Sertleşmeye iyi gelen ilaçlar eczane adları nelerdir ve Mutluluk çubuğu çare olur mu?

Cinsel ilişkide sertleşme sorunu yaşayan ve erektil disfonksiyonu olanlar “Sertleşmeye iyi gelen ilaçlar eczane içerisinde bulunur mu?” sorusunu sorabilir. Cinsel birliktelik için peniste yeterli sertleşmenin sağlanamaması ya da sürdürülememesi durumunda tercih edilen bu ilaçlar her ne kadar eczanede bulunsalar da mutlaka hekim gözetiminde kullanılmalıdır. Bu ilaçlar hap şeklindedir ve cinsel uyarı olması durumunda etkisini gösterir. Birçok ilaçla etkileşime girebildiği için başlamadan önce kullanılan ilaçların gözden geçirilmesi gerekir. Karaciğer veya ileri evre böbrek yetmezliği olanlarda ve son 6 ay içerisinde inme ya da kalp krizi geçiren kişilerde kullanımı sakıncalıdır. Baş ağrısı, baş dönmesi, burun akıntısı, mide rahatsızlığı gibi yan etkileri yaygındır. Bunlara göre daha nadir de olsa görmede bozukluk, göz ağrısı ve ışığa karşı duyarlılık, çarpıntı, taşikardi (hızlı nabız), uyku bozukluğu, nefes darlığı, kas ve sırt ağrısı gibi istenmeyen etkileri de vardır. Ayrıca ilaç kullanımı sonrasında göğüs ağrısı, kalp ritminde bozulma ve kalp krizi gibi etkiler de oluşabilmektedir.1

Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar Eczane Adları Nelerdir ve İlaç Yerine Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm Mümkün mü?

Birçok kişi yan etkileri sebebiyle iktidarsızlık ilaçlarından çekinmektedir. Yine de sertleşmeye iyi gelen ilaçlar eczane adları merak edilmektedir. Sild*naf*l, T*dal*fil ve V*rden*fil etkin maddelerini içeren bu ilaçlar erektil disfonksiyon tedavisinde ilk seçenektir. Ancak ciddi yan etkilerinin olması sebebiyle alternatif tedavi yöntemleri de tercih edilebilir. İlaç tedavisi dışında öncelikle penil enjeksiyonlar tercih edilir. Bu tedavi yönteminde sertleşmenin oluşması için cinsel ilişki öncesi penise ilaç enjeksiyonu yapılır. Diğer bir yöntem ise vakum cihazlarıdır. Vakum etkisiyle sertleşmenin oluşmasını sağlayan bu cihazlar da diğer tedaviler gibi erektil disfonksiyona geçici çözüm sunar.2 Bu yüzden birçok kişi kalıcı çözüm olması nedeniyle penil protez implantasyonu tedavisini tercih etmektedir. Protez tedavisi uzun yıllar boyunca erektil disfonksiyonda kullanılmaktadır. Protezler penis içerisine yerleştirildikleri için dışarıdan fark edilmez. Ayrıca pratik bir kullanım imkanı sunduğu için cinsel ilişki öncesinde hızlı bir şekilde sertleşmenin oluşmasına yardımcı olur. Bu tedavi şeklinde memnuniyet oranı oldukça yüksek olduğu için protezler halk arasında mutluluk çubuğu olarak bilinmektedir.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Sertleşmenin oluşması için cinsel uyaran sonucu sinir sisteminin uyarılması ve bu uyarıya bağlı olarak kan akımının penis içerisindeki corpus cavernosum isimli kanallara yönlendirilmesi gerekir. Ancak iktidarsızlık sorunu yaşayan kişilerde sinir sistemine ya da damar sistemine bağlı olarak sertleşme oluşmaz. Bu nedenle yapay sertleşmenin sağlanması için corpus cavernosum kanallarına protez implante edilir. Birçok kişi “Sertleşmeye iyi gelen ilaçlar eczane ve sağlık kuruluşlarında bulunur mu?” sorusunun yanıtını merak etse de ilaçlar yerine protez tedavisi de uygulanabilmektedir. Operasyon öncesi kişilerin ameliyata uygun olup olmadıklarının değerlendirilmesi için bazı test ve tetkikler yapılır. Operasyona uygun olan kişiler için uygun penis protezi çeşidi ve boyutu belirlenir. En çok kullanılan protez çeşitleri tek parçalı ve üç parçalı protezlerdir. Tek parçalı protezler manuel olarak sertleşme oluşturur. Üç parçalı protezler ise pompa mekanizması sayesinde şişirilerek doğal görünümlü sertleşme oluşmasına katkıda bulunur. Operasyon süresi protez çeşidine bağlı olarak ortalama 30 dakika ile bir saat arasında değişmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), protez tedavisinin önemli bir kısmını bazı şartların oluşması durumunda karşılar. Bu şartlar ile ilgili bilgi almak ve mutluluk çubuğu hakkında daha fazlasını öğrenmek için sitemizdeki “Bilgi İsteme Formu” aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. “Erkeklerde sertleşmeye iyi gelen ilaçlar eczane adları nelerdir ve mutluluk çubuğu çare olur mu?” diye merak eden kişiler ise sağlık kuruluşlarına başvurarak bilgi alabilirler.Referanslar

1 V*rden*fil prospektüsü

2 http://uroweb.org/wp-content/uploads/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Sertleşmeye iyi gelen ilaçlar eczane adları nelerdir ve Mutluluk çubuğu çare olur mu?
Sertleşmeye iyi gelen ilaçlar eczane adları nelerdir ve Mutluluk çubuğu çare olur mu?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 9 Aralık 2021

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.