Sertleştirici Hap Hakkında Her Şey ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm

Erektil disfonksiyon sorunu yaşayan erkekler çoğu zaman sertleştirici hap kullanıyor olsalar da bu ilaçlar kullanılmadan önce mutlaka hekimlere danışılmalıdır. Erektil disfonksiyon erkeklerde sık görülen cinsel işlev bozukluklarından birisidir. Diyabet, obezite, hipertansiyon, omurilik hastalıkları gibi durumlara bağlı oluşabilmektedir. Erektil disfonksiyon, cinsel ilişki sırasında penisin sertleşmesinde problem görülmesi sonucunda sağlıklı bir cinsel birlikteliğin gerçekleştirilememesine neden olur. Buna bağlı olarak erektil disfonksiyonu olan birçok erkek içinde Sild*naf*l, T*dal*fil ve V*rden*fil isimli etken maddelerin bulunduğu hapları kullanmayı düşünse de bu hapların bazı durumlarda zararlı olabilecekleri unutulmamalıdır. Özellikle yakın tarihte inme ya da kalp krizi gibi damar tıkanıklıkları ile kendini belli eden durumları yaşayan kişilerin bu ilaçları kullanması ciddi kalp sorunlarına, hatta ani ölüme neden olabilmektedir. Bu yüzden ilaçlar kullanılmadan önce üroloji hekimine danışılması ve gerekli görüldüğü durumlarda kalp ve damar sisteminin tetkikler ile kontrol edilmesi gereklidir. Bu ilaçların kullanılamadığı kişilerde penil enjeksiyon, vakum cihazları ve penil protez gibi diğer tedavi seçenekleri kullanılabilmektedir.

Sertleştirici Hap Zararlı mıdır ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm Mümkün mü?

Erektil disfonksiyon ile ilgili yapılan çalışmalar sonucunda birçok farklı tedavi seçeneği önerilmiştir. Önerilen bu tedavi seçenekleri Avrupa Üroloji Derneği tarafından hazırlanan bir rehberde toplanmıştır. Sertleşme sorunu yaşayan kişilerde öncelikli olarak sertleştirici hap olarak bilinen ilaç tedavisi ve penil enjeksiyon tedavisi kullanılır. Ancak bu tedaviler erektil disfonksiyona sahip olan herkes için uygun değildir. Bu nedenle vakum cihazları ile cinsel ilişki öncesi sertleşmenin oluşması sağlanabilir.1 Bu üç tedavi yönteminin de cinsel ilişki öncesi kullanılması ve sertleşme sorununa kalıcı çözüm sunamaması nedeniyle mutluluk çubuğu olarak adlandırılan protezler kullanılabilir. Protez tedavisinde penis içerisine protez yerleştirilerek yapay olarak sertleşme oluşturulur. Protezler kırk yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Günümüzde en yaygın kullanılan protezler tek parçalı ve üç parçalı protezlerdir. Tek parçalı protezler, malleable yani bükülebilir gövdeye sahiptir. Bu sayede kullanım için elle dik konuma getirilmesi yeterlidir. Üç parçalı protezler ise pompa mekanizmasına sahiptir ve pompanın şişirilmesi ile doğal görünümlü sertleşme sunar.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Sertleşme sorunu yaşayan bireylerin üroloji hekimlerine başvurmaları ile süreç başlar. Öncelikle yapılan muayene ve tetkikler ile bireyin ameliyat için uygunluğu değerlendirilir. Ameliyata uygun olan kişiler için uygun protez çeşidi belirlenir ve gerekli ölçümler yapılarak penis protezi boyutları hesaplanır. Ameliyat çoğunlukla genel anestezi altında yapılır, ancak bazı durumlarda bele yapılan iğne ile bel altı bölgenin uyuşturulması ile de yapılabilir. Tek parçalı protez ameliyatında penis altında küçük bir kesi yapılarak penis içerisine protez yerleştirilir. Üç parçalı protez ameliyatında ise protezin silindir parçaları penis içerisine, pompası testise ve rezervuar bölümü karın içerisine yerleştirilir. Erektil disfonksiyon sorunu yaşayan birçok erkeğin sertleştirici hap yerine tercih ettiği protez ameliyatı tek parçalı protezlerde ortalama 30 dakika sürmektedir. Üç parçalı protezlerde ise bu süre bir saati bulabilmektedir. Ameliyat sonrasındaki süreçte belli bir süre cinsel ilişkiye girilmemesi gereklidir. Bu süre zarfında hekimlerin tavsiyelerine uyulması iyileşme sürecinde oldukça önemlidir.

Erektil disfonksiyon yaygın olarak görülse de tedavisi birçok kişi için zorlu bir süreç olabilmektedir. Ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bu tedavi sürecinde mutluluk çubuğu yöntemini tercih edenlerin bazı şartları karşılaması durumunda tedavi masraflarının önemli bir bölümünü ödemektedir. Sitemizde yer alan “Bilgi İsteme Formu” aracılığıyla bizimle iletişime geçebilir ve bu tedavi şartları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Erektil disfonksiyonda sertleştirici hap tedavisi ile ilgili bilgi almak için sağlık kuruluşlarına başvurabilirsiniz.Referanslar

1 Alprostadil krem prospektüsü

2 https://uroweb.org/wp-content/uploads/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf, sayfa 23


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Sertleştirici Hap Hakkında Her Şey ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Sertleştirici Hap Hakkında Her Şey ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 13 Şubat 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.