Skip to main content

Şanlıurfa’da en iyi üroloji doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi

Birçok erkeğin yaşadığı erektil disfonksiyon bozukluğuna Şanlıurfa’daki en iyi üroloji doktoru tarafından uygulanan kalıcı çözümlerle hastalar sağlığına kavuşabilir.

Şanlıurfa’da En İyi Üroloji Doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi

Üroloji bölümünde tanı ve tedavi hizmeti veren kişiler ürolog doktor olarak tanımlanır. Ürologlar; idrar yollarındaki böbrek, mesane, prostat gibi organların sağlığı ile ilgili teşhis koyabilmek için genellikle kan ve idrar tahliline başvururlar. Bunun yanında erkek üreme sistemi ile ilgili teşhisler için ise ürolojik muayenenin yanı sıra sperm analizi, bakteri ve virüs taramaları, çeşitli protein ve enzim tetkikleri kullanılabilir. Erkek üreme sisteminde sıkça karşılaşılan problemlerden birisi sertleşme sorunudur. Sertleşme sorunu yaşanırsa bir üroloğa başvurarak altında yatan sebep araştırılmalıdır. Bu sorunun birkaç çeşit tedavisi bulunur. Bu tedavilerden en yaygın tercih edileni ise penil protez diğer bir ismiyle mutluluk çubuğudur.

Sertleşme sorunu, penisin cinsel birliktelik için gerekli olan sertleşmenin olmaması veya devam ettirilememesi durumudur. En az 6 ay süre bu sıkıntının yaşanması sertleşme teşhisinde önemli bir kriterdir. (1) Sertleşme sorunu birkaç çeşit tedavi seçeneği bulunur. Şanlıurfa’da en iyi üroloji doktoru da bu sertleşme tedavilerinden hastaya en uygunu olanını belirleyerek hastaların sağlığına kavuşmasına yardımcı olur. Sertleşme sorununa ilk aşamada önerilen ilaç tedavisinde oral yolla alınan ilaç penisteki damarlarda genişlemeye sebep olur bu sayede penise daha fazla kan akışı sağlanır. Bir diğer tedavi çeşidi penil enjeksiyondur. Bu tedavide penis damarlarında gevşeme oluşturarak kan akışının sağlanması için penise dışarıdan ilaç uygulanmasıdır. ESWT (şok dalga tedavisi), penise düşük seviyede şok dalga uygulanarak o bölgede küçük hasarların oluşması sağlanır. Hasarların tedavisinde oluşan kanlanma sertleşme sorununun çözümünde kullanılır. Vakum cihazları sertleşme sorununun bir başka tedavi yönteminden biridir. Vakum cihazı, fanus şeklinde olup penise dışarıdan geçirilerek içerideki havanın vakum yapar. Penil protez, bu tedavilerin yanıt vermediği durumda tercih edilen bir tedavi çeşididir.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mutluluk çubuğu yani penil protez, sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan bir protezdir. Bu protezler peniste sertleşmeyi sağlayan kanallara yerleştirilir.

Mutluluk çubuğu çeşitleri şöyle sıralanabilir.

  1. Tek parçalı (malleable) mutluluk çubuğu : Bu protez türünde penis sürekli sertleşme halindedir. Kıvrılabilir özelliği sayesinde vücuda doğru bükülerek saklanabilir.
  1. İki parçalı mutluluk çubuğu : İki parçadan oluşan bu protezler şişirilebilir özelliği sayesinde ihtiyaç durumunda şişirilerek sertleşme sağlanabilir. İhtiyaç olmadığı zamanlarda ise küçültülebilir ve tek parçalı mutluluk çubuğuna oranla daha doğal bir görünüm sağlar.
  1. Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğu : Bu protezde, penis içine yerleştirilen iki adet şişirilebilen silindir şeklindeki çubuğa su pompalanarak sertleşme sağlanması amaçlanır. Karın içine yerleştirilen rezervuardaki sıvı, testis içerisindeki pompa ile rezervuara iletilir. Bu sayede sertleşme sorunu çözülebilir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mutluluk çubuğu ameliyatı, ameliyathanede anestezi altında yapılır. Öncelikle mesanedeki idrarı toplamak için bir sonda yerleştirilir. Sonra hasta için en uygun olan mutluluk çubuğu kişiye özel ölçülerde ayarlanarak penis içine yerleştirilir. İki aşamalı protezde testis torbasına bir işlem uygulanırken üç aşamalı protezde karın içine rezervuar yerleştirilir. Mutluluk çubuğu ameliyatı başarıyla yapılır. Tüm bu işlemlerin süresi hastaya göre değişmekle birlikte herhangi bir problem olmaması halinde tüm işlem 1 saat kadar sürebilir.

Ameliyat sonrasında önlem amacıyla antibiyotik kullanılması doktor tarafından önerilebilir. İyileşme sağlandığında kullanımla alakalı hastaya bilgiler verilir. Şanlıurfa’daki en iyi üroloji doktoru ve ekibi tarafından gerçekleştirilebilen penil protez ameliyatlarının çoğunda başarılı ve kalıcı sonuçlar alınır. Sertleşme sorununda kullanılan mutluluk çubuğu tedavilerinin önemli bir kısmını Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) karşılar. SGK’nin ödeme şartları ve mutluluk çubuğu tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için siz de “Bilgi İsteme Formu” doldurabilir, detaylar için bize ulaşabilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1 – https://dx.doi.org/10.24898/tandro.2017.54771
2 – https://doi.org/10.1016/j.sxmr.2018.06.003


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Şanlıurfa’da en iyi üroloji doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi
Şanlıurfa’da en iyi üroloji doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 11 Ekim 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.