Skip to main content

Mersin Üroloji Doktorları: Penil Protez Tedavisinin Öncüleri

Bu makalede insanların en çok arattığı mersin üroloji doktorları ile ilgili ayrıntılı cevaplar verilmiştir. Erkek ve kadınların idrar yolları sağlığı ile erkeklerin üreme sistemi sağlığının tanı ve tedavisi ile ilgilenen Mersin Üroloji doktorları ve ekipleri bu alanda başarılı tedavi ve operasyonlar gerçekleştirir. Üroloji genel olarak böbrek, idrar yolları, prostat gibi organlarla ilgilense de erkek üreme organı ile ilgili olan sertleşme problemi ile ilgili tanı ve tedavileri daha yaygındır. Sertleşme probleminin tedavi yöntemlerinden birisi olan penil protez uygulamaları, son dönemlerde ortaya çıkan bir tedavi yöntemidir.

Ürolojiye Genel Bakış: İşlevi ve Önemi

Üroloji bölümü, genel olarak kadın, erkek ve çocukların böbrek, idrar yolları, mesane ve üreme sistemlerinin sağlığı ile ilgilenir. Böbrek taşı, böbrek tümörü, böbrek kanseri, idrar yolları enfeksiyonları, mesane hastalıkları, prostat bezi genişlemesi veya iltihaplanması, erken boşalma, sertleşme problemi gibi sağlık sorunları bu bölümün alanı dahilindedir. Genel olarak bu hastalıkların tanısı için kan ve idrar tetkikleri başta olmak üzere hastalığın çeşidine göre ultrason, BT(Bilgisayarlı Tomografi), MR(Manyetik Rezonans görüntüleme), sperm analizi, gibi çeşitli laboratuvar incelemelerine başvurulur. Tümör veya kanser gibi şüphelerde ise o bölgeden alınarak incelemeye gönderilen biyopsi işlemi de tanı yöntemleri arasında sıralanabilir1.

Mersin Üroloji Doktorları: Sağlığınızın Güvencesi

Mersin Üroloji doktorları; kadın, erkek, çocuklarda ürolojik tüm hastalıkların tanı ve tedavisinde başarılı pek çok işe imza atmıştır. Böbrek, idrar yolları ve üreme alanlarındaki hastalıkların tedavisi önemlidir. Tedavi geciktiğinde veya tedavi edilmediğinde ileri evrede kanser kadar yaşamı tehdit edecek hastalıklara sebep olabilir. Bu açıdan tanı koymak için başvurulan son teknoloji laboratuvar incelemeleri ve tedavi için tecrübeli ve alanında uzman doktorları ile Mersin Üroloji bölümü Mersinde ürolojik rahatsızlığı olan herkese hizmet vermektedir. Mersin üroloji doktorları sağlığınızın güvencesidir denilebilir.

Penil Protez: Tanımı ve Genel Özellikleri

Penil protez halk arasında yaygın bilinen ismiyle mutluluk çubuğu sertleşme probleminde sıklıkla tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Penil protezin farklı çeşitleri vardır. Bu çeşitler kişinin kullanma yetisine göre değişebilir. İlk çeşidi tek parçalı(malleable) mutluluk çubuduğur. Bu modelde penise yerleştirilen silindirik bir çubuk vardır. Bu çubuk sayesinde penis sürekli sert konumdadır. Dolayısı ile cinsel ilişki sırasında sertleşme açısından sorun yaşanılacak bir durum yoktur. Yalnızca sosyal hayatta penisin sert konumda olması kullanıcılar tarafından endişe verici olsa da bu modelin kıvrılabilir, bükülebilir özelliği vardır. Bu özelliği sayesinde kıvrılarak kıyafetlerin arasında saklanabilir. Bu şekilde günlük hayatta kullanım kolaylığı vardır.

Diğer bir çeşidi iki parçalı mutluluk çubuğudur. Bu modelde penise yerleştirilen şişirilebilir bir çubuk vardır. Diğer parçası ise testislere yerleştirilen pompadır. Bu pompa yardımıyla penisteki çubuk şişirilir ve sertlik sağlanmış olur. Üçüncü çeşidi ise üç parçalı mutluluk çubuğudur. Bu modelde penisteki şişirilebilir çubuk diğer modele göre hem enine hem boyuna genişleyebilir. Testislere yerleştirilen pompa ve karın içine yerleştirilen sıvı rezervuarı ise diğer iki parçasıdır. Pompa yardımı ile penise sıvı pompalanır. Penisin içindeki silindirik çubuk sıvı ile dolar. Bu sayede doğala en yakın penis sertliği sağlanır. Penil protez bu özellikleri ile hem doğal sertlik hissi verebilir hem de kalıcı bir tedavi yöntemi olarak bu problemi yaşayan kişilerce sıklıkla tercih edilir.

