Skip to main content

Ankara Üroloji Doktorları ve Randevu Nasıl Alınır?

Prostat bezi, penis ve testislerle ilgili rahatsızlıklar ürolojik hastalıklar grubuna girer ve bu rahatsızlıkların tedavisi için Ankara üroloji doktorları tercih edilebilir.  Aşağıda sizlere sertleşme sorunu tedavisi hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

Ankara Üroloji Doktorları ve Sertleşme Sorunu Tedavisi

En çok merak edilenlerden olan ‘’Ürolog nedir?’’ diye sorulduğunda cevap, ürolojik hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenen uzmanlardır. Ürologlar, erektil disfonksiyon yani sertleşme sorunun sebebini tespit ederek uygun tedavi seçeneklerini hastaya sunarlar. Sebep psikolojik ise bir psikiyatra yönlendirirken sebep fiziksel ise ilaç tedavisi, penil enjeksiyon, vakum veya protez uygulamaları önerilir. Bazı uygulamalar erektil disfonksiyona kalıcı çözüm sunarken diğer tedavi seçenekleri ise geçici çözüm sunar. Bu sorunların tedavisinde sıkça tercih edilen protez uygulamalarında başarı oranı ve hasta memnuniyeti de oldukça yüksektir. Protezlerin Malleable yani bükülebilen ve genişleyebilen tek parçalı ve 3 parçalı seçenekleri bulunur. Kişinin fiziksel muayenesi sonucunda üroloji doktorları uygun protez çeşidine karar verir. Yani hem sertleşme sorunun kaynağının tespiti hem de uygun tedavi seçeneğinin belirlenmesi için üroloji doktorundan e-devlet üzerinden ya da telefonla randevu alarak muayene olunması tavsiye edilir.1

Mutluluk Çubuğu Çeşitleri Nelerdir?

Mutluluk çubuklarının tek parça, 2 parça ve 3 parçadan oluşan seçenekleri vardır. Sadece silindir ve pompa kısmı bulunan 2 parça mutluluk çubukları genişleme özelliği bulunmadığından pek tercih edilmezler. O yüzden tek parçalı (Malleable) mutluluk çubuğu ve şişirilebilir 3 parçalı mutluluk çubuğu daha çok ön plana çıkar. Tek parçalı malleable protezler bükülebilir silindirlerden oluşur. Silindirler hidrofilik kaplamaya sahip olduğundan operasyonda enfeksiyon riski oldukça düşüktür. Kolay kullanıma sahip bükülebilir penil protezler ilişki öncesi elle uygun pozisyona getirilir. Şişirilebilir 3 parçalı protezler, rezervuar, pompa ve silindirler olmak üzere 3 kısımdan meydana gelir. Penisin corpus cavernosum kısmına silindirler, alt karına rezervuar ve testis torbasına da pompa yerleştirilir. İlişki öncesinde pompa birkaç kez sıkılarak rezervuardan sıvının silindirlere ulaşması sağlanarak ereksiyon gerçekleştirilir. İlişki sonrasında ise bu sıvı tekrar rezervuara dönmüş olur. Şişirilebilir protezlerde kişinin fiziksel yapısına uygun olarak enine veya boyuna genişleyen protezler tercih edilebilir.

Penil Protez Özellikleri Nelerdir?

Sertleşme sorununda en çok tercih edilen tedavilerden biri olan mutluluk çubuğu, hem kalıcı çözüm sunduğundan hem de yüksek başarı oranı olduğundan tercih edilir. Penil protez uygulandığı zaman dışarıdan bakıldığında belirgin değildir. Ayrıca mutluluk çubuğu ameliyatı sonrasında doğal bir görünüm elde etmek ve erektil disfonksiyon tedavisinde kalıcı çözüme ulaşmak mümkündür. Tek parçalı malleable protezler bu anlamda kolay kullanımıyla ön plana çıkar. Hasta memnuniyeti oldukça yüksek olan bükülebilir protezlere el yardımıyla müdahale edildiğinde tam bir gevşeme sağlanmayabilir. Bu sebeple bazı durumlarda şişirilebilir 3 parçalı penil protezleri tercih edilebilir. Şişirilebilir 3 parçalı protezler, ilişki sonrasında sıvının rezervuara geri dönmesiyle ereksiyon sona erer. Böylece hem sertleşme hem de gevşeme hissi başarılı bir şekilde yaşandığından hasta memnuniyeti oldukça yüksek olur. Ayrıca 3 parçalı protezlerin enine ve boyuna genişleyebilen çeşitleri de bulunur. Bu sayede hastanın fizyolojik yapısına uygun bir penil protez seçilerek ameliyat gerçekleştirilebilir.

Protez seçilirken enine genişleyen, boyuna genişleyen veya hem enine hem boyuna genişleyen çeşitleri arasından seçim yapılabilir. Doğru tercihin yapılabilmesi için bir üroloğun önerisine başvurulmalıdır. Kişinin fiziksel yapısına hangi protezin daha uygun olacağının belirlenmesi için Ankara üroloji doktorları için muayene randevusu alınabilir. Bu sayede en başarılı sonuç alınarak protez tedavisi  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamında gerçekleştirilebilir. SGK’ın bazı ödeme kriterleri bulunur, detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” doldurarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.



Referanslar

1-https://jag.journalagent.com/androloji/pdfs/AND_2013_54_158_163.pdf

2-https://jag.journalagent.com/scie/pdfs/KEAH-46338-RESEARCH_ARTICLE-SIMSEK.pdf

3-http://file.lookus.net/androlojibulteni/Mart-2005-20.Say%C4%B1.pdf#page=10


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Ankara Üroloji Doktorları ve Randevu Nasıl Alınır?
Ankara Üroloji Doktorları ve Randevu Nasıl Alınır?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 21 Eylül 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.