Empotans

Erkeklerde cinsel ilişki esnasında penisin yeterli oranda sertleşmeme sorununa empotans denilmektedir. Bu rahatsızlık çoğunlukla 40 ila 70 yaş arasında meydana çıkar. Bu yaştaki erkeklerin genelde %40 ile %50 ‘sinde görülmektedir ve önemsenmesi ve zamanında tedavi edilmesi gereken ciddi bir hastalıktır. Tedavisi yapılmayan empotans problemi erkeklerde yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler. İktidarsızlık olarak nitelendirilen empotans, cinsel ilişki için gereken sertleşmeyi yeterli düzeyde sağlayamaması ya da sürdürememesi olayıdır. Çoğu erkekler zaman zaman empotans problemi yaşayabilirler. Fakat bu durum onların ereksiyon bozukluğu hastalığına yakalandıkları anlamına da gelmez. empotans teşhisi konulabilmesi için empotans sorunun devamlı yaşanması gerekir.

İktidarsızlık İle Empodans Aynı Şey Midir?

İktidarsızlık ile empotans aynı anlamda kullanılmaktadır. Ancak empotans sorunu daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Zaten iktidarsızlık da empotans (ereksiyon bozukluğunu) kapsar. Fakat başaramama korkusu, stres, özgüven eksikliği ve depresyon gibi olguları da tanımlamaktadır.

empotans’a Neden Olan Etkenler Ve Öneriler

http://www.mutlulukcubugu.com.tr/penil-protez-nedir sitesini ziyaret ederek, bu konu ile ilgili her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.