Skip to main content

Prostat Kanseri ve Mutluluk Çubuğu

Prostat kanseri erkeklerde en sık görülen kanserdir.  Belirli bir yaşı geçen yaklaşık sekiz erkekten birinin başını ağrıtacak olan bu hastalığın tedavisinde birçok farklı yöntem uygulanmaktadır. Ancak bilimsel gelişmelere rağmen tedavinin seçilen yöntemden bağımsız olarak bazı yan etkileri vardır. Bunlardan en çok can sıkanlarından biri sertleşme problemidir. Bu durum prostata yapışık seyreden sinirlerin ameliyat esnasında hasar görmesine bağlı olabileceği gibi penise kan götüren damarların kesilmesi gerekliliğine bağlı olabilmektedir. Özellikle yaygın hastalıklarda bu sinirler korunamamakta ve daha yüksek oranda sertleşme problemi görülebilmektedir.

Oldukça sık görülen bir hastalık olan prostat kanseri tedavisine bağlı gelişen sertleşme problemi, penisin vajinaya girecek yeterli setliğe ulaşmaması olarak tanımlana bilir. Bunun birçok nedeni olabileceği gibi prostat kanseri tedavisi sonrası da görülebilir. Bu durum ortaya çıktığında farklı tedavi basamakları uygulanır. Bu tedavi basamaklarında ağızdan kullanılan ilaçlar, penise hastanın kendi kendine yapacağı enjeksiyonlar ve penil protez bulunmaktadır. Ağızdan kullanılan tabletler hafif ve orta şiddetteki problemleri tedavi edebilir iken diğer hastalarda yetersiz kalabilmektedir. Kendi kendilerine yapılan iğneler ile tedavi seçilmiş hasta grubunda etkili olmaktadır.

Penil protez halk arasında bilinen adıyla mutluluk çubuğu sertleşme probleminde son basamak tedavi olarak kullanılır. Penil protezlerin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar sert yapıda olan ve bükülebilenler, iki parçalı ve üç parçalı protezlerdir. Bu protezler zaman içerisinde gelişmeye devam etmektedir. Son dönemde hastalar tarafından daha çok tercih edilmekte olan enine ve boyuna uzayabilen protezler ile daha tatminkar sonuçlar alınabilmektedir.

Sonuç olarak cinselliğin her iki cins için de bir ihtiyaç olduğu göz önünde bulundurulduğunda tedavisi amacı ile hekime başvurmaktan kaçınılmamalıdır. Ülkemiz gibi cinselliğin konuşulması ve bu hastalıkların tedavisinin tabu görüldüğü kültürlerde hekimlere başvurudan kaçınılmaktadır. Bu nedenle tedavi edilebilir hastalıklar tedavisiz kalmakta ve boşanmalara bile neden olabilmektedir. Tedavinin birinci ve en önemli basamağı hekime başvurmaktır. Sağlıcakla kalınız.
MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Prostat Kanseri ve Mutluluk Çubuğu
Prostat Kanseri ve Mutluluk Çubuğu
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 6 Mayıs 2021

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.