Empotans Tedavisi

Empotans Tedavisi Nasıl Yapılır?

Empotans, erkeklerde ileri yaşlarda görülen sertleşme problemidir. Bu probleme bir çözüm olarak mutluluk çubuğu ameliyatı geliştirilmiştir. Mutluluk çubuğu empotans tedavisi ile hastalara çözüm bulunabilmektedir. Mutluluk çubuğu ameliyatında öncelikle penisin içerisine protez yerleştirilir. Hasta penis içerisindeki protezi ortalama bir ay kadar sonra kullanmaya başlayabilecektir. Ameliyat süresi penis içerisine yerleştirilecek olan protezin türüne göre çeşitlilik göstermektedir. Ortalama olarak mutluluk çubuğu ameliyatı 40 dakika ile 120 dakika arasında sürmektedir. Mutluluk çubuğu ameliyatı olan hastalar, ameliyattan sonra veya bir gün sonra hastaneden çıkabilirler. Şeker hastalığı türevi bir hastalığa sahip ise, bir süre kontrol altında bekletilebilir. Mutluluk çubuğu ameliyatı sırasında hastalara genel anestezi uygulanmaktadır. Ancak bazı hastalar genel anestezi alamaz, genel anestezi alması sakıncalıdır. Bu hastalarda lokal anestezi veya rejyonel anestezi çeşidi uygulanmaktadır. Bu tür anestezi yöntemlerinin kullanıldığı hastalar uyutulmaz. Mutluluk çubuğu ameliyatında protez, penisin sertleştiği esnada kan ile dolan bölgesine yerleştirilir. Bu şekilde sertleşme ve ereksiyon sağlanmış olur. Penis içerisine yerleştirilen protez çeşitleri, silikon maddesinden yapılmaktadır. Bazılarında gümüş tel bazılarında hava bazıları içerisinde ise sıvı vardır. Protez içerisindeki madde, protezin çeşidine göre değişiklik gösterebilir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Detayları Nelerdir?

<strong>empotans tedavisi</strong>” width=”300″ height=”194″ class=”alignright size-medium wp-image-6595″ /></p> <p>Mutluluk çubuğu ameliyatı son çare olarak uygulanan bir yöntemdir. İlaç veya başka tür tedavi yöntemlerinden cevap alamamış hastalara mutluluk çubuğu tedavisi uygulanmaktadır. Mutluluk çubuğu uygulandıktan sonra, yani ameliyat ile protez penis bölgesine yerleştirildikten sonra hasta empotans konusunda başka bir tedavi biçimine başvuramaz. Ancak başka tedavi yöntemlerine gerek kalmamaktadır. Bunun sebebi <a href=mutluluk çubuğu ameliyatının son ama kesin çözüm olarak uygulanan bir ameliyat olmasındandır. Protezler ömür boyu kalacak şekilde yerleştirilmektedirler. Protezde bir problem çıkması halinde değişim de yapılabilir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Mutluluk çubuğu ameliyatı sonrasında oluşabilecek 3 tür olumsuzluk vardır. Bunlar öncelikle vücudun protezi kabul etmemesi, enfeksiyon oluşumu veya protezde oluşan mekanik problemlerdir. Bu sorunlardan biri ile karşılaşan hasta için protezler değiştirilmeli veya tamamen çıkarılmalıdır. Bu işlemlerde hastanın sağlığını kötü yönde etkileyecek hiçbir uygulama yapılmamaktadır.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Sonrası

Mutluluk çubuğu şeklinde tabir edilen penis protezi ortalama olarak bir ay sonra kullanılmaya başlanabilir. Protez ile ilgili ameliyat sonrası bir ayda bir problem gözlenmemiş ise, hasta protezi ömrünün sonuna kadar rahat bir şekilde kullanabilir anlamına gelmektedir. Ameliyat sonrasında bir kaç gün hasta dikkat etmelidir. Bunun dışında ekstra yapılması gereken bir işlem söz konusu değildir. Detaylı bilgi için http://www.mutlulukcubugu.com.tr/mutluluk-cubugu-ameliyati sayfasını ziyaret edebilirsiniz.