Kalıcı Sertleşmeye Doğal Çözüm Çare Olmadı ise Mutluluk Çubuğu Çare Olur mu?

Birçok erkek erektil disfonksiyon nedeniyle kalıcı sertleşmeye doğal çözüm aramaktadır. Bunun sebebi aslında erektil disfonksiyon sorununun yaygın görülmesi ve bazı tedavi seçeneklerinin yan etkilerinin olmasıdır. Özellikle bazı risk faktörlerine bağlı oluşan sertleşme sorununun çözümü için doğal çözümler oldukça faydalı olabilmektedir. Obezite veya diyabete bağlı oluşan erektil disfonksiyonda diyete dikkat edilmesi ve düzenli beslenme ile sağlıklı yaşamın sürdürülebilmesi doğal çözümlerdendir. Ayrıca düzenli egzersiz yapılması ve kilo verilmesi özellikle obez bireylerin sertleşme sorununun azalmasına yardımcı olmaktadır. Endişe, kaygı veya ilişki bozukluklarına bağlı oluşan erektil disfonksiyonda ise sertleşme tedavisinde psikoterapi ve çift terapisi gibi psikolojik tedavi yöntemleri kullanılabilir. Bunlara ek olarak alkol ya da sigara tüketimi de sertleşmede sorun oluşturabileceği için bu ürünlerin kullanımının azaltılması ya da tamamen bırakılması faydalı sağlayabilmektedir.1 Yine de bu doğal çözüm yöntemleri her zaman sertleşme sorununun çözülmesine çare olmamaktadır. Bu durumda kullanılabilecek mutluluk çubuğu tedavisi sertleşme sorununa kalıcı çözüm sunmaktadır.

Kalıcı Sertleşmeye Doğal Çözüm Çare Olmadı ise yerine Mutluluk Çubuğu Nedir

İlaç tedavisi, penil enjeksiyonlar ve vakum cihazları gibi tedavi yöntemleri geçici süre ile sertleşme sağlamaktadır.2 Bu yüzden birçok kişi kalıcı sertleşmeye doğal çözüm sunan diğer yöntemleri de denemektedir. Penis protezleri erektil disfonksiyonda ameliyat dışı tedavi yöntemlerinin çare olamadığı durumlarda kullanılır. Mutluluk çubuğu olarak da bilinen penis protezleri penis içerisinde yer alan corpus cavernosum isimli kanallara yerleştirilirler. Bu kanallar normalde sertleşmenin sağlanması için kan ile dolmaktadır. Ancak sertleşme bozukluğu durumunda protezler ile yapay olarak sertleşme sağlanır. Tek parçalı ve üç parçalı olmak üzere iki temel penis protezi çeşidi mevcuttur. Tek parçalı protezler bükülme açısı sayesinde tek manevra ile kolaylıkla sertleşmeyi sağlarken üç parçalı protezler testisteki pompanın yardımı ile sertleşme oluşturur. Tek parçalı protezler dayanıklı yapısı sayesinde uzun süre bozulmadan kullanma imkanı sunar. Üç parçalı protezler ise penis içerisindeki silindirlere sıvı akışının olması sayesinde çalıştığı için doğal görünümlü sertleşme oluşmasına yardımcı olur. Erektil disfonksiyonda protez tedavisi 40 yıldan uzun süredir güvenle kullanılmaktadır.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Protezlerin çeşidine göre ameliyatın şekli de farklı olmaktadır. Ancak genellikle ameliyat öncesi hazırlıklar aynıdır. Öncelikle sertleşme sorunu yaşayan kişilerin protez tedavisine uygunluklarının değerlendirilmesi için hekimle ön görüşmeler yapılmalıdır. Bu ön görüşmelerde kişinin proteze uygunluğu değerlendirildikten sonra hangi protez çeşidinin belirleneceğine de karar verilir. Ayrıca yapılan muayenelerle kişilerin anatomik yapılarına uygun boy ve çap hesaplanarak protezin boyutları belirlenir. Ameliyata uygunluğun tespiti için bir takım test ve tetkikler yapıldıktan sonra ameliyata hazırlıklar yapılır. Ameliyat süresi protezin çeşidine göre 30 ila 60 dakika kadar sürebilmektedir. Tek parçalı penil protez ameliyatında penis altında ufak bir kesi yapılır. Genellikle genel anestezi ile yapılan ameliyat ile iki adet protez penisteki kanallara yerleştirilir. Üç parçalı protezlerde ise sıvı rezervuar karın içerisine yerleştirilirken pompa testise, silindir parçalar ise penisteki kanallara yerleştirilir. Erektil disfonksiyonu olup kalıcı sertleşmeye doğal çözüm yöntemlerinden çare bulamayan kişiler tarafından tercih edilen mutluluk çubuğu ameliyatında memnuniyet oranı oldukça yüksektir.

Bu ameliyatların masrafları belirli şartların oluşması durumunda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmaktadır. Bu şartlar ve mutluluk çubuğu ile ilgili daha fazla bilgi öğrenmek için sitemizde yer alan “Bilgi İsteme Formu” iletişim formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Erektil disfonksiyonda kalıcı sertleşmeye doğal çözüm yöntemleri ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyen kişiler üroloji hekimine danışarak bilgi alabilirler.Referanslar

1 https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction/ed-natural-treatments

2 https://uroweb.org/wp-content/uploads/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Kalıcı Sertleşmeye Doğal Çözüm Çare Olmadı ise Mutluluk Çubuğu Çare Olur mu?
Kalıcı Sertleşmeye Doğal Çözüm Çare Olmadı ise Mutluluk Çubuğu Çare Olur mu?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 15 Kasım 2021

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.