Skip to main content

Mutluluk Çubuğu Faydaları Nelerdir ve Cinsel Yaşama Etkisi

Bu sayfada sizlere Mutluluk Çubuğu Faydaları hakkında detaylı bilgiler verilecektir. Mutluluk çubuğu olarak bilinen penil protez, erektil disfonksiyon tedavisinde diğer tedavi yöntemleri ile sonuç alınamaması halinde başvurulan önemli bir cerrahi tedavi şeklidir. Penis içerisinde malleable veya şişirilebilir implantların yerleştirilmesi ile gerçekleştirilen bu ameliyat, oldukça yüksek başarı ve hasta memnuniyeti oranlarına sahiptir. Bu operasyonun diğer avantajları hakkındaki ayrıntıları yazının devamında bulabilirsiniz.

Tek Parçalı Mutluluk Çubuğu Faydaları ve Avantajları Nelerdir?

Tek parçalı mutluluk çubuğu, esneme kabiliyeti oldukça yüksek malleable özellikteki bir çift silindirdir. Normal ereksiyon sürecinde kan ile dolarak sertleşme ve büyümeyi sağlayan kavernöz doku yerine yerleştirilen bu penis protezi kişiye sürekli olarak bir sertlik hali sağlar. Bu sertlik durumu bazı kişiler için rahatsız edici olsa da tek parçalı mutluluk çubuğu ameliyatı diğer protez operasyonlarına göre göreceli olarak daha basittir ve oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Günümüzde yüksek teknoloji ürünü tek parçalı malleable mutluluk çubukları üzerlerinin hidrofilik kaplı oluşu ve antibiyotik emebilir dış yüzey özellikleri sayesinde enfeksiyon gelişimine karşı da ekstra koruyucu özellik gösterir. Yeni nesil malleable implantlar 135 dereceye varan bükülebilme kabiliyetine sahiptir. Dolayısıyla kişiler içinde bulundukları duruma göre penisine istediği şekilde pozisyon verebilir. Tek parçalı mutluluk çubuğu tedavisinde kullanılan parçaların az sayıda olması implantın herhangi bir arıza gösterme ihtimalinin de azalmasını sağlar.

Üç Parçalı Şişirilebilir Mutluluk Çubuğu Faydaları ve Avantajları Nelerdir?

Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğu, adından da anlaşılabileceği gibi üç farklı parçadan oluşan penil implantlardır. Şişirilebilir özellikteki bir çift silindir tek parçalı mutluluk çubuğu operasyonunda olduğu gibi penisin içindeki kavernöz dokunun yerini alacak şekilde yerleştirilir. İmplantın aktifleştirici özellikteki pompası testislere konulurken, rezervuar parça karın içerisindeki boşluğa yerleştirilir. Pompanın sıkılması ile rezervuar içerisindeki sıvı peniste yer alan silindirlerin içerisine hareket eder ve böylelikle doğal ereksiyon sürecine benzer şekilde sertleşme ve büyüme gerçekleşir.

Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubukları sayesinde gelişen ereksiyon, doğal sertleşmeye en yakın ereksiyon sürecidir. Günümüzde kullanılan yüksek teknoloji ürünü üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuklarının dış yüzeyinin hidrofilik kaplı oluşu zararlı mikroorganizmalar ile mücadelede oldukça faydalı bir gelişmedir. Yeni nesil pompalar implantı oldukça kullanışlı ve hızlı çalışmasını destekler şekilde üretilir. Aynı zamanda bireylerin istediği zaman implantı deaktive ediyor oluşu sayesinde penis cinsel aktivite sonrasında tekrar gevşek haline döndürülebilir. Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuklarının bir diğer avantajı da kişinin anatomik özelliklerine en uygun implantın seçilmesine imkan sağlamasıdır. Kişinin kavernöz yapısının özelliklerine göre enine, enine-boyuna ya da dar kavernöze sahip bireyler için özel genişleyebilen implant türlerini içeren üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubukları en sık tercih edilen implant türüdür.

Sağlıklı bir cinsel yaşam çiftlerin arasındaki ilişkiyi ve bağı destekleyici özellik gösterebilir. Aile hayatının idame ettirilmesi, sağlıklı bir üreme işlevinin kazandırılması ve olumlu psikolojik etkileri ile mutluluk çubuğu tedavisi erektil disfonksiyon tedavisinde diğer yöntemler ile sonuç alınamayan kişilerde bu problemin kontrol altına alınmasında oldukça etkili bir cerrahi tedavi yöntemidir. Mutluluk çubuğu tedavisinin bir diğer olumlu yanı da diğer tedavi yöntemleri sırasında oluşan yan etkilerin bu tedavi yönteminde görünmüyor oluşudur. Bazı kişilerde ilaç tedavisinde fayda alınamadığı durumda zaman içerisinde ciddi bir maddi yük meydana getirebilir. Bu yükten tasarruf etkili bir çözüm sağlayan mutluluk çubuğu tedavisi ile mümkün olabilir. Siz de bu tedavi yöntemi hakkında bilgi almak ve mutluluk çubuğu faydaları ve avantajları hakkında daha fazla şey öğrenmek için bizimle “Bilgi İletişim Formu” vasıtası ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1- https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK562253/
2- DOI: 10.1177/1756287209359174
3- https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction/penile-implant-surgery
4- https://www.medicalnewstoday.com/articles/penile-implant
5- https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/penile-implants/about/pac-20384916
6- DOI: 10.1111/j.1743-6109.2004.04032.x


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Mutluluk Çubuğu Faydaları Nelerdir ve Cinsel Yaşama Etkisi
Mutluluk Çubuğu Faydaları Nelerdir ve Cinsel Yaşama Etkisi
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 17 Temmuz 2021

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.