Mersin’de Penil Protez Uygulayan Doktorlar: Uzmanlıkları ve Deneyimleri

Sertleşme probleminin tedavisinde de penil protez cerrahisinde de alanında uzman ve tecrübeli bir doktordan tedavi almak önemlidir. Çünkü penil protezlerin doğru yerleştirilmesi, sonrasında enfeksiyon riski gibi durumlar tedavinin seyri ve memnuniyet açısından önemli bir yere sahiptir. Mersin’de penil protez uygulayan doktorlar bu alanda uzman olmakla beraber pek çok penil protez cerrahi işlemi tecrübesine sahiptir.

Penil Protez Tedavisinin Mersin’deki Yeri ve Etkileri

Penil protez uygulamaları Mersin üroloji doktorları ve ekibi tarafından sertleşme probleminde kullanılan bir tedavi çeşididir. Alanında uzman bu doktorlar penil protez cerrahisinde başarılı çalışmaları vardır. Mersinde penil protez cerrahisine başvurmak isteyen kişiler Mersindeki üroloji doktorlarına rahatlıkla başvurabilirler. Mersin üroloji doktorları ve penil protez tedavisi konusunda eksiksiz bir rehberdir.

Mersin Üroloji Doktorları: Tedavi Yaklaşımları ve Hasta Deneyimleri

Mersin Üroloji doktorlarının üroloji alanındaki tedavi yaklaşımları ileri teknoloji ile geniş bir yelpazeye sahiptir. İlaç tedavileri, cerrahi işlemlerle tedavi seçenekleri vardır.

Üroloji bölümünün en sık karşılaştığı hastalıklardan birisi ise sertleşme problemidir. Sertleşme problemi cinsel ilişki için gerekli olan penis sertliğinin sağlanamaması veya sertliğin cinsel ilişki boyunca devam ettirilmemesi durumudur. Bu hastalığın çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Alanında uzman doktorlar genellikle ilk aşamada ilaç tedavisi önerir. Tadalafil, vardenafil, sildenafil gibi etken maddesi olan ilaçlar bu problemin tedavisinde kullanılabilir. İkinci basamak tedavi yöntemi ise penil enjeksiyondur. Penisin içindeki yumuşak dokuya bir ilaç enjekte edilir. Bu ilaç penisin kısa bir süre sonra sert konuma gelmesini sağlar. Üçüncü basamak tedavi yöntemi ESWT terapisidir. ESWT terapisinde penisin çeşitli dokularına şok dalgaları uygulanır. Uygulanan bu dalgalar sayesinde penisin doku ve damarlarının iyileştirilerek doğal sertleşmeye geçmesi hedeflenir. Dördüncü basamak tedavide ise vakum cihazları vardır. Bu tedavi yönteminde penise silindirik bir cihaz yerleştirilir. Bu cihaz vakumlama yöntemi ile kanın penise akışını sağlar. Bu sayede penis sertleşmiş olur. Beşinci basamak tedavi yöntemi ise penil protezlerdir. Son dönemde penil protez kullananlar tarafından yapılan yoruma göre en memnun edici ve kalıcı bir tedavi yöntemi olarak bilinir.

Hasta Bilgilendirmesi: Penil Protez Tedavisi Öncesi ve Sonrası

Penil protez ameliyatları öncesinde alanında uzman doktor cerrahi işlem için gerekli olan tüm tetkiklerin yapıldığından emin olmalıdır. Tetkikler tamamlandıktan sonra hastaya penil protezin kullanımı ile ilgili bir eğitim verilir. Ameliyat sterilize bir ortamda ortalama 1-2 saat kadar sürebilir. Ameliyat sonrasında enfeksiyon riskine karşı doktor antibiyotik tedavisi önerebilir. Bu aşamadan sonra en önemli aşama kontrollere düzenli devam etmektir. Tam iyileşme gerçekleