Empotans

Erkeklerde cinsel ilişki esnasında penisin yeterli oranda sertleşmeme sorununa empotans denilmektedir. Bu rahatsızlık çoğunlukla 40 ila 70 yaş arasında meydana çıkar. Bu yaştaki erkeklerin genelde %40 ile %50 ‘sinde görülmektedir ve önemsenmesi ve zamanında tedavi edilmesi gereken ciddi bir hastalıktır. Tedavisi yapılmayan empotans problemi erkeklerde yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler. İktidarsızlık olarak nitelendirilen empotans, cinsel ilişki için gereken sertleşmeyi yeterli düzeyde sağlayamaması ya da sürdürememesi olayıdır. Çoğu erkekler zaman zaman empotans problemi yaşayabilirler. Fakat bu durum onların ereksiyon bozukluğu hastalığına yakalandıkları anlamına da gelmez. empotans teşhisi konulabilmesi için empotans sorunun devamlı yaşanması gerekir.

İktidarsızlık İle Empodans Aynı Şey Midir?

İktidarsızlık ile empotans aynı anlamda kullanılmaktadır. Ancak empotans sorunu daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Zaten iktidarsızlık da empotans (ereksiyon bozukluğunu) kapsar. Fakat başaramama korkusu, stres, özgüven eksikliği ve depresyon gibi olguları da tanımlamaktadır.

empotans’a Neden Olan Etkenler Ve Öneriler

tedavisi için tüm nedenler araştırılıp nedeni tespit edildikten sonra sebebine yönelik bir tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Yetersiz ya da yanlış yapılan tedaviler ise sorunu iyileştirmeyip, tam tersine sorunu daha da artırarak, içinde çıkılmaz bir hale getirmektedir. Bunun dışında tedaviye başlamadan önce tedavi ile ilgili bir takım önlemler alınır. Tedavini zararlı etkilere sebep olmaması için sigara ve alkol alımı da azaltılmalı mümkünse tamamen bırakılmalıdır. Eğer Empostans bozukluğunu doğurabilecek ilaç kullanımı olması durumunda ilaçlar yeniden gözden geçirilmelidir ve sağlık açısından bırakılması sakıncalı değil ise ilaçlar derhal bırakılmalıdır.

Yüksek kolesterol yükselmesi arterlerde daralmaya ve kan akımının azalmasına neden olduğu için kolesterolün düşürülmesi için düşük kolesterol içeren gıdalar tüketilmelidir. Eğer hasta aşırı kilolu ise zayıflaması sağlanmalıdır. Damar ve kalp hastalıklarının önlenmesi için de düzenli egzersiz ve yürüyüşler yapılmalı ve mümkün olduğunca aşırı stresten uzak durulmalıdır. Bunların dışında uzman doktorun vereceği ilaçlar ile empotans tedavisi yapılır. empotans tedavisi nedenleri ve belirtileri için http://www.mutlulukcubugu.com.tr/penil-protez-nedir sitesini ziyaret ederek, bu konu ile ilgili her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.