Mutluluk Çubuğu Takılan Hasta

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları ve penil protez takan size en yakın doktorları, penil protez sosyal sigorta karşılar mı? veya maliyeti, tedavi merkezleri gibi soruların cevabı hastanın durumuna göre değiştiğinden (Şeker hastalığı, insülin bağımlısı örneği gibi) bize iletişim bilgisi vermeniz gerekmektedir. Bu yüzden penil protezleri hakkında size daha hızlı yardımcı olabilmemiz için sizden aşağıdaki formu doldurarak ad soyad, e-posta adresi ve telefon numarası rica ediyoruz. Gönderdiğiniz takdirde sizinle hemen iletişime geçeceğiz.

Özellikle erkekler arasında yaygın olan iktidarsızlık veya diğer adıyla ereksiyon bozukluğu, birçok yöntemle tedavi edilmektedir. Bu yöntemler her geçen gün gelişmektedir. Viagra ile başlayan cinsel ilaç furyası, şu anda geniş bir piyasa oluşturmuştur. Ürolog tavsiyesi ile ilaç kullanmak, en sağlıklı ve doğru olan yöntemdir.

Tedavi Yöntemleri Sırasıyla Uygulanmaktadır

Tedavi olmak için ürologlara başvurduğunuz zaman öncelikle ilaç, şırınga ve pompa gibi bir takım tedavileri sırayla uygulamaktadır. Hiç bir tedaviye cevap vermeyen ereksiyon hastalarına, protez takılır. Bu protezlere, penis veya penil protez denilmektedir. Ayrıca mutluluk çubuğu olarak da isimlendirilir. Günümüzde mutluluk çubuğu takılan hasta insanlar, eski cinsel hayatlarına geri dönmektedirler.

Penis Protezi Diğer Adıyla Mutluluk Çubuğu Özellikleri Nedir?

Ereksiyon sorununda, ilaç, şırınga, dalga ve pompa gibi tedavi yöntemlerinin başarısız olması sonucunda, yapay penis tedavisi uygulanmaktadır. Bu tedavi yöntemi iki çeşittir. Birinci çeşit silikonlu yöntemdir. İki parçadan oluşur ve penis içerisinde ereksiyon boşluklarına yerleştirilir. İçerisinde tel vardır ve eğilip bükülme özelliği vardır. Zihinsel kontrolü yoktur. Elle doğrultulur ve yine elle bükülerek çamaşır içine konur. Cinsel ilişki durumunda bir farklılık oluşturmaz. Doğal görünümden bir farkı yoktur. Silikonlu penis protezi daha hesaplıdır ve en çok tercih edilendir.

İkinci grup penis protez çeşidi ise, pompalı çeşitlerdir. Bu çeşitler, çok parçalıdır. İki ve üç parçalı olarak gruplandırılır. Uzmanlar üç parçalı penis protezini tavsiye etmektedir. Testis kısımına takılan pompa ve penis boşluklarına yerleştirilen şişirilebilen silikonlar, genel bölümleri oluşturur. Arıza yapma durumu vardır. İlişki anında şişirilir. İlişki sonunda da içerisindeki hava alınır. Ameliyatı daha pahalıdır.

Mutluluk Çubuğı Hangi Hastalarda Sakıncalıdır?

Mutluluk çubuğu tedavisi, yaşı yetmişi geçmiş olan hastalarda sakıncalıdır. Ayrıca alerjik hastalıkları olanlar, vücudu protez kabul etmeyenler ve enfeksiyon sorunları olanlar, bu tedaviden yararlanamamaktadır. Enfeksiyon sorunları, antibiyotikle tedavi edilmektedir. Sonuç olarak son sözü yine muayeneden sonra ürolog uzmanlar verir. Kalp kroner hastaları, şeker hastaları, karaciğer hastaları ve tansiyon hastaları, özel muayeneden sonra penis protezi tedavisi olabilir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Basit Ameliyat Grubundandır

Anestezi yapılırken, ciddi veya normal hastalığı olanlar, ilgili polikliniklerden ‘ ameliyat olmasında bir sakınca yoktur’ raporu alırlar. Ameliyat kısa sürmektedir ve lokal anestezi veya genel anestezi uygulanmaktadır. Aynı gün taburcu durumu vardır. Silikon protez uygulaması daha kısa sürede biter. Çok parçalı pompalı protez ameliyatı ise, daha uzun süre sürmektedir. Ameliyat sonunda mutluluk çubuğu takılan hasta yorumlarında, ‘ ameliyatın çok kolay geçtiği’ vurgulanmaktadır.

Ameliyattan Sonra, Tekrar Eski Cinsel Hayatınız Devam Eder

Ameliyattan sonra, mutluluk çubuğu takılan hasta grupları, cinsel hayatlarına kaldıkları yerden devam eder. Ancak 6 haftalık doktor kontrolü vardır. Bu 6 hafta içerisinde cinsel ilişki yasaktır. İdrarda yanma gibi belirtiler, bu kontrol süresince doktora rapor edilir. İlk cinsel ilişki, son doktor kontrolünden önce yapılır ve doktora rapor edilir. Daha sonra normal cinsel hayatınıza devam edebilirsiniz. Penis protezi yani mutluluk çubuğu takılan hasta insanlar, cinsel hayatlarından memnundur. Ereksiyon sorunu tamamen ortadan kalkan mutluluk çubuğu takılan hasta gruplar, mutlu bir evlilikten söz etmektedir. Bu mutluluk nedeni ile penis protezine, mutluluk çubuğu adı verilmiştir.

Ereksiyon Diğer Adıyla İktidarsızlık Hastalığının Tedavisinden Kaçmamak Gerekir

Erkekler cinsel sorunları konusunda utanmaktadır. Bu konuda en rahat olanlar İzmir bölgesidir. Diğer bölgelerin çoğunluğunda utanma veya sorunun üzerine gitmeme durumu vardır. Ancak, mutluluk çubuğu takılan hasta gruplar memnundur. Daha önce mutluluk çubuğu takılan hasta gruplar, tedaviyi geciktirdikleri için pişmanlar. Konu ile ilgili formları doldurarak, sizde ereksiyon hastalığını tedavisinde ilk adımı atabilirsiniz.

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları ve penil protez takan size en yakın doktorları, penil protez sosyal sigorta karşılar mı? veya maliyeti, tedavi merkezleri gibi soruların cevabı hastanın durumuna göre değiştiğinden (Şeker hastalığı, insülin bağımlısı örneği gibi) bize iletişim bilgisi vermeniz gerekmektedir. Bu yüzden penil protezleri hakkında size daha hızlı yardımcı olabilmemiz için sizden aşağıdaki formu doldurarak ad soyad, e-posta adresi ve telefon numarası rica ediyoruz. Gönderdiğiniz takdirde sizinle hemen iletişime geçeceğiz.

Yasal uyarı: Bu web sitesinde yer alan tüm bilgiler, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan müşteri deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Ayrıca web site yer alan tüm içeriklerin orjinal dili “Türkçe” dili olup, tercüme edilmiştir. Çeviri hatası olabilir. Bu yüzden sorumluluk orjinal dil içeriğine “Türkçe” mahsustur.