Skip to main content

Cinsel gücü artıran içecekler yerine Mutluluk Çubuğu tedavisi

Erektil disfonksiyon yani bir diğer tabirle erkeklerde sertleşme sorunu yaşayan pek çok birey mevcuttur. Stres, metabolik hastalıklar, ilerleyen yaş gibi pek çok durum bu rahatsızlığın nedeni olabilir. Cinsel gücü artırmak isteyen hastalar alternatif tedavi yöntemleri denese de uzman bir ürolog tarafından yapılan teşhis ve tedavi her zaman en sağlıklısıdır.

Ereksiyon Sorunu Nasıl Çözülür ve Sertleşmeye İyi Gelen İlaçlar Nelerdir?

Cinsel ilişkide işlevlerini yerine getiremeyen bireyler cinsel gücü artıran içecekler gibi tedavi alternatifleri arayabilirler. Ancak erektil disfonksiyon yani iktidarsızlık ve sertleşme benzeri sorunlar yaşayan bireyler detaylı bir hastalık öyküsü alındıktan sonra uygun tedaviye hekim gözetiminde başlamalıdır. Hastanın durumuna göre sertleşme problemi neden olur ve nasıl iyileşir sorusunun yanıtı değişebilir. Erkeklerde sertleşme sorunu birinci basamakta ilaç tedavisi ile çözülebilir. En iyi üroloji doktorları ilk olarak ilaç tedavisi daha sonra ise hastanın durumuna bağlı olarak penil protez tedavisi uygulayabilirler.

Erkeklerde sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan ilaçlar etken maddelerine göre sınıflandırılırlar. Birinci basamak tedavide kullanılan bu ilaçlar cinsel gücü artıran içecekler yerine tercih edilmeli ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Erkeklerde sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan ilaçların etken maddesi sildenafil, vardenafil, tadalafil gibi maddelerdir ve etkileri de buna göre şekillenir. Ancak ilaç kullanmak istemeyen ve kalıcı bir çözümü tercih eden bireyler mutluluk çubuğu implantına da başvurabilir. En iyi üroloji doktorları hastayı muayene ederler ve gerek görürlerse penil protez operasyonu gerçekleştirilir.1

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Cinsel işlev bozukluklarında kullanılan penil protezler bilimsel tedavi yöntemlerindendir ve cinsel gücü artıran içecekler gibi anlık iyileşmeler yerine uzun vadeli tedavi düşünen bireylerin tercihleri arasındadır. Bir diğer adıyla mutluluk çubuğu olarak bilinen penil protezler sertleşme ve iktidarsızlık problemlerinde en iyi üroloji doktorları tarafından uygulanan implantlardır. Mutluluk çubuğunun 3 farklı çeşidi vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Tek Parçalı Penil Protez: En basit yapıdaki mutluluk çubuğu bu türdür. Tek dezavantajı ise sürekli erekte halde olması nedeniyle konfor sorunu yaşatmasıdır. Ekonomik olarak da uygun bir seçenektir.
  • İki Parçalı Penil Protez: Bu mutluluk çubuğunda ise sürekli sertleşmiş halde olmak gibi bir problem olmadığı için uyum sağlamak hastalar için daha kolaydır. Hastalar tarafından sıklıkla tercih edilen bir mutluluk çubuğu türüdür.
  • Üç Parçalı Penil Protez: Üç parçalı penil protez erkeklerde sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan en kompleks yapıdaki protez türüdür. Tüm penil protez türleri gibi en iyi üroloji doktorları tarafından hastalara implant edilirler. (1)

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mutluluk çubuğu ameliyatı cinsel gücü artıran içecekler gibi kısa vadeli tedavi planları yerine kalıcı iyileşme hedefleri olan hastalar tarafından sıklıkla tercih edilir. En iyi üroloji doktorları tarafından yapılan bu ameliyatlar genel anestezi altında gerçekleştirilir. Acısız ve ağrısız ortalama bir saat kadar süren penil protez ameliyatları esnasında kanama ve doku kaybı gibi durumlar meydana gelmez. Sadece kasık bölgesine ve testislerin altına küçük birer kesi atılır ve yapay protez implant edilir. Bu protezler hastanın penisinin anatomik yapısı göz önünde bulundurularak hazırlanır. Hasta aynı gün taburcu olup evine gidebilir.

Mutluluk çubuğu ameliyatı sonrası cinsel gücü artıran içecekler gibi yöntemlere ihtiyaç kalmaz ama operasyon sonrasında bir ay boyunca cinsel ilişki önerilmez. Ameliyat sonrası ağrı gibi komplikasyonlar zamanla kaybolur. Siz de SGK’nin penil protez ameliyatı ödeme koşulları hakkında bilgi almak için Bilgi İsteme Formu üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. 2

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1:https://androloji.org.tr/androlojiDATA/tadYayinlari/Androlojide-Penil-Protez-Uygulama.pdf

2:https://jag.journalagent.com/androloji/pdfs/AND_19_4_117_122.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Cinsel gücü artıran içecekler yerine Mutluluk Çubuğu tedavisi
Cinsel gücü artıran içecekler yerine Mutluluk Çubuğu tedavisi
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 26 Ekim 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.