Skip to main content

Türkiye’deki En İyi Üroloji Doktoru Hakkında Her şey

Üriner sistem sorunlarının tanı ve tedavisinde Türkiye’deki en iyi üroloji doktoru hakkında araştırma yapanların karşısına birden fazla seçenek çıkar.  Aşağıda sizlere sertleşme sorunu tedavisi hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.

Türkiye’deki En İyi Üroloji Doktoru Hakkında Her şey ve Sertleşme Sorunu Tedavisi

Türkiye’de bulunan sağlık kurum ve kuruluşlarında alanında uzman, bilgi ve deneyimini teknolojinin imkanlarıyla birleştirerek kullanan çok fazla sayıda üroloji doktoru görev alır. Aynı zamanda Türkiye’de görev alan üroloji doktorlarının büyük çoğunluğu üroloji alanında farklı alt dallarda uzmanlıkları bulunan isimlerdir. Üroloji anabilim dalının asıl ilgi konusu erkeklerde görülen erektil disfonksiyon problemi gibi cinsel işlev bozuklukları, böbrek sorunları olarak sayılabilir. Bu problemlerin farklı çözüm yolları olabilir ancak erkeklerin yaşadığı sertleşme sorununu ifade eden erektil disfonksiyona kalıcı çözüm penil protez uygulamalarıdır.1

En Çok Merak Edilen Sorulardan Birisi: Üroloji Ne Demek?

Hastaların birçoğu ürolojinin hangi hastalıklarla ilgilendiğini merak eder. Üriner sistem ile ilgili sağlık sorunları bulunan kişiler hangi alana randevu almaları gerektiği konusunda kararsız kalabilirler. Üroloji; erkeklerde idrar yolu problemleri, böbreklerde taş, kum veya böbrek kanseri gibi böbrek hastalıkları ile ilgilenen, aynı zamanda sertleşme sorunu gibi cinsel işlev bozuklukları, üreme problemleri, prostat bezi hastalıkları ilgilenen anabilim dalıdır. Ürolojinin ilgilendiği organların başında böbrekler, mesane, prostat, üretra gibi organlar gelir. Peki ürolog nedirÜrolog, üroloji anabilim dalında uzmanlık almış üroloji doktorlarıdır. Ürolog doktorlar üriner sistem hastalıklarının tanı ve tedavisi ile yakından ilgilidirler. Ürolog doktorların asıl ilgi alanlarından bir tanesi de erkeklerde erektil disfonksiyon problemidir. Erkeklerde cinsel işlev bozukluklarında uzman ürologlar tarafından erken dönemde tanı konulması ve tedaviye başlanması oldukça önemlidir. Erken tanı sayesinde cinsel işlev bozukluklarının tedavi şansı büyük oranda artar.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir? Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Erkeklerde yaş faktörü başta olmak üzere çeşitli fizyolojik ve psikolojik faktörlerin etkisiyle sertleşme sorunları yaşanabilir. Erektil disfunksiyon olarak da adlandırılan sertleşme sorununun tedavisinde öncelikle soruna neden olan faktörün belirlenmesi gerekir. Kimi zaman sertleşme sorununun nedeni diyabet gibi kronik bir rahatsızlık veya hormon dengesizlikleri olabilir. Bu gibi durumlarda doktorlar öncelikle altta yatan hastalığı tedavi etmek için ilaç tedavisinden faydalanabilirler. Hastada sertleşme sorununun devam etmesi halinde vakum cihazı, şok terapisi, enjeksiyon tedavisi gibi basamak tedavilerden faydalanılır. Ancak her zaman basamak tedavilerden de olumlu sonuç alınmayabilir. Bu durumda sertleşme sorununa kalıcı çözüm sunan halk arasında mutluluk çubuğu olarak da bilinen implantlardan faydalanılır. Günümüzde sertleşme sorununun tedavisinde kullanılan iki çeşit implant vardır. Bunlardan ilk tek parçalı (malleable) implantlardır. Tek parçalı implant operasyonlarında penisin içerisine bükülebilir bir adet çubuk yerleştirilir. Operasyon sonrasında kişi dilediği zaman eliyle kolaylıkla sertleşmeyi sağlayabilir.

Diğer bir implant çeşidi de üç parçalı şişirilebilir protezlerdir. Üç parçalı şişirilebilir protezleri diğerinden ayıran en önemli fark kişinin kullanımı bittiğinde penisin doğala en yakın görünümde olmasıdır. Üç parçalı protez operasyonlarında penisin içerisindeki sertleşmeyi sağlayan bölüme şişirilebilir bir adet silindir, penisin içerisine protezin şişirilmesini sağlayan bir adet pompa ve karın kısmının içerisine de içinde sıvı bulunan bir adet rezervuar yerleştirilir. Protezin kullanımı bittikten sonra sıvı tekrar rezervuara döner. Erektil disfonksiyon sorununun tedavisinde penil protez kullanılması soruna kalıcı çözüm sunar. Bu özelliği sayesinde en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden olan penil implant ameliyatlarının bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanır. Detaylı bilgi için sayfamızda yer alan Bilgi İletişim Formu yardımıyla iletişime geçebilir, mutluluk çubuğu hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1 https://uroturk.org.tr/5/halk-icin-bilgiler/1121/sertlesme-sorunu


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Türkiye’deki En İyi Üroloji Doktoru Hakkında Her şey
Türkiye’deki En İyi Üroloji Doktoru Hakkında Her şey
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 23 Eylül 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.