Mutluluk Çubuğu Modelleri

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları ve penil protez takan size en yakın doktorları, Penil Protezi sosyal sigorta karşılar mı? veya maliyeti, tedavi merkezleri gibi soruların cevabı hastanın durumuna göre değiştiğinden (Şeker hastalığı, insülin bağımlısı örneği gibi) bize iletişim bilgisi vermeniz gerekmektedir. Bu yüzden penil protezleri hakkında size daha hızlı yardımcı olabilmemiz için sizden aşağıdaki formu doldurarak ad soyad, e-posta adresi ve telefon numarası rica ediyoruz. Gönderdiğiniz takdirde sizinle hemen iletişime geçeceğiz.

Mutluluk Çubuğu, Penil veya Penis Protez Tedavisi Hangi Ereksiyon Hastaları için Uygundur?

Penis protez tedavisi öncelikle, son çare olarak görülen bir tedavidir. Ürolog uzmanlar, cinsel ilaç tedavisi, dalga tedavisi, şırınga tedavisi ve en son olarak pompa tedavisi gibi tedaviler uygulamaktadır. Ereksiyon fonksiyonlarının ‘sıfır’ olduğu anlaşıldığında, penis protez uygulaması daha sağlıklı bir şekilde uygulanır. Hastalar için mutluluk çubuğu modelleri seçimini, uzman ürologlar belirler. Özel bir muayeneden sonra, mutluluk çubuğu modelleri seçimi gerçekleşir.

Kalp, karaciğer ve şeker hastaları, alerjik hastalığı olanlar ve yaşı yetmişi geçmiş olanlar, özel olarak muayene edilir ve ilgili polikliniklerden onay geldikten sonra, protez kararı verilebilir. Yaşı 30 üzerinde olanlarda ereksiyon hastalığı, ciddi hastalık belirtisi olabilir. Gerekli tetkiklerle, ciddi hastalık olup olmadığı tespit edilmeye çalışılır. Ciddi hastalığı olan bütün hastalar, özel olarak muayene edilir.

Penis Protez Yani Mutluluk Çubuğu Modelleri

En çok tercih edilen ve ekonomik olan model, silikonlu modeldir. Penis içerisinde iki adet ereksiyon kanalı vardır. Bu kanallara uygun olan silikonlar, kanala yerleştirilir. Silikonlar içinde teller vardır. Bu teller sayesinde, penisi eğip bükebilirsiniz. Pompalı penis modellerinde ise, testis kısmındaki pompa sayesinde, penis içerisindeki ereksiyon boşluklarındaki balonlar şişirilir. Bu balonlar, cinsel ilişki öncesinde şişirilerek, penisin cinsel ilişki konumuna gelmesi sağlanır. İki, üç ve tek parçalı bu model, arıza yapmaktadır ve biraz daha pahalıdır. Sıvı enjekte edilen modellerde, havalı modeller gibi çalışır ve çok parçalıdır. Testis kısma yerleştirilen pompa ile hava basılmaktadır. Üç parçalı olan penis protez çeşitleri, uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Bu mutluluk çubuğu modelleri içerisinde, en çok tercih edilen silikonlu protezler, ameliyatı da biraz daha basittir. Pompalı olanlarda, ameliyat sonrası kalış süresi bir kaç gün uzayabilir. Antibiyotik takviyesi yapılır. 1-1,5 saatlik ameliyat süresi vardır. Çok parçalı, pompalı penis protez modellerinden üç parçalı olanlar, uzmanlar tarafından tavsiye edilen modellerdir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı ve Ameliyat Sonrasında Cinsel Hayat

Ameliyat öncesinde anestezi uygulanır ve uyuşturma genel veya bölgesel olur. Ciddi hastalığı olanlar, ilgili polikliniklerden ‘ameliyat olmasında bir sakınca yoktur’ belgesi almalıdır. Ameliyat sonrasında bir günlük bir ağrı oluşur. Bazı hastalarda enfeksiyon kapma durumu oluşabilir. Pompalı protezlerde antibiyotik ilaç uygulaması uygulanır. Altı haftalık bir kontrol süresi vardır. Silikonlu protez veya pompalı protezde bu süre fark etmez. Önemli olan enfeksiyon kapmamak ve vücudun penis protez uygulamasını kabul etmesidir. Bu tedavide kullanılan mutluluk çubuğu modelleri, ameliyat sonrasında, cinsel hayatınızı normale dönüştürmektedir.

Fonksiyonları aynı olan mutluluk çubuğu modelleri, kısa zamanda, etkili çözümler üretmektedir. Yapısal olarak farklı olmaları rağmen mutluluk çubuğu modelleri, her iki çeşitte, cinsel hayatınızı geri getirmektedir. Ereksiyon sorununu tamamen ortadan kaldıran mutluluk çubuğu modelleri, boşalma, haz ve bebek oluşumu gibi faktörleri etkilememektedir. Bu mutluluk çubuğu modelleri sadece ereksiyon sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Protez Penis Çeşitleri

Bu noktada şişirilebilir pompalı protez penis çeşitleri sertleşme anına son derece kolay bir şekilde getirilip daha sonra da eski haline yeniden pompa desteği ile getirildiği için uzman doktorlar tarafından en fazla önerilen protez penis olmaktadır. Bu sayede iktidarsızlık problemi yaşayan ve maddi durumu çok da iyi olmayan hastalar adına sgk ihtiyacı olanlara mutluluk çubuğu da taktırır ve kişinin cinsel hayatının yeniden canlanmasına yardımcı olur.

Elbette bu tür bir operasyon hastanın yaşına ve şiddetine göre de ameliyat süresi ve zorluğu değişmektedir. Her ne kadar sgk ihtiyacı olanlara mutluluk çubuğu da taktırır ve hastayı bu konuda iyileştirse de yine de protez penis fiyatlarında farklılık oluşabilmektedir. Üstelik sgk ihtiyacı olanlara mutluluk çubuğu da taktırır fakat bu operasyon özel hastaneler de farklı bir fiyat farkı ile yaptırılabilir.

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları ve penil protez takan size en yakın doktorları, Penil Protezi sosyal sigorta karşılar mı? veya maliyeti, tedavi merkezleri gibi soruların cevabı hastanın durumuna göre değiştiğinden (Şeker hastalığı, insülin bağımlısı örneği gibi) bize iletişim bilgisi vermeniz gerekmektedir. Bu yüzden penil protezleri hakkında size daha hızlı yardımcı olabilmemiz için sizden aşağıdaki formu doldurarak ad soyad, e-posta adresi ve telefon numarası rica ediyoruz. Gönderdiğiniz takdirde sizinle hemen iletişime geçeceğiz.

Yasal uyarı: Bu web sitesinde yer alan tüm bilgiler, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan müşteri deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Ayrıca web site yer alan tüm içeriklerin orjinal dili “Türkçe” dili olup, tercüme edilmiştir. Çeviri hatası olabilir. Bu yüzden sorumluluk orjinal dil içeriğine “Türkçe” mahsustur.