Mutluluk Çubuğu ile Ereksiyon Tedavisi Mümkün

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları ve penil protez takan size en yakın doktorları, Penil Protezi sosyal sigorta karşılar mı? veya maliyeti, tedavi merkezleri gibi soruların cevabı hastanın durumuna göre değiştiğinden (Şeker hastalığı, insülin bağımlısı örneği gibi) bize iletişim bilgisi vermeniz gerekmektedir. Bu yüzden penil protezleri hakkında size daha hızlı yardımcı olabilmemiz için sizden aşağıdaki formu doldurarak ad soyad, e-posta adresi ve telefon numarası rica ediyoruz. Gönderdiğiniz takdirde sizinle hemen iletişime geçeceğiz.

Erkeklerde oluşan cinsel hastalıklar, öncelikle ilaç tedavisine tabi tutulmaktadır. İşportaya düşen cinsel ilaçlar, özellikle kalp hastaları için tehlike oluşturur. Kalp hastaları, tansiyon hastaları ve karaciğer hastaları, doktor gözetiminde ilaç tedavisi olmalıdır. Aslında bütün rahatsızlıklarda doktor kontrolü gerekir. Reçetesiz ilaç kullanımı, büyük sorunları beraberinde getirebilir.

İlaç tedavisi sonuç vermeyince, penise sıvı enjekte etme yöntemi uygulanır. Bu yöntem de başarılı olmazsa, pompa yöntemi uygulanır. Bütün bu yöntemlerin başarısız olması halinde penis protez uygulaması gündeme gelebilir.

Penis Protez Uygulaması Nedir Ve Hangi Hastalara Uygulanır?

Penis protez uygulaması, ereksiyon sorunu olan hastalarda kullanılan bir yöntemdir. İlaç, sıvı enjekte ve pompalama yöntemlerinin yetersiz olması durumunda, penise yerleştirilen protezlerle uygulanan bir tedavi şeklidir. Silikonlu tek parça, havalı protez ve sıvı enjekteli protez olmak üzere üç grupta üretilmiştir. Ürolog uzman doktorların tavsiyesine göre, hangi modelin kullanılacağı belirlenir. Yapılan muayene ile ereksiyon hastasına uygun olan protez belirlenir. Üçüncü dereceden üniversite kliniklerinde, protez ameliyatı gerçekleşmektedir. 2014 yılından buyana, mutluluk çubuğu çeşitleri, ereksiyon hastalarına, SGK ödemeli, takılmaktadır.

Penis Protezi Çeşitleri

Mutluluk çubuğu olarak da bilinen penis protez uygulamasında kullanılan protez çeşitleri, silikonlu, pompalı ve sıvı pompalı olarak gruplandırılmaktadır. Silikonlu olanlar iki parçadır ve penisteki uygun boşluklara yerleştirilir. Bükülme olmadığından, eşofman türü giysilerde rahatsızlık verebilir. Ancak, uzun ömürlü olan ve kullanışlı olan protez budur. En çok tercih edilen mutluluk çubuğu çeşitleri içerisinde olan silikon protezler, kısa zamanda vücuda uyum sağlamaktadır.

Pompalı olan çeşitleri ise, testis kısmından çıkarılan pompanın hava basması sonucu, penisin şişmesine neden olmaktadır. Cinsel ilişki sonrasında, hava boşaltılır ve penis eski halini alır. Birçok parçadan oluştuğu için, arıza yapma durumu daha fazladır. Diğer bir mutluluk çubuğu çeşitleri içerisinde olan sıvılı olan çeşitler, havalı çeşitlerle benzerlik taşır. Bütün bu mutluluk çubuğu çeşitleri içerisinde, hangisinin ereksiyon hastasına uygun olduğuna, ürolog uzman doktorlar karar vermektedir.

Normal Cinsel Hayata Devam Edebiliyorsunuz

Normal cinsel hayata devam etmenizi sağlayan penis protez uygulaması, kalp kroner hastaları, damar hastaları, karaciğer ve şeker hastaları gibi önemli hastalıkları bulunan kişilerde, özel anestezi uygulanmaktadır. Yapılan anestezi uygulaması ile mutluluk çubuğu çeşitleri tedavisi belirlenmektedir. Prostat kanseri tedavisi sonrasında oluşan cinsel ereksiyon bozukluklarında da, penis protez tedavisi uygulanmaktadır. Bu tedavi şeklinde de özel anestezi uygulanmaktadır.

Ameliyat sonrasında, ağrılar bir gün süre ile devam ediyor. Altı hafta süre ile devam eden kontrollerde, son haftada gerçekleştirilen cinsel tecrübe, son kontrollerde, doktora iletilir. Genellikle sorun çıkmamaktadır. Ancak enfeksiyon durumlarında, protezin vücut tarafından kabul edilmediğinde, doktor gözetiminde tedavinin devam ettirilmesi gerekir. Uzman doktorların tavsiyesine göre hareket eden hastalar, normal cinsel hayatlarına devam edebilmektedir.

Ameliyat Sonrası Tavsiyelere Uyulmalıdır

Ameliyat sonrasında tavsiyeler uyulması durumunda, tedavi başarılı olmaktadır. Başarılı bir penis protez tedavisi için, işin uzmanı olan ürolog doktorların tavsiyeleri dinlenmelidir. Bu tavsiyeler ışığında mutluluk çubuğu çeşitleri, vücuda uyum sağlamakta ve kısa zamanda eski cinsel performansı sağlamaktadır. Önemli olan nokta, mutluluk çubuğu çeşitleri ile tedavi olurken de, ameliyattan sonra iyileşme sürecini takip ederken de, ürolog uzmanların tavsiyesine uymaktır. Ürologların tavsiyesiyle hareket eden hastalarda, tedavi başarısı daha yüksektir.

Penis Protezi Uygulaması Araştırılmalıdır

Ereksiyon sorunu olan hastalarda, yapılan en büyük hatalardan biri, utanma ve tedaviden kaçmadır. Bu durumda yapılacak en iyi şey, mutluluk çubuğu ile ilgili sitelerden bilgi almaktır. Bilgi formları ile tedavi hakkında en geniş bilgileri almaktır.

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları ve penil protez takan size en yakın doktorları, Penil Protezi sosyal sigorta karşılar mı? veya maliyeti, tedavi merkezleri gibi soruların cevabı hastanın durumuna göre değiştiğinden (Şeker hastalığı, insülin bağımlısı örneği gibi) bize iletişim bilgisi vermeniz gerekmektedir. Bu yüzden penil protezleri hakkında size daha hızlı yardımcı olabilmemiz için sizden aşağıdaki formu doldurarak ad soyad, e-posta adresi ve telefon numarası rica ediyoruz. Gönderdiğiniz takdirde sizinle hemen iletişime geçeceğiz.

Yasal uyarı: Bu web sitesinde yer alan tüm bilgiler, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan müşteri deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Ayrıca web site yer alan tüm içeriklerin orjinal dili “Türkçe” dili olup, tercüme edilmiştir. Çeviri hatası olabilir. Bu yüzden sorumluluk orjinal dil içeriğine “Türkçe” mahsustur.