Skip to main content

En iyi mutluluk çubuğu hangisidir ve tercihi nasıl yapılır?

Erektil disfonksiyon, bireyin cinsel birlikteliği başlatacak ya da sürdürecek sertliğin gerçekleştirilememesi olarak tanımlanabilir. Arada sırada meydana gelen sertleşme problemleri özellikle ileri yaştaki bireyler için sık görülen bir durumdur ve özellikle stresli dönemler sırasında ortaya çıkar. Sık tekrarlayan erektil disfonksiyon olgularında çeşitli tedavi yaklaşımları denenebilir. İlaç tedavisi, intrakavernöz enjeksiyonlar, hormon terapileri, eksternal vakum cihazları veya penil protez tedavisi, bu kapsamda uygulanabilecek tedavi yöntemlerini oluşturur.

En İyi Mutluluk Çubuğu Tercihi Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Edilir?

Penil protezler yani halk arasında mutluluk çubuğu olarak bilinen penil implantlar, diğer tedavi yöntemlerinin uygulanamadığı veya sonuçsuz kaldığı erektil disfonksiyon hastalarında son basamak tedavi yöntemini oluşturur. Bu tedavi uygulamasının yapılacağı hastalarda en iyi mutluluk çubuğu tercihi yapılırken bireyin kişisel özellikleri göz önünde bulundurularak karar verilir. Kişinin vücut yapısı, yaşı, cinsel yapılarının büyüklüğü ve daha önce bu bölgeden herhangi bir operasyon geçirip geçirmediği gibi konular protez tercihini etkileyen faktörler arasında değerlendirilir. Operasyon sırasında bireyin kavernöz cismi doğru şekilde ölçülerek en uygun boyutlardaki protezin seçimi sağlanır.

Tek Parçalı En İyi Mutluluk Çubuğu Hangisidir?

Tek parçalı mutluluk çubukları, esnek bir çift bükülebilir silindir yapılarından meydana gelir. Normal ereksiyon gelişimi sırasında içi kanla dolarak peniste sertleşmeyi sağlayan kavernöz yapının yerine yerleştirilen malleable çubuklar, kişide sürekli olarak bir sertlik hali gelişmesine neden olur. Kullanım kolaylığı açısından oldukça rahat olan bu protezlerin cerrahi süreci de diğer protez çeşitlerine göre daha basittir. Çubukların esnekliği sayesinde kişiler içerisinde bulunduğu duruma göre penisin pozisyonunu kolayca ayarlayabilirler.

Tek parçalı en iyi mutluluk çubuğu tercihinde protezin çeşitli özellikleri göz önünde bulundurularak karar verilebilir. Yüksek esneme kapasitesine sahip tek parçalı mutluluk çubukları, daha kısa sürede yerleştirilebilirler ve dolayısıyla operasyon sonrası enfeksiyon, kanama, ağrı ve şişlik gibi şikayetlerin gelişme riskinde bir azalma söz konusu olur. Esneme düzeyinin 135 dereceye kadar olduğu tek parçalı en iyi mutluluk çubukları, kişiye penis pozisyonunu özgürce ayarlama imkanı vererek doğal bir ereksiyon hissi sağlarlar.

Üç Parçalı En İyi Mutluluk Çubuğu Hangisidir?

Üç parçalı mutluluk çubukları adından da anlaşılabileceği gibi bir çift silindir, pompa ve sıvı haznesi olmak üzere toplam 3 parçadan meydana gelir. Şişirilebilir özellikteki içi boş silindirler penis içerisindeki kavernöz cisim yerine yerleştirilirler. Pompa fonksiyonu gösteren cihaz testisler içerisine konulurken, sıvı haznesi alt karın bölgesindeki anatomik boşluğun içerisine yerleştirilir. Bu üç parça, aynı zamanda özel bir tüp sistemi ile birbirine bağlanmış şekildedir. Testislerdeki pompanın sıkılması ile aktive olan üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuklarında karın boşluğu içerisindeki hazneden penis içerisine doğru sıvı akışı meydana gelir. İçerisi dolan silindirler büyüyerek penisin de büyümesini ve sertleşmesini sağlar. Doğal ereksiyon sürecine oldukça benzer şekilde çalışan üç parçalı mutluluk çubukları bireyin anatomik özelliklerine göre enine genişleyen, anatomik olarak enine-boyuna genişleme özelliği olan ya da dar kavernöz yapısına sahip bireyler için uygun genişlikte olacak şekilde tercih edilebilir.

Üç parçalı en iyi mutluluk çubuğu tercihinde bu protezlerin çeşitli özelliklerinin bulunup bulunmadığı değerlendirilebilir. Pompa fonksiyonlarının hızlı şekilde gerçekleştirilebilmesi, adapte olabilen hazne ve enfeksiyondan koruyucu hidrofilik kaplama gibi özelliklere sahip olan son teknoloji üç parçalı mutluluk çubukları dayanıklılık, sertlik ve doğal ereksiyon halinin oluşması için gereken her şeyi bünyesinde barındıran protezlerdir.

Mutluluk çubukları, erektil disfonksiyon tedavisinde son basamakta başvurulan ve yüksek başarı oranlarına sahip bir cerrahi tedavi yöntemidir. Bu operasyon ve kullanılan protezler hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden bizimle “Bilgi İletişim Formu” vasıtası ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1- https://www.healthline.com/health/mens-health/morning-wood
2- https://www.medicalnewstoday.com/articles/325305
3- https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction#_noHeaderPrefixedContent
4- https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction/penile-implant-surgery


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
En iyi mutluluk çubuğu hangisidir ve tercihi nasıl yapılır?
En iyi mutluluk çubuğu hangisidir ve tercihi nasıl yapılır?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 12 Temmuz 2021

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.