Mutluluk Çubuğu Teknolojisindeki Gelişmeler


Konuşmacı: Dr. Levent Gürkan

Tüm protez ameliyatlarının yaklaşık % 90 ila % 95’i başarılıdır, yani diğer bir deyişle penil protezler uzun süreli ve tatmin edici cinsel ilişki için gayet uygundur. Yapılan bir çalışmada (*) çıkan sonuçlara göre penil protez taktıran hasta ve eşlerinin memnuniyet oranları oldukça yüksektir. Gene aynı çalışmada erkeklerin ve eşlerinin % 93’ü sonuçlardan memnun kaldığını belirtmiş ve aynı durumda tekrar aynı tedaviyi yaptıracaklarını söylemiştir.

Videoda Konuşulanların Metini

Soru: Hocam peki bu penis protez tedavisinde teknolojik anlamda son dönemde ne gibi geliştirmeler oldu?

Esasında çok uzun süredir penis protez takıyoruz neredeyse 40 senedir. Bu dönemde de tabi ki baştan beri teknik olarak zorluklarla karşılaştık. Yapılan tüm teknolojik gelişmeler bu teknik zorlukları aşmak için yapılıyor. Neler var bunların arasında? Bunların bir kısmı teknolojisiyle yani şekliyle ilgili olanlar. Bir kısmı da bu ameliyatın riskleriyle ilgili olanlar. Teknolojisiyle yani şekliyle ilgili olan gelişmeler temelde ikiye ayrılıyor. Bir tanesi silindirlerdeki yapı değişikliği. Bir diğeri de rezervuardaki yapı değişikliği. Normalde protezler sertleştiklerinde tek yöne yani genişleyerek sertleşirler. üç parçalı şişirilebilir enine boyuna genişleyebilen özellikle yıllar içinde hastaların boy kaybından çok şikayet etmeleri nedeniyle üretilmiş bir protez şeklidir. Üç parçalı AX protezi hem enine hem de boyuna uzar. Böylelikle hastaların yıllarca kullanmamaktan kaynaklanan penis boy kayıplarını kompanse etmeye yarar. Diğer bir gelişmede enfeksiyon konusunda bizim en büyük korkumuz böyle cihazları takarken enfeksiyon geçmesi çünkü enfeksiyon geçerse bu cihazı çıkarmak, çeşitli işlemler yapılması gerekiyor. O yüzden mümkün olduğu kadar enfeksiyondan uzak durmaya çalışıyoruz. Bunun için firmalar yüne bize yardımcı oluyorlar. Yani vücuda takıldıktan sonra belli bir süre antibiyotik salgılar böylelikle enfeksiyon oranlarımız son yıllarda oldukça düşük.

Referanslar

(*) Ref: Çayan S, Aşcı R, Efesoy O, Bolat MS, Akbay E, Yaman Ö, “Comparison of Long-Term Results and Couples’ Satisfaction with Penile Implant Types and Brands: Lessons Learned From 883 Patients With Erectile Dysfunction Who Underwent Penile Prosthesis Implantation”, J Sex Med. 2019;16(7):1092–1099.


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Mutluluk Çubuğu Teknolojisindeki Gelişmeler
Mutluluk Çubuğu Teknolojisindeki Gelişmeler
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Şu an buradasınız:


Etiketler:


Bağlantılar

ANDROMED MEDİKAL A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

Tıkla Ara/Yaz

WhatsApp ve Telefon ile 7×24 uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.