Skip to main content

Türkiye’de ve Dünya’da En iyi Üroloji Doktorları

Cinsel işlev bozukluğu ve sertleşme sorunu olan insanlar diğer hastalıklarda olduğu gibi en iyi üroloji doktorları tarafından muayene edilip tedavi almak isterler. Ancak bunun anlaşılması için iyi bir araştırma yapılması gereklidir. Çünkü üroloji doktorunun yanında kliniğinin tıbbi donanımı da tanı ve tedavide oldukça önemli rol oynar. Ayrıca diğer doktorlarla olan konsültasyonlar da bazı hastalıklara daha geniş perspektiften bakılıp bu durumların daha net anlaşılmasını sağlar. Örneğin erektil disfonksiyon tanısı konulabilmesi için iyi bir klinik değerlendirmenin yanında radyoloji bölümü tarafından yapılan doppler ultrasonografisi de önemlidir. Ayrıca bazı kalp damar hastalıklarına bağlı ortaya çıkabilen sertleşme sorunlarında eşlik eden diğer hastalıkların değerlendirilmesi ve saptanması için diğer bölümler ile koordineli çalışılması faydalıdır. Bunların dışında özellikle cerrahi tedavi uygulanacaksa cerrahın o ameliyat üzerindeki deneyimi ve becerisi büyük öneme sahiptir. Bazı cerrahlar prostat ameliyatı üzerinde yoğunlaşırken bazıları mutluluk çubuğu ameliyatı üzerinde yoğunlaşmış olabilir. Bu nedenle uygulanacak tedaviye göre en iyi doktorlar değişiklik gösterebilir.1

Dünya’da ve Türkiye’de En İyi Üroloji Doktorları

Sertleşme sorunu birçok erkeğin cinsel ilişki sırasında yaşadığı sorunlardan birisidir. Erektil disfonksiyon olarak bilinen sertleşme sorunu özellikle ileri yaşlarda sık görülür. Alkol, sigara kullanımı ve yeterli düzeyde egzersiz yapılmaması gibi durumlarda ortaya çıkma ihtimali daha fazladır. Hipertansiyon ve diyabet gibi çeşitli hastalıkların sonucunda da oluşabilen erektil disfonksiyon sadece cinsel yaşamı olumsuz etkilemekle kalmaz, aynı zamanda bireylerin ve partnerlerinin de yaşam kalitesini ciddi derecede düşürebilir. Bu nedenle birçok kişi bu sorunun çözümü için dünyada ve Türkiye’de en iyi üroloji doktorları tarafından tedavi almak ister. Erektil disfonksiyon tedavisinde ilaçlar ve enjeksiyon tedavisi kullanılabilir, ancak bu tedavi yöntemleri başka sağlık sorunu olan kişilerin birçoğunda sakıncalıdır. Bu nedenle vakum etkili cihazlar da tedavide kullanılıyor olsa da bu yöntemler sadece geçici olarak sertleşme oluşturur. Bu yüzden çoğu kişi kalıcı çözüm sunan penil protez tedavisini olmak ister. Protez tedavisinde en iyi doktorlara gitmek isteyen kişiler, üroloji doktorlarının protez ameliyatı tecrübelerine ve başarı oranlarına dikkat etmelidir.

Sertleşme Sorunu Yaşayanlar için Mutluluk Çubuğu Nedir?

Protezler vücut içine yerleştirildiği için dışarıdan fark edilmeyen, penis içindeki boşluklara implantasyonu yapılan yardımcı tıbbi cihazlardır. Sertleşme sorununda kullanılan protezlerin en sık tercih edilen çeşitleri arasında tek ve üç parçalı olanlar bulunur. Dayanıklı bir gövde yapısına sahip tek parçalı protezlerin gövdesi bükülebilir özellikte olduğu için ameliyat sırasında kolay bir şekilde vücuda yerleştirilir ve büyük bir kesi yapılması gerekmez. Geniş bükülme açısı sayesinde kolaylıkla dik konuma getirilerek kullanıma hazır hâle gelir. Şişirilebilen pompa mekanizması bulunan üç parçalı penis protezi ise testiste yer alan pompanın el ile şişirilmesi ile sertleşme oluşturur. Bu protezlerin ameliyatları ortalama yarım saat ila bir saat kadar sürer. Ameliyatı yapacak olan en iyi üroloji doktorları daha önce çok sayıda benzer ameliyat yaptığı için tecrübeye sahiptir. İşlemi uygulayacak doktoru seçerken bu faktörün de gözden geçirilmesi gereklidir. Ameliyat sonrası süreçte belirli bir süre protezlerin kullanılmaması ve cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir. Tedavi süreci tamamlandıktan sonra protezler uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığı ile bazı penil protez ameliyatlarında masrafların bir bölümü karşılanır. Ödeme koşulları ile ilgili detay öğrenmek isteyen kişiler “Bilgi İsteme Formu”nu kullanarak bizimle irtibata geçebilirler. Türkiye’de ve Dünya’da en iyi üroloji doktorları tarafından ameliyat olmak isteyen kişiler ise doktorların tecrübeleri ile ilgili bilgi almak için çalıştıkları sağlık kuruluşlarına danışabilirler.Referanslar

1 https://d56bochluxqnz.cloudfront.net/media/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Türkiye’de ve Dünya’da En iyi Üroloji Doktorları
Türkiye’de ve Dünya’da En iyi Üroloji Doktorları
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 27 Temmuz 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.