Skip to main content

En i̇yi cinsel güç artırıcı i̇laçlar yerine Mutluluk Çubuğu ile kalıcı çözüm

İktidarsızlık sorunu yaşayan birçok kişinin aklına “Cinsel ilişki öncesi sertleşmeyi sağlayacak en iyi cinsel güç artırıcı ilaçlar nelerdir?” sorusu gelmiştir. Bu sebeple birçok kişi sağlık kuruluşlarına ve üroloji hekimlerine başvurmaktadır. Avrupa Üroloji Derneği tarafından sertleşme sorununun tedavisinde ilaç kullanımı önerilmektedir.¹ Ülkemizde de bulunan bu ilaçlar Sild*naf*l, T*dal*fil ve V*rden*fil etken maddelerini içerir. Ancak bu ilaçların kullanımı mutlaka hekim gözetiminde olmalıdır çünkü özellikle yeni geçirilmiş kalp krizi veya inme öyküsü olan kişilerin bu ilaçları kullanmaları sakıncalıdır. Bunlara ek olarak kalp ve damar sistemini etkilediği için bu ilaçlar birçok yan etkiye sahiptir. Bu yan etkilerden en sık görülenler baş ağrısı, sersemlik, görmede bozukluk, yüzde kızarıklık ve bulantıdır. Ayrıca kalp krizi ve ani kalp durması gibi daha az görülen ancak ciddi yan etkileri de vardır.² Bu nedenle birçok kişide penil enjeksiyon ve vakum cihazları gibi diğer tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bu yöntemler de ilaç tedavisindeki gibi cinsel ilişki öncesi sadece geçici sertleşme oluşmasını sağlar.

En iyi cinsel güç artırıcı ilaçlar yerine Mutluluk Çubuğu ile kalıcı çözüm mümkün mü?

Erektil disfonksiyon olarak da bilinen iktidarsızlık problemi yaşayan birçok kişi cinsel ilişki için yeterli sertleşme olmamasından ya da sertleşmenin yeterince sürdürülememesinden şikayetçidir. Bu nedenle sorunun kalıcı çözümü için penil protez tedavisine başvurmaktadır. Protez tedavisi uzun yıllardır erektil disfonksiyonda sertleşmenin oluşması için kullanılan bir tedavi yöntemidir. 40 yılı aşkın süredir güvenle kullanılan protezler en iyi cinsel güç artırıcı ilaçlar yerine kullanılır ve iktidarsızlıkta kalıcı çözüm sunar. Yapay olarak sertleşmenin oluşmasını sağlayan protezler, genellikle ilaçlardaki gibi ciddi yan etkilere neden olmaz. Diyabet, hipertansiyon, omurilik hastalıkları, multipl skleroz, kalp ve damar hastalıkları nedeniyle oluşabilen iktidarsızlık sorununun tedavisinde kullanılır. Aşırı kilo alma, sigara ve tütün mamulleri, aşırı alkol tüketimi, uyuşturucu madde kullanımı, hipertansiyon ve depresyon ilaçları da erektil disfonksiyona neden olabilmektedir. Bunlara ek olarak endişe, stres, ilişki problemleri gibi psikolojik sorunlar da sertleşme sorununa yol açabilmektedir. Bu durumlarda oluşan iktidarsızlığın tedavisinde protez implantasyonu etkili bir tedavi yöntemi olması nedeniyle ön plana çıkmaktadır.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Protez tedavisinin tatmin oranı oldukça yüksektir. Partnerlerde %91-95 arası olan memnuniyet oranı protez implante edilen kişilerde %92-100’e kadar ulaşmaktadır.³ Bu nedenle halk arasında mutluluk çubuğu olarak da bilinmektedir. Günümüzde tek parçalı ve üç parçalı protezler sıklıkla kullanılır. Tek parçalı protezler bükülebilir yapıdadır ve bu sayede ameliyat sırasında ufak bir kesi ile penis içerisine yerleştirilir. Ayrıca cinsel ilişki öncesi elle dik konuma getirilerek pratik bir kullanım imkanı sunar. Üç parçalı protezler şişirilebilir özelliktedir. Doğala yakın sertleşme imkanı sunan bu protezler en iyi cinsel güç artırıcı ilaçlar yerine kullanılabilir. Protezin pompası testise, rezervuarı karın içine, silindir parçaları ise penise yerleştirilir. Pompanın şişirilmesi sonucu rezervuardaki sıvı silindirlere doğru geçer ve doğal görünümlü sertleşme oluşturur. Ameliyat öncesi bireylerin operasyona uygun olup olmadıklarının değerlendirilmesi için bazı test ve tetkikler yapılır. Operasyon için uygun olan kişilerle yapılan görüşmeler sonucunda ihtiyaçlarına uygun protez çeşidi ve boyutu belirlenir. Protez genellikle genel anestezi altında implante edilebildiği gibi lokal anestezi ile de implante edilebilir.

Bazı özel şartların oluşması hâlinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) penil protez tedavisinin masraflarının önemli bir bölümünü karşılamaktadır. Bu şartları öğrenmek ve mutluluk çubuğu hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizdeki “Bilgi İsteme Formu”nu kullanabilirsiniz. Erektil disfonksiyonda en iyi cinsel güç artırıcı ilaçlar hakkında daha detaylı bilgi için üroloji hekimlerine danışabilirsiniz.Referanslar

1 https://uroweb.org/wp-content/uploads/EAU-Guidelines-on-Male-Infertility-2019.pdf

2 Sild*naf*l ve T*dal*fil prospektüsü

3 https://doi.org/10.1016/j.acuro.2020.01.010


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
En i̇yi cinsel güç artırıcı i̇laçlar yerine Mutluluk Çubuğu ile kalıcı çözüm
En i̇yi cinsel güç artırıcı i̇laçlar yerine Mutluluk Çubuğu ile kalıcı çözüm
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 25 Aralık 2021

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.