Skip to main content

Manisa Üroloji Doktorları: Erektil Disfonksiyon ve Penil Protez Çözümleri

Toplumda sıkça görülen cinsel fonksiyon bozukluğu olarak tanımlanan erektil disfonksiyonun tanı ve tedavisinde Manisa Üroloji doktorları ve ekibi bu alanda çeşitli başarılara imza atmıştır. Bu probleme sebep olan hastalıklar, bazı ilaçların yan etkileri, aşırı stres, depresyon gibi durumlar sıralanabilir. Hastalığın tedavisinde ise son dönem teknolojisi ile penil protezler ön plana çıkarken öncesinde farklı tedavi aşamaları da vardır. Sertleşme problemi yaşayan kişilerce bu problemin çözümünde doktor ve ekibi büyük önem taşır.

Manisa’nın Ürolojik Sağlık Durumu: Erektil Disfonksiyona Yenilikçi Yaklaşım

Erektil disfonksiyon, cinsel ilişki için gerekli olan penis sertliğinin herhangi bir sebeple doğal döngüde gerçekleşmemesidir. Cinsel hayatı olumsuz etkileyen erkek üreme sistemindeki cinsel fonksiyon bozukluğu olarak da tanımlanabilir. Manisa Üroloji doktorları kadın, erkek ve çocuklarda böbrek, idrar yolları, prostat, üreme sistemlerindeki hastalıklara bakarken en sık karşılaştıkları durum erektil disfonksiyon olarak tanımlanabilir. Ancak Manisa’nın Ürolojik sağlık durumu değerlendirildiğinde erektil disfonksiyonun tanı ve tedavisinde yenilikçi yaklaşımları vardır. Bu yenilikçi yaklaşım ile hastalar tanı ve tedavi sürecinden genellikle memnun ayrılırlar1.

Erektil Disfonksiyonun Anlamı: Etkilenenler ve Sebepleri

Erektil disfonksiyonun çeşitli sebepleri vardır. Bu sebeplerin başında genellikle hastalıklar gelir. Penisin yeteri kadar kanlanamaması durumundan dolayı genellikle vücudun damar ve hormon sistemini etkileyen hastalıklar doğrudan veya dolaylı olarak sertleşme problemine neden olabilir. Bu hastalıklar yüksek tansiyon, damar tıkanıklığı, kalp ve damar hastalıkları, şeker hastalığı veya metabolik hastalıklar sertleşme problemine sebep olabilir. Diğer yandan kullanılan bazı ilaçların yan etkileri de penis sertliğini olumsuz etkileyebilir. Günlük hayatta sürekli maruz kalınan aşırı stres veya depresyon gibi durumlar da kişiyi mental yönden etkileyerek bu probleme sebep olabilir. Bu nedenlere ek olarak aşırı sigara ve alkol kullanımı da nedenler arasında sıralanabilir. Erektil disfonksiyondan etkilenen kişilerin başta cinsel sağlıkları bu durumdan olumsuz etkilenmekle birlikte ileri evrede hem fizyolojik hem de psikolojik olarak da olumsuz etkileri olabilir.

Manisa’da Erektil Disfonksiyon Teşhis ve Tedavi Yöntemleri

Manisa’da erektil disfonksiyon yaşayan kişiler Manisa Üroloji doktorlarına başvurduğunda tanı için öncelikle fiziksel muayene yapılır. Sonrasında kan, idrar tetkikleri, sperm analizi, bakteri ve virüs taramaları gibi çeşitli laboratuvar incelemeleri yapılır. Gerekli görüldüğü durumda ultrason, BT(Bilgisayarlı tomografi), MR(Manyetik rezonans) gibi görüntüleme işlemleri de tamamlanır. Tüm tahliller değerlendirilerek tanı konur. Sonrasında kişiye en uygun tedavi yöntemi belirlenerek vakit kaybetmeden sürece başlanır.

Manisa Üroloji Doktorlarından Alınabilecek Modern Tedaviler

Manisa Üroloji doktorları erektil disfonksiyonun tedavisinde bu duruma sebep olan bir durum varsa öncelikle onun tedavi edilmesine yönelik uygulamaya giderler. Erektil disfonksiyonun tedavisinde genellikle ilk olarak ilaç tedavisi gelir. Tadalafil, sildenafil, vardenafil gibi etken maddesi olan ilaçlar alanında uzman doktor tarafından önerilebilir. Bu ilaçlar penisteki damarları genişleterek penise kan akışını sağlar. İlaç tedavilerinin fayda sağlamadığı durumlarda penil enjeksiyon bir diğer tedavi çeşidi olarak tercih edilebilir. Penil enjeksiyonda doktor hastaya öncelikle kullanım konusunda eğitim verir. Kişi cinsel ilişki öncesinde penisin yumuşak dokusunda enjeksiyonu uygular. Bu sayede penis sertliği sağlanabilir. Bu tedaviden sonra ESWT terapisi ön plana çıkar. ESWT terapisinde penise genellikle ağrı ve acısız şok dalgaları uygulanır. Bu dalgalar penis dokusunun tekrar doğal olarak kanlanması ve sertleşmesini teşvik eder. ESWT terapisinden sonra gelen tedavi yöntemi vakum cihazlarıdır. Vakum cihazı silindirik vakum işlemi yapan bir cihazdır. Bu cihaz penise yerleştirerek vakumlama işlemi ile penise kan akışını sağlar. Bu sayede penis sertliği sağlanmış olur. Bu tedavilerden sonra modern ve kalıcı bir tedavi olan penil protezler gelir. Penil protezler cerrahi işlemle uygulanır ancak ömür boyu sertleşme probleminin iyileştirilmesini hedefler.

