Mutluluk Çubuğu Ne Demek?

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları ve penil protez takan size en yakın doktorları, Penil Protezi sosyal sigorta karşılar mı? veya maliyeti, tedavi merkezleri gibi soruların cevabı hastanın durumuna göre değiştiğinden (Şeker hastalığı, insülin bağımlısı örneği gibi) bize iletişim bilgisi vermeniz gerekmektedir. Bu yüzden penil protezleri hakkında size daha hızlı yardımcı olabilmemiz için sizden aşağıdaki formu doldurarak ad soyad, e-posta adresi ve telefon numarası rica ediyoruz. Gönderdiğiniz takdirde sizinle hemen iletişime geçeceğiz.

Sağlıklı bir insanın hayatı boyunca çeşitli sağlık sorunları yaşaması kaçınılmazdır. İnsanın ölümlü bir varlık olduğunu düşünürsek zaman zaman vücutta bazı rahatsızlıklar meydana gelebilir. Bu rahatsızlıklar hayati bir önem taşıyabileceği gibi hayatın genel akışını bozmayacak şekilde basit hastalıklar da olabilir. Kadın ve erkeklerin bazı hastalıklarda ortak kaderi paylaştığını bazı hastalıkların ise kadın ve erkek ayrımına göre ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Diyabet gibi kronik hastalıklar hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilmektedir.

Diyabet gibi çok riskli hastalıkların çok ciddi yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkilerden erkekleri etkileyebilecek en önemlisi ise damar sorunlarına neden olmasıdır. Diyabet hastası olan erkeklerde damarlar işlevini yerine getirememektedir. Bu hastalığın olduğu erkeklerde penis sertleşmemesi de ortaya çıkmaktadır. Erkek üreme organının cinsel birleşme esnasında sertleşmemesi, erkeğin ruhsal yapısını olumsuz etkileyebileceği gibi sağlıklı bir cinsel yaşamın da ortaya çıkmasına engel olmaktadır. Erkeklerde görülen penis sertleşmemesi günümüzde protezler yardımıyla halledilmektedir. Mutluluk çubuğu ne demek? Penis içine yerleştirilen proteze mutluluk çubuğu denilmektedir.

Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılır?

Mutluluk çubuğu, bir çeşit protezdir. Bu protez, erkek cinsel organının içerisine ameliyatla yerleştirilir. Mutluluk çubuğu ne demek diye günümüzde birçok arama yapılmaktadır. Tıp dilinde protez olarak bilinen bu nesne günlük yaşamda mutluluk çubuğu olarak adlandırılmıştır. Mutluluk çubuğu her erkeğe takılmamaktadır. Uzmanlara göre hastanın 70 yaşını geçmemesi gerekir. 70 yaşını geçen hastalarda mutluluk çubuğunun çeşitli sorunlara sebep olabileceği belirtilmiştir.

Mutluluk çubuğu, cinsel organında sertleşme problemi olan erkek hastalara takılmaktadır. Eşin rızası olmadan mutluluk çubuğunun takılmasına izin verilmemektedir. Bu nedenle mutluluk çubuğu taktıracak kişinin ilk önce eşini ikna etmesi gerekmektedir. İkna ederken de mutluluk çubuğunun bir çeşit protez olduğunu, sadece bir araç olduğunu ve penisin dik durmasını sağladığını belirtmesi gerekir. Bazı kişilerde mutluluk çubuğu ile ilgili “ eski cinsel gücüme ve isteğime kavuşacağım” şeklinde yanlış bir algı vardır. Mutluluk çubuğunun cinsel gücü arttırıcı bir özelliği yoktur.

Mutluluk çubuğu, var olan cinsel gücün giderilmesinde sadece bir araçtır. Mutluluk çubuğunu taktıracak kişinin aynı zamanda alerjiye karşı duyarlı olmaması gerekir. Bazı kişiler, vücutlarındaki yabancı nesnelere karşı alerji olmaktadır. Böyle kişilerde mutluluk çubuğu gibi aparatlar daha başka sorunların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Hangi Çeşit Mutluluk Çubuğunu Kullanmalıyım?

Mutluluk çubuğu ne demek şeklinde aklında sorusu olanları aydınlattıktan sonra mutluluk çubuğu çeşitleri üzerinde duralım. Mutluluk çubuğu şişirilebilir( pompalı) ve eğilip bükülebilir mutluluk çubuğu olmak üzere iki çeşittir. Bu iki çeşidin kendilerine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Burada hangi çeşit mutluluk çubuğu taktırılacağını hasta kendisi, eşi ve doktor belirlemektedir. Eğilip bükülebilen mutluluk çubuğu mekanik olarak sağlamdır. Ancak vücut fizyolojisi için uygun değildir. Şişirilebilir mutluluk çubuğu ise fizyolojik olarak vücut sistemine uygun olmakla birlikte birkaç parçadan oluştuğu için mekanik arıza verebilmektedir. Mutluluk çubuğu ne demek şeklinde sorulardan kurtulduktan sonra hasta hangi tür mutluluk çubuğu kullanacağına bu bilgileri göz önünde bulundurarak karar vermelidir.

Mutluluk Çubuğu Nerede Taktırılır?

Mutluluk çubuğu adı verilen protezler erkek cinsel organının içerisine yerleştirilen bir aparattır. Sağlık alanında meydana gelen yenilikler bu alanda da kendisini göstermiştir. “Mutluluk çubuğu ne demek, mutluluk çubuğu nedir?” gibi soruların son yıllarda arama motorlarında çokça arandığını söyleyebiliriz. Mutluluk çubuğu ne demek sorusunu yukarıda cevaplamıştık. Mutluluk çubuğu, büyükşehirlerdeki birçok özel veya devlet hastanesinde takılmaktadır. Cerrahi biri müdahale ile yapılan bu işlem son derece titizlikle yapılmaktadır. Mutluluk çubuğu ne demek şeklinde sorulara cevap arayan kişilere bu konuda gerekli açıklamaları yukarıda yaptık.

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları ve penil protez takan size en yakın doktorları, Penil Protezi sosyal sigorta karşılar mı? veya maliyeti, tedavi merkezleri gibi soruların cevabı hastanın durumuna göre değiştiğinden (Şeker hastalığı, insülin bağımlısı örneği gibi) bize iletişim bilgisi vermeniz gerekmektedir. Bu yüzden penil protezleri hakkında size daha hızlı yardımcı olabilmemiz için sizden aşağıdaki formu doldurarak ad soyad, e-posta adresi ve telefon numarası rica ediyoruz. Gönderdiğiniz takdirde sizinle hemen iletişime geçeceğiz.

Yasal uyarı: Bu web sitesinde yer alan tüm bilgiler, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan müşteri deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Ayrıca web site yer alan tüm içeriklerin orjinal dili “Türkçe” dili olup, tercüme edilmiştir. Çeviri hatası olabilir. Bu yüzden sorumluluk orjinal dil içeriğine “Türkçe” mahsustur.