Mutluluk Çubuğu Takılması

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları ve penil protez takan size en yakın doktorları, Penil Protezi sosyal sigorta karşılar mı? veya maliyeti, tedavi merkezleri gibi soruların cevabı hastanın durumuna göre değiştiğinden (Şeker hastalığı, insülin bağımlısı örneği gibi) bize iletişim bilgisi vermeniz gerekmektedir. Bu yüzden penil protezleri hakkında size daha hızlı yardımcı olabilmemiz için sizden aşağıdaki formu doldurarak ad soyad, e-posta adresi ve telefon numarası rica ediyoruz. Gönderdiğiniz takdirde sizinle hemen iletişime geçeceğiz.

Erkekler, cinsel rahatsızlıkları konusunda yaptıkları en büyük hata, utanmaları ve bu konuda uzmanlara danışmamalarıdır. Yapılacak ilk iş, öncelikle hastalığınız hakkında bilgi toplamanızdır. İnternet adreslerinden mutluluk çubuğu takılması ile ilgili sitelere girerek, form doldurabilirsiniz. Hastalığınız hakkında genel bir bilgi alabilirsiniz. Tedavi konusunda mutluluk çubuğu takılması ile ilgili sitelerden çözüm elde edebilirsiniz. Uzman kişilerden alacağınız değerli bilgilerle, hastalığınızı öncelikle tanımalısınız. Daha sonra ise tedavi için uzman bilirkişilere danışmalısınız. En iyi tedavi yöntemlerini, uzman ürolog doktorlarda alabilirsiniz.

Mutluluk Çubuğu Tedavisinin Amacı Nedir?

Mutluluk çubuğu yani diğer adıyla penis protezi, ilaç, şırınga, pompa ve dalga gibi bir dizi tedaviye cevap vermeyen ereksiyon hastaları için kullanılmaktadır. Ereksiyon hastaları, mutluluk çubuğu takılması konusunda, uzman ürologlardan en iyi bilgileri alabilirler. Yapay penis olarak adlandırılan mutluluk çubuğu, cinsel ilişkide sadece ereksiyonu sağlar. Cinsel haz ve boşalma gibi etkenleri etkilemez. Çeşitleri vardır ve bu çeşitlere göre değerlendirme yapılmaktadır.

Penis Protezi Takılmasında Ürolog Onayı Gerekir

Uzman bir ürolog tarafından onay verildikten sonra, mutluluk çubuğu yani penis protezi takılmaktadır. Bu mutluluk çubuğu takılması işlemleri için, en detaylı bilgileri, uzman kişilerden öğrenebilirsiniz.

En çok tercih edilen ve ucuz olan model, silikonlu modeldir. Silikonlu modellerde, silikon içerisinde teller vardır ve elle düzeltme yapılabilmektedir. Yani, ilişki esnasında elle düzeltilir ve ilişki bittikten sonra, tekrar çamaşıra L şeklinde sıkıştırılabilir. Bu özelliğinin dezavantajı, dışarıdan kabarık görünmesidir. Ameliyatı da, pompalı protez modellerine göre daha kolaydır. Çabuk iyileşme durumu vardır. Cerrahi müdahale gerektiğinde, protezler tekrar çıkartılabilir. Bu gibi durumlarda sorun oluşabilir.

Diğer model ise pompalı penis protezi modellerdir. Pompalı penis protezleri, çok parçalıdır. İki ve üç parçalı olan pompalı penis protezi, ameliyat süresi daha uzundur. Ameliyat süresinin uzun olmasının nedeni ise, çok parçalı olmasıdır. Hava kanalları tıkanma yapabilir. Ameliyat sonunda antibiyotik tedavisi uygulanır. Ameliyat öncesinde, mutluluk çubuğu takılması konusunda genel bir bilgi alabilirsiniz. Pompalı veya sıvı pompalı modelleri biraz pahalıdır. Bu modellerin avantajı ise, çamaşır içerisinde belli olmamasıdır. Cinsel ilişki esnasında şişirilir. İlişki bittikten sonra, hava alınır. Bu tedavi şekli ile mutluluk çubuğu takılması gerçekleşir.

Erkeklerde Ereksiyon Ameliyatı Sonrasında Yapılması Gerekenler

Ameliyat sonrasında bir gün ağrı çekebilirsiniz. Bir gün sonra taburcu işlemleri gerçekleşmektedir. Enfeksiyon veya vücudun protezi kabul etmemesi gibi durumlar dışında, genellikle sorun çıkmamaktadır. Hastaların mutluluk çubuğu takılması ile başlayan serüven, tedavi ile sonuçlanmaktadır. Uzman hekimler, 6 haftalık kontrol süresi vermiştir. Bu kontrol süresinde, idrar sıkışması veya ağrı gibi durumları doktora anlatmalısınız. Cinsel ilişki, 6 hafta boyunca yasaktır. 6. hafta, cinsel ilişki denemesi yapılır. Bu deneme sonuçları, doktorla paylaşılır. Doktor kontrollerinin bitmesinden sonra, normal cinsel hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Penis Protezi Ereksiyon Tedavisinde Etkilidir

Penis protez tedavisi, ereksiyon tedavisinde kullanılmaktadır. Silikon veya balon protezler, penis içerisindeki ereksiyon boşluklarına yerleştirilir. Kanla dolması gereken bu boşluklar, ereksiyon hastalarında boş kalır ve dolayısıyla peniste ereksiyon bozukluğu meydana gelir. Meni sayısı, haz alma, bebek sahibi olma geç veya erken boşalma gibi konulara etki etmez. Ereksiyonu sınırsız hale getiren bu uygulama ile evliliklerin ömrü uzamaktadır. Bu nedenle, mutluluk çubuğu denilmiştir. Cinsel ilişkide karşı taraf için, her hangi bir farklılık hissedilmez. Aynı cinsel ilişki devam eder. Bu nedenle, bir hayal kırıklığı veya başka negatif duygular gelişmez. Psikolojik olarak aynı rahatlık hissedilir. Rahatlama ve mutluluk hissi, aynı şekilde meydana gelir.

Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları ve penil protez takan size en yakın doktorları, Penil Protezi sosyal sigorta karşılar mı? veya maliyeti, tedavi merkezleri gibi soruların cevabı hastanın durumuna göre değiştiğinden (Şeker hastalığı, insülin bağımlısı örneği gibi) bize iletişim bilgisi vermeniz gerekmektedir. Bu yüzden penil protezleri hakkında size daha hızlı yardımcı olabilmemiz için sizden aşağıdaki formu doldurarak ad soyad, e-posta adresi ve telefon numarası rica ediyoruz. Gönderdiğiniz takdirde sizinle hemen iletişime geçeceğiz.

Yasal uyarı: Bu web sitesinde yer alan tüm bilgiler, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan müşteri deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Ayrıca web site yer alan tüm içeriklerin orjinal dili “Türkçe” dili olup, tercüme edilmiştir. Çeviri hatası olabilir. Bu yüzden sorumluluk orjinal dil içeriğine “Türkçe” mahsustur.