Skip to main content

Çanakkale’de en iyi üroloji doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi

Sertleşme sorununa Çanakkale’de en iyi üroloji doktoru tarafından uygulanan yöntemler vardır. Erektil disfonksiyon sorunları bu sayede kalıcı olarak çözülebilir.

Çanakkale’de En İyi Üroloji Doktoru ve Sertleşme Sorunu  Tedavisi

Erektil disfonksiyon yani sertleşememe sorunu Tip 2 diyabet belirtileri arasında görülebilir. Erektil disfonksiyon tip 2 diyabette bozulan karbonhidrat, yağ ve protein metabolizmalarından dolayı genital bölgede kan akışının yavaşlamasına bağlı olarak gelişebilir. Bu nedenle dahiliye üroloji iş birliği ile bir tedavi protokolü oluşturulup hastalığın kökeni bulunmalıdır. Sertleşme sorununda ilaç tedavisinin yanında penil protez tedavisi ile de gerçekleştirilir. Hastalar için kalıcı bir çözüm olurken cinsel işlevlerini de gerçekleştirebilir hale gelirler.1

Üroloji doktorları böbrekler, prostat bezi, mesane gibi boşaltım organlarının yanı sıra cinsel sağlığa bağlı rahatsızlıkların da tedavilerini gerçekleştirir. Üroloji birimine bağlı hastalıkların tedavisinde hastalık öyküsü ve hastalığın gelişim süreci oldukça önemlidir. Genital bölgedeki bazı disfonksiyonlar böbrek hastalıkları ve sindirim sistemi hastalıklarına bağlı olarak gelişebilir. Bu sebeple teşhisi koymak için gerekli kan tahlilleri ve şikayetlerin başlama süreci Çanakkale’de en iyi üroloji doktoru ve ekibine detaylı şekilde aktarılmalıdır.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mutluluk çubuğu sertleşme sorunu yaşayan bireylerin en çok başvurduğu tedavi yöntemlerinden biridir. Penil protez tedavisi eswt tedavisi gibi yöntemlerle beraber genital bölgedeki disfonksiyonların ortadan kaldırılmasını ve hastaların cinsel yaşamlarının iyileşmesini sağlar. Çanakkale’de en iyi üroloji doktoru kısa süreli bir operasyonla penil protez implantı yaparak hastanın erektil disfonksiyon sorununun çözümünü sağlayabilir. Mutluluk çubuğu implantı yapılan bireyler cinsel yaşamlarındaki pek çok problemi geride bırakırlar. Hastalara uygulanan penil protez çeşitleri şöyledir:

  • Tek Parçalı Penil Protez: İsminden de anlaşıldığı üzere tek parça halinde olup en basit yapıda olan penil protez çeşididir. Tek parçalı penil protezin hastalar tarafından konforsuz bulunan tek yanı sürekli sertleşmiş halde olmasıdır. Devamlı erekte halde olması nedeniyle hasta tarafından proteze ilişki öncesi ve sonrası penil protezin elle yön verilmesi gerekir.
  • İki Parçalı Penil Protez: Enine genişleyebilen bir penil protez çeşididir ve iki kısımdan oluşur. İki parçalı penil protezin önemli avantajlarından birisi penisin yalnızca ilişkisi sırasında erekte hale gelmesidir. Hastalar tarafından en çok tercih edilen protezlerden olan iki parçalı mutluluk çubuğu, doktorun önerisine göre seçenekler arasında değerlendirilebilir.
  • Üç Parçalı Penil Protez: Hem enine hem boyuna genişleyen bir mutluluk çubuğu olan bu seçenek en gelişmiş penil protez çeşididir. Pompası ve silikon şeklinde iki çubuğu olan üç parçalı penil protez en konforlu erektil disfonksiyon tedavisi çözümleri arasında yer alır. 2

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mutluluk çubuğu ameliyatı erektil disfonksiyon problemlerinde kalıcı bir çözüm sağlar. Mutluluk çubuğu ameliyatı öncesinde hastanın detaylı muayenesi yapılır ve penis anatomik boyutları ölçülür. Daha sonra Çanakkale’de üroloji doktoru tarafından en uygun penil protezin hangisi olacağı konusunda hastaya bilgi verilip onayı alındıktan sonra operasyon tarihi belirlenir. Mutluluk çubuğu ameliyatı ortalama olarak bir saat civarında sürebilir. Genel anestezi altında gerçekleşen bu ameliyat sonrasında üç dört hafta kadar penis bölgesinde ağrı, şişlik ve morarma olsa da daha bu şikayetler zamanla azalır.

Ameliyat sonrasında hastalar cinsel ilişki sırasında erekte olabilir, sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşabilir ve penil protez sayesinde sertleşememe sorunundan kalıcı olarak kurtulabilir. Mutluluk çubuğu ameliyatlarının önemli bir kısmı SGK tarafından karşılanır. Siz de penil protez tedavisi hakkında bilgi almak ve SGK’nın ödeme koşullarını öğrenmek için “Bilgi İsteme Formu” ile gerekli detayları ilettikten sonra iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1:https://www.researchgate.net/publication/337992846_EREKTIL_DISFONKSIYONA_YAKLASIM_KILAVUZU

2:https://www.researchgate.net/publication/343306027_Guncel_Penil_Protez_Tipleri

3:https://www.androloji.org.tr/androlojiDATA/tadYayinlari/Androlojide-Penil-Protez-Uygulama.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Çanakkale’de en iyi üroloji doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi
Çanakkale’de en iyi üroloji doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 8 Ekim 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.