şok Dalgası Terapisi (ESWT) ise penise şok dalgalarının gönderildiği bir işlemdir. ESWT işlemi birkaç seans boyunca uygulanır ve kişinin ihtiyacına göre tekrarlanabilir. Ancak şok terapisinin şuan için erektil disfonksiyon tedavi kılavuzları içerisinde yer almadığı unutulmamalıdır.

Vakum ereksiyon cihazları ise silindir şekilli kısıtlayıcı bir halkadır. Bu cihaz penisin etrafına takılarak sertleşmenin daha uzun süre devam etmesine yardımcı olur. Son olarak cinsellikte sertleşmeme sorunu için kalıcı çözüm sağlayan yöntem ise mutluluk çubuğudur.

Cinsellikte Sertleşmeme Sorunu için Tek Parçalı Bükülebilir Mutluluk Çubuğu

Penil protezler, cerrahi işlemler ile penis içerisine yerleştirilen implantlardır. Penil protez ya da diğer adıyla mutluluk çubuğu, erektil disfonksiyon sorununu tamamen ortadan kaldırır. Kişilere bu penil protezin takılabilmesi için diğer tedavi yöntemleri ile başarılı sonuç alınamaması gerekir. Uygulanan tüm tedaviye rağmen sertleşmeme problemi devam ediyorsa kişiye penil protez takılması gündeme gelir.

Tek parçalı malleable çubuğu uzun zamandır kullanılan penil protezlerdendir. Bu nedenle bu protezler, diğer protezlere göre daha eski bir teknolojiye sahiptir. Günümüzde daha sık kullanılan şişirilebilir modellerin aksine tek parçalı protezler penisin sürekli sertleşmiş halde durmasına neden olabilir. Bu durum kişinin konforunu bozabilse de tek parçalı malleable mutluluk çubuğu oldukça kolay bir kullanıma sahiptir.

Cinsellikte Sertleşmeme Sorunu için Üç Parçalı Şişirilebilir Mutluluk Çubuğu

Penil protezler arasında en sık kullanılan çeşit üç parçalı modellerdir. Bu modeller silindir, rezervuar, pompa ve bu üç yapıyı birbirine bağlayan bağlantı kablolarından oluşur. Silindirler penisin içerisinde yerleştirilmiş hacmi değişebilen yapılardır. Rezervuar ise genellikle karın duvarına yerleştirilen içi sıvı dolu bir araçtır. Pompa da çoğunlukla testislere koyulur ve sıvının hareketinden sorumludur.

Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğu takılan kişi, cinsel ilişki öncesinde penisini sertleştirmek isterse birkaç kez pompayı sıkar. Bu hareketle pompa, rezervuar içerisindeki sıvıyı silindirlere gönderir. Sıvıyı alan silindirler şişer ve içerisinde bulundukları penisin de sertleşmesine neden olurlar. Cinsel ilişki sonrasında ise pompadaki indirme düğmesine basılarak silindirdeki sıvı rezervuara geri gönderilir. Şişirilebilir modeller, kişinin penisinde sertlik ve boyut kontrolü yapmasına olanak tanır. Bu özelliği sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Üç parçalı mutluluk çubuğu, kullanıcılar arasında yüksek memnuniyet oranlarına sahiptir (1).

Sosyal Güvenlik Kurumu, mutluluk çubuğu ile gerçekleştirilen erektil disfonksiyon tedavisinin önemli bir bölümünü karşılar. Kurumun hangi şartlarda karşıladığı ve üroloji hekimleri tarafından gerçekleştirilen penil protez tedavisine dair sorularınız için sitemiz üzerinden “Bilgi İletişim Formu” ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Cinsellikte Sertleşmeme Sorunu Mutluluk Çubuğu ile Nasıl Çözülür?
Cinsellikte Sertleşmeme Sorunu Mutluluk Çubuğu ile Nasıl Çözülür?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 8 Haziran 2021

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.