İktidarsızlık Ekşi

İktidarsızlık Ekşi konusu ile ilgili penis sertleşme sorunlarının yaşanması ve yaygın bilinen haliyle iktidarsızlık sorununa karşı alternatif tıpta birtakım önlemler bulmak mümkün. Bu önlemler elbette uzman ürolog tarafından tespit edilerek doktor tavsiyesi ve heyet raporları alınarak yapılan iktidarsızlığa karşı oluşturulan bir dizi yöntemlerdir. İktidarsızlık ekşi yöntemlerinde hastanın özellikle 70 yaş ve üzeri olması durumunda karşılaştığı penis sertleşmesi sorununa karşı olarak penis protezi adıyla mutluluk çubuğu takılmaktadır. Mutluluk çubukları herkese uygulanmayabilir. Bunun belirli kıstasları vardır. Bu kıstaslar uzman heyet tarafından belirlenerek mutluluk çubuğu ameliyatı izle gerekirse yapılmaktadır. Aynı zamanda hasta ve hasta yakınlarının tedaviye olan bakış açısı da penis protezinin takılmasında son derece önemli bir gelişme taşımaktadır.

Mutluluk Çubuğu Kimlere Uygulanır?

İktidarsızlık Ekşi
Mutluluk çubuğu yani tıptaki karşılığıyla penis protezi, prostat hastalarına, penis sertleşme sorunu yaşayanlara ve bir müddet yürütülen ilaç tedavisine cevap alamayan hastalara penis protezi takılmasına ilgili ürolog heyetinin olur kararıyla takılmaktadır. Bunun için kişinin penis protezine olan adaptasyonu da bu dönemde son derece önem taşıyacağından iktidarsızlık ekşi sorununa karşı hastanın bilinçlendirilmesi ve bu hastalığın tamamen doğal bir süreç olduğu ve ilgili yaş kategorisinde yaşanabilir bir rahatsızlığı oluşturduğunun bilinciyle hareket edilerek bilgi verilmelidir. Yine bununla beraber mutluluk çubuğu ameliyatı izle bakımından da hastanın bilinçlendirilerek penis protezi konusundaki bütün ön yargılarından uzak tutulması esas olarak amaçlanmalıdır.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nedir Ne Kadar Sürer?

Mutluluk çubuğu takılmasına karar verilen hastaların ereksiyon sorunlarını önlemek ve başlıca önde gelen prostat sorunlarını da ortadan kaldırmak amacıyla mutluluk çubuğu kısa bir cerrahi müdahale sonrasında penise yerleştirilmektedir. Yerleştirilen mutluluk çubuğu sayesinde hastanın kısa bir süre zarfında iktidarsızlık ekşi sorunuyla başa çıktığını görmesi hastayı mutlu kılmaya yetecektir. Yine bu mutluluk çubuğunun ameliyatı da oldukça kolay bir süreci tanımlamaktadır. 2 türlü penis protezi mevcuttur. Birincisi içerisinde tellerden oluşan ve bu sayede penisin dikleşmesini sağlayan silikonlu olanıdır. Mutluluk çubuğu ameliyatı izle ikincisi ise fiyat bakımından daha pahalı olan pompalı sıvılı mutluluk çubuğu tipi olarak yaygın olarak tercih edilmektedir.

İyileşme Süreci

Ameliyat olunduktan sonra yaklaşık 1,5 ay gibi kısa bir sürede hastanın normal yaşantısına dönmesi muhtemeldir. Ancak bu evrede hastanın moral ve motivasyon bakımından sürekli moralinin yüksek tutulması esastır. İktidarsızlık ekşi sorunlarının önüne geçebilmek adına yaşanacak bütün ön yargılardan sıyrılıp hastanın daha sonra penis protezini terk etmesi sağlanacak ve ilaç ve gıda takviyeleriyle normal yaşantısına dönmesi mümkün olacaktır. Yine ameliyatın üzerinden bir buçuk ay geçmesinden sonra hastanın cinsel hayatına dönmesi de olağandır. Ancak cinsel hayatındaki yaşadıkları tamamen hekim kontrolünde olmalı ve mutluluk çubuğu ameliyatı izle haftalık tetkiklerle penis sertleşmesinin ve iktidar sürecinin takibatı yapılmalıdır. Ancak bu sayede hasta eski cinsel performansına kavuşabilecektir. Detaylı bilgi için tıklayınız.