Skip to main content

Şeker Hastalığı (Diyabet) ve Sertleşme Problemi

Şeker hastalığında insülin salgılanma bozukluğu veya insüline karşı direnç nedeni ile kan şekerinde yükselme ve buna bağlı uzun dönemde problemler görülür. Toplumda oldukça sık olarak görülen bu durum neredeyse her geniş ailede bu hastalığı taşıyan bireylerin olduğu bir tablo oluşturmaktadır. Dünya sağlık örgütüne göre dünya üzerinde yaklaşık 422 milyon hasta bulunmaktadır. Hastalığın kronik bir problem olduğu göz önünde bulundurulduğunda uzun dönemde birçok probleme neden olabileceği aşikârdır.

Kalp, böbrek, göz hastalıkları gibi birçok probleme neden olabilir. Zaman zaman bu problemlerin yönetimi oldukça zor olabilmektedir. Uzun dönem problemlere genellikler kılcal damarlar üzerindeki etkileri neden olur. Bu etkilenen damarların yerine göre o bölgede problemlere neden olabilmektedir.

Şeker hastalarında görülen bu problemlerden biri de sertleşme problemleridir. Bu durumun hastalığın süresine paralel olarak arttığı bilinmektedir. Hastalığın uzun soluklu bir durum olması nedeni ile erken dönemle etkili olan ilaçların sonrasında yetersiz kalması sık görülen bir durumdur. Erken dönemde birçok hastada farklı ilaç tedavileri yeterli olabilmektedir. Ancak zamanla yetersiz kalabilmektedir. Yetersiz kalması durumunda bir sonraki basamak olan cerrahi tedavi gündeme gelmektedir.

Cerrahi tedavi olarak uygulanan yöntem mutluluk çubuğu takılmasıdır. Farklı çeşit penis protezleri var. Hasta için hangisinin uygun olduğu konusunda hekim ile görüşülmesi gerekmektedir. Protez seçimi yapıldıktan sonra dikkatli olunması gereken birkaç husus vardır. Bunlardan en önemlisi ameliyat öncesi ve sonrası dönemde kan şekeri düzeyinin çok yakın takip edilmesi gerekliliğidir. Kan şekeri yüksekliği yara iyileşmesinde gecikmeye ve enfeksiyona neden olabilmektedir.

Bizim gibi kapalı toplumlarda bu şikayetlerin gündeme getirilmesine her zaman mesafeli durulmuştur. Ancak sağlık ve teknolojik alandaki gelişmeler bu problemi çözülebilir kılmıştır. Bu konuda hekiminize başvurarak çözüm yolunda ilk adımınızı atınız. Sağlıcakla kalınız.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Şeker Hastalığı (Diyabet) ve Sertleşme Problemi
Şeker Hastalığı (Diyabet) ve Sertleşme Problemi
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 6 Mayıs 2021

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.