Skip to main content

Dünyaca ünlü Üroloji Uzmanı ve Sertleşme Sorunu Tedavisi

Erkeklerdeki sertleşme sorunu tedavisi dünyaca ünlü üroloji uzmanları tarafından uygulanır. Birçok erkeğin yaşadığı sertleşme sorunu yeni yöntemlerle çözülebilir.

Dünyaca Ünlü Üroloji Uzmanı ve Sertleşme Tedavisi

Üroloji tedavileri akut yani ani gelişebilen boşaltım sistemi hastalıklarını kapsadığı gibi sertleşme sorunu rahatsızlıkların tedavisiyle de ilgilenir. Erkeklerde sertleşme  sorunu tedavisi dünyaca ünlü üroloji uzmanı hekimler tarafından sağlıklı ve profesyonel şekilde başarıyla gerçekleştirilir. En iyi üroloji doktorları tarafından gerçekleştirilen penil protez implantları detaylı tetkik, kontrol ve  muayeneler sonunda başarıyla uygulanır. Erkeklerde sertleşme sorunu cinsel yaşamda mutsuzluğa buna bağlı olarak psikolojik ve sosyal kaygılara yol açabilir. Sertleşme tedavisinde uygulanan mutluluk çubuğu implantı bireylerin cinsel sağlıklarına yeniden kavuşmalarını sağlar. Böylece hem kişilerin cinsel hayatları ve ilişki problemleri hem de psikolojik sorunları yoluna girmiş olur.1

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde erkek cinsel sağlığının tedavisinde uygulanan en yaygın tedavi yöntemlerinden biri mutluluk çubuğu implantıdır. Mutluluk çubuğu erkeklerde sertleşme sorunu tedavisinde acısız ve ağrısız bir operasyonla hastanın penis bölgesine uygulanan ürünün ismidir. Penil protez olarak da adlandırılan mutluluk çubuğunun üç farklı çeşidi vardır. Her biri en konforlu şekilde dünyaca ünlü üroloji uzmanı hekimler tarafından hastaya uygulanarak cinsel fonksiyonlarını yerine getirmesi sağlanır. Penil protez çeşitleri ve birbirinden farkları şu şekilde açıklanabilir:

  • Tek Parçalı Penil Protez: Tek parçalı mutluluk çubuğu en basit halde bulunan ve en ekonomik olan mutluluk çubuğudur. Tek parçalı penil protez erkeklerde sertleşme sorunun tedavisinde kullanılır ancak tek dezavantajı sürekli olarak erekte halde bulunmasıdır. Sürekli erekte halde bulunması nedeniyle ilişki öncesi ve sonrasında hastanın elle yön vermesi gerekir. Ancak bireyler konfor sorunları olsa da tüm cinsel işlevlerini tek parçalı penil protez kullanırken de gerçekleştirebilir.
  • İki Parçalı Penil Protez: Dünyaca ünlü üroloji uzmanı hekimler tarafından uygulaması yapılan bir diğer penil protez türüdür. İki parçalı penil protez boyuna genişleyebilen bir mutluluk çubuğudur ve sürekli erekte halde bulunmaması hastalara kolaylık sağlar. En iyi üroloji doktorları tarafından uygulanan mutluluk çubuğu implantı bireylerin tüm cinsel fonksiyonlarını yerine getirmesini sağlar. İki parçalı penil protez en çok tercih edilen mutluluk çubuğu çeşitlerindendir.
  • Üç Parçalı Penil Protez: En gelişmiş ve kompleks yapıda penil protez çeşidi olan bu protez çeşidi hem enine hem boyuna genişleyebilir. Pompası ve silindir şeklinde iki çubuğu da olan üç parçalı penil protez erektil disfonksiyon sorunu yaşayan pek çok hastanın en çok tercih ettiği protez çeşididir.2

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mutluluk çubuğu  ameliyatları genel anestezi altında ortalama bir saatlik bir sürede gerçekleştirilir. Ortalama olarak bir saat kadar süren penil protez ameliyatı öncesinde hastanın detaylı öyküsü alınır. Dünyaca ünlü uzman hekimler mutluluk çubuğu ameliyatlarını hastaya uygun şekilde gerçekleştirir. Gerekli kan tetkikleri ve muayeneler yapıldıktan sonra penisin anatomik yapısı incelenir ve ölçüsü alınır.

Hekimler tarafından hastaya kendisi için en uygun penil protezin hangisi olduğu anlatılır ve ortak kararla operasyon gerçekleştirilir. Karın ve testis bölgesine atılan iki küçük kesi dışında işlem sırasında kanama ve doku kaybı meydana gelmez. Hastalar üç dört hafta boyunca ağrı ve şişkinlik hissedebilir ancak zamanla bu şikayetler kaybolur. Penil protez ameliyatı geçiren bireyler tüm cinsel fonksiyonlarını yerine getirebilirler. Siz de SGK’nın ödeme ve destek koşulları konusunda bilgi almak için Bilgi İsteme Formu doldurduktan sonra detaylar için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.Referanslar

1:https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/602824

2:https://jag.journalagent.com/androloji/pdfs/AND_19_4_117_122.pdf

3:https://www.androloji.org.tr/androlojiDATA/tadYayinlari/Androlojide-Penil-Protez-Uygulama.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Dünyaca ünlü Üroloji Uzmanı ve Sertleşme Sorunu Tedavisi
Dünyaca ünlü Üroloji Uzmanı ve Sertleşme Sorunu Tedavisi
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 7 Ekim 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.