İktidarsızlık

İktidarsızlık Nedir?

İktidarsızlık, kısa tanımıyla erkeklerde sertleşme sorunu demektir. Daha açıklayıcı bir bilgi için İmpontans adı verilen ve cinsel temas anında erkeğin cinsel organının olması gerektiği kadar sertleşmediği bir rahatsızlık denilmektedir. Cinsel iktidarsızlık genellikle 40’lı yaşlardan sonra erkeklerde görülmektedir. Bazı erkekler genelde bu tür rahatsızlığı yaşamakta ancak bunu kendileri bile kabul etmemektedirler. Bu nedenle bir süre kendileri yenmeye çalışır ve her hangi bir tedavi yoluna girmemektedirler.

İktidarsızlığın Nedenleri Nelerdir?

İktidarsızlık

Hem ruhsal sorunların hem de bedensel sorunların sonucunda  iktidarsızlık görülebilir. Ruhsal anlamda aşırı stres ve yorgunluk birçok hastalığa sebebiyet verdiği gibi iktidarsızlık için de tahmin edilmesi zor bir durum değildir. Kişinin çeşitli sebeplerden dolayı stresli olması ve bunun uzun süre devam etmesi iktidarsızlığa neden olabilmektedir. Bunun yanında bedensel sorunlar da bu rahatsızlığa yol açabilmektedir. Elbette doğrudan rahatsızlık verebileceği bedensel sorunların başında penisi etkileyen organlar gelmektedir. İktidarsızlığın penisle ilgili olmasından dolayı penise etki eden organlar bu hastalığı da etkilemektedir. Yani penise kan yolu görevi yapmakta olan damarların yavaş çalışması penisi dolayısıyla da penisin görevini yavaş yapmasına neden olabilmektedir. Bu da iktidarsızlık sorununa neden olabilen başlıca sorunlar arasında yer almaktadır. Aynı şekilde bu damarların zarar görmesi de penisi etkileyeceği için iktidarsızlığa neden olabilmektedir. Bunun dışınca sıkça duyulan bir neden de şeker hastalığıdır. Şeker hastalığının iktidarsızlığa neden olduğu söylenmektedir. Yapılan araştırmalara göre şeker hastalarında normal kişilere oranla daha fazla iktidarsızlık görüldüğü saptanmıştır. Şeker hastalarının iktidarsızlık sorununu yaşamaları diğer insanlara göre çok daha fazla olmaktadır.

İktidarsızlık Kişileri Nasıl Etkilemektedir?

Bu sorun öncelikle partnerler arasında yaşandığı için ve erkeğin kendisini kötü hissetmesine neden olduğu için oldukça ciddi bir sorun haline gelmektedir. Başta erkeğin kendini başarısız hissetmesine neden olmaktadır. Erkek bu şekilde öz güvenini yitirebilir ve ruhsal çöküntüye uğrayabilir, hatta partneriyle ilgili olumsuz yorumlar alabilir. Bu da kendine güvenini daha da yitirmesine neden olur. Bunun yanında birçok erkek bu durumu başta kendisine itiraf edemez ve sürekli düzeleceğine inanır ve bu şekilde bekler. Böyle olunca da kimseden yardım isteyemez, kimseye açıklayamaz ve çözüm bulamaz. Bu sorunların önüne geçmek için araştırmalar yapılmış ve bir takım çözüm yolları bulunmuştur. Bunların başında mutluluk çubuğu gelmektedir. Ancak mutluluk çubuğu nedir nasıl kullanılır birçok insanın merak ettiği bir sorudur.

Mutluluk Çubuğu Nedir?

Kendilerinde iktidarsızlık sorunu olduğu kanısına varan hastalar hemen çözüm yolu ararlar. Son zamanlarda internet ve birçok sağlık dergilerinde mutluluk çubuğu adında bir ürün görülmektedir. Peki mutluluk çubuğu nedir nasıl kullanılır kişilere faydası nelerdir? Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz mutluluk çubuğu nedir nasıl kullanılır sorusu herke tarafından merak uyandırmaktadır. Mutluluk çubuğu iktidarsızlığın önüne bir nebze de olsa geçebilmek için tasarlanmıştır. Mutluluk çubuğu tamamen gövde içinde yer alan ve doğal bir ereksiyon gibi olacak şekilde yapılmıştır. Tamamen doğal duru ve şişirdikten sonra gizlemek için söndürülür. Birçok çeşiti bulunmaktadır. Tıpta mutluluk çubuğu nedir nasıl kullanılır gibi konularda yardımcı olacak doktorlar bulunmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.