Skip to main content

Etiket: Mutluluk Çubuğu Penis Boyutunu Uzatır mı

Mutluluk Çubuğu Kaç Cm ve Penis Boyunu Uzatır mı?

Erektil disfonksiyon ise özellikle 40 yaşın üzerindeki bireylerde oldukça sık tespit edilen bir durumdur. Bu problemin çözümünde diğer tedavi yöntemlerinden sonuç alınamaması halinde cerrahi olarak penil implant (mutluluk çubuğu, penis protezi) uygulamasına başvurulabilir. Penil implant olacak bireylerde “mutluluk çubuğu kaç cm” düşüncesinin oluşması gayet doğaldır.  Bu operasyonun aşamaları ve kullanılacak penil implant ile ilgili sorularınız mevcut ise kafanızdaki bu soru işaretlerini gidermek için yazının geri kalanını takip edebilir veya bir üroloji hekiminden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tek Parçalı Mutluluk Çubuğu Kaç Cm ve Boyları Nelerdir?

Tek parçalı mutluluk çubuğu, erektil disfonksiyon tedavisinin üçüncü basamağında uygulanan penil implant uygulamalarından biridir. İlk üretildiği 1980 yılından itibaren birçok teknolojik gelişme ile günümüze ulaşan bu implant türü, özellikle cerrahisinin diğer implant türlerine göre göreceli olarak daha basit olması ve kullanım kolaylığı gibi artıları ile öne çıkmaktadır. Esneyebilme özelliğine sahip bir çift silindirin kullanıldığı tek parçalı mutluluk çubuğu operasyonları sonrası zaman içerisinde bu implant türünün boyutunda herhangi bir değişiklik meydana gelmez. Bireylere sürekli bir sertlik hali sağlayan bu penil protezler esneyebilme özelliği sayesinde içinde bulunulan duruma göre kolayca saklanabilir ve yön verilebilir. Tek parçalı mutluluk çubuklarının esneyebilme özelliği yaklaşık olarak 135 dereceye kadar pozisyonda değişiklik imkanı sağlar. Bu penil implant türünün dış yüzeyinin hidrofilik kaplı olması bir diğer önemli özelliğidir. Böylece ameliyat sırasında hekim hasta için en uygun antibiyotiği kullanabilir.

Tek parçalı mutluluk çubuğu operasyonlarında kullanılan protezler, 6 farklı yarıçapa sahiptir ve bu sayede bireylerin anatomik özelliklerine en uygun implantın seçilmesine imkan verir. Yarıçapları 9-14 mm arasında değişen tek parçalı mutluluk çubuklarının uzunlukları 23-25 santimetre arasında tercih edilebilir. Bu implant türünde aynı zamanda uzatıcı aparatlardan da faydalanılabilir. Boyları 0,5 veya 1 cm olarak kullanılabilecek protez uzatıcılar kullanılan implantın yarıçapı ile uyumlu olarak mutluluk çubuğuna kolayca eklenebilir. Hastanın anatomik yapısına en uygun hale getirilir.

Üç Parçalı Şişirilebilir Mutluluk Çubuğu Kaç Cm ve Boyları Nelerdir?

Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubukları adından da anlaşılabileceği gibi üç parçanın bir araya gelmesinden oluşur. Rezervuar, pompa ve bir çift silindir bu penil implant türünün parçalarını oluşturur. Üç parçaşı şişirilebilir mutluluk çubuklarında silindirler penis içerisindeki boşluklu dokunun yerine yerleştirilirken, rezervuar alt karındaki boşluğa pompa ise testis bölgesine yerleştirilir. Pompanın sıkılması cihazı aktive ederek rezervuar içerisindeki sıvının peniste yer alan silindirlere doğru hareket etmesini sağlar. Silindirlerin içerisinin sıvı ile dolması doğal ereksiyon gelişimine oldukça benzer şekilde penisin büyümesini ve sertleşmesini sağlar.

Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubukları bireylerin anatomik özelliklerine uygun olacak şekilde enine ve boyuna veya sadece enine esneyebilir implantlardır. Silindir yüzeyinin hidrofilik kaplı oluşu, pompanın kullanım kolaylığı ve hızı ile karın içi boşluğa tam olarak oturan adaptif rezervuar bu penil implant türünün üretildikleri 70’li yıllardan itibaren zaman içerisinde kazandığı son teknoloji özellikler arasında yer alır. Mutluluk çubuğu kaç cm sorusu, şişirilebilir mutluluk çubukları için de oldukça popüler bir merak konusudur. Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubukları aynı zamanda birçok protez uzunluğu seçeneğine sahiptir. Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuklarının boyutları hastanın anatomik özellikleri göz önünde bulundurularak 12, 15, 18, 20, 22 ve 24 cm olarak seçilebilir.

Mutluluk Çubuğu Penis Boyutunu Uzatır mı?

Bu operasyonu düşünen bireylerin penis boyutunda oluşabilecek değişiklik ile kaygıları olması gayet doğaldır. Sertleşmenin tekrar sağlanması için cerrahi olarak penis içerisine yerleştirilen mutluluk çubuğu operasyonlarında penis boyutunda herhangi bir farklılık meydana gelmez. Hastanın penis boyunun protezin kullanılmasıyla zaman içinde bir miktar uzaması normal bir durumdur.

Mutluluk çubuğu tedavisi, operasyonlarda kullanılan implantlar ve mutluluk çubuğu kaç cm gibi soruların yanıtları hakkında ayrıntılı bilgi almak için sitemiz üzerinden bizimle “Bilgi İletişim Formu” vasıtası ile iletişime geçebilirsiniz.

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.