Erektil disfonksiyonun tanı ve tedavisinde alanında uzman ve tecrübeli doktor ve ekibi ile birlikte olmak sorunun çözümünde hem etkili hem de kısa sürede iyileşmeyi amaçlayan bir tedavi sunar.

Penil Protez Nedir? Avantajları ve Etkinliği

Penil protez halk arasında bilinen adıyla mutluluk çubuğu, sertleşme probleminde önerilen bir tedavi yöntemidir. Diğer tedavi çeşitlerinin başarılı olmadığı durumlarda cerrahi bir işlemle uygulanan penil protezler tercih edilebilir. Penis protezi bu probleme kalıcı bir çözüm sunabilir. Çünkü penil protezler yerleştirildiğinde herhangi bir sorun olmazsa ömür boyu kullanılabilir.

Penil protezler hastalığın el koordinasyonu, yaş ve kullanım özelliklerine göre çeşitleri vardır. Alanında uzman doktor hastayı değerlendirerek ona en uygun penil protez uygulamasını yapar. Penil protezler üç çeşittir. İlk çeşidi tek parçalı (malleable) olarak tanımlanan mutluluk çubuğudur. Penise yerleştirilen tek parça silindirik çubuktan oluşur. Bu penis protezi penisin sürekli sert kalmasını sağlar. Bu durum kullanacak kişiler tarafından endişe oluştursa da kıvrılabilir özelliği ile kıvrılarak kıyafetler arasına saklanabilir. Bu şekilde sosyal olarak bir problem oluşturmaz. Diğer iki çeşidi şişirilebilir mekanizmalardan oluşan iki ve üç parçalı mutluluk çubuğu olarak tanımlanabilir. İlk iki parçası iki çeşitte de ortaktır. Şişirilebilir silindir çubuk ve pompa. Üç parçalı da ek olarak karın içi sıvı rezervuarı vardır. Şişirilebilir modellerde testislerdeki pompa yardımıyla penisdeki çubuk şişirilerek sertlik sağlanır. Üç parçalının iki parçalıdan farkı şişirme işleminde sıvı kullanılır. Bu durum da doğala en yakın sertliğin sağlanmasında etkilidir. Mekanizmalı penil protezler kullanıldıktan sonra tekrar penis eski haline getirilebilir.

Penil protezlerin diğer tedavi çeşitleri arasındaki avantajı kalıcı bir tedavidir ve doğala yakın bir sertlik sağlandığı için cinsel yaşamın eskisi gibi sağlıkla yaşanmasını sağlayabilir. Bu durumda hem sertleşme problemini yaşayan kişi hem de eşi sağlıklı bir cinsel hayata tekrar kavuşurlar. Böylece hem fiziksel, hem ruhsal hem de sosyal yaşam kaliteleri yükselir. Bu açıdan sertleşme probleminin tedavi edilmesi önemlidir.

Manisa Üroloji Doktorları Tarafından Sunulan Penil Protez Tedavileri

Erektil disfonksiyonun tedavisinde, Manisa Üroloji doktorları tarafından sunulan penil protez tedavileri hassasiyetle gerçekleştirilir. Hastaya uygun olan penil protez çeşidi belirlenir. Hastaya kullanımı ile ilgili eğitim verildikten sonra ameliyata alınır. Sterilize bir ortamda cerrahi bir işlemle penil protez yerleştirilir. Ortalama 1-2 saat süren ameliyat sonrasında hasta 1 gün içinde taburcu edilebilir. Alanında uzman üroloji doktoru gerekli görürse antibiyotik tedavisi uygulayabilir. Bu aşamadan sonra düzenli kontroller önemlidir. Ortalama 4-6 hafta arasında iyileşme gerçekleşir. Kişi doktorun onayı ile normal cinsel hayatına devam edebilir.

Manisa’da Erektil Disfonksiyon Sorunlarına Modern Çözüm: Penil Protez ile Yeniden Aktif Bir Hayat

Manisa’da erektil disfonksiyon yaşayan kişiler Manisa Üroloji doktorlarına başvurabilirler. Çünkü bu problemin çözümünde tanı ve tedavi çok önemlidir. Ayrıca penil protez tedavilerinin cerrahi işlemle uygulanması, takibinde de güvenilir bir doktor ve ekibi ile bu tedavinin gerçekleştirilmesi sağlık açısından önemlidir. Manisa Üroloji doktorları sertleşme probleminin tedavisinde diğer basamak tedaviler ve penil protezler konusunda alanında uzmandırlar. Hastaların en kısa sürede en iyi şekilde iyileşmeleri için gerekli olan tüm protokolleri izlerler.

Penil protezler tedavisinin önemli bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmaktadır. SGK’ın ödeme şartları ve mutluluk çubuğu tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1 https://web.archive.org/web/20200923084159/https://www.sexhealthmatters.org/erectile-dysfunction/identifying-ed-erectile-dysfunction

2 https://dergipark.org.tr/en/download/article-file/602824

3 https://dergipark.org.tr/en/download/article-file/1017674


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Manisa Üroloji Doktorları: Erektil Disfonksiyon ve Penil Protez Çözümleri
Manisa Üroloji Doktorları: Erektil Disfonksiyon ve Penil Protez Çözümleri
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 28 Ağustos 2023

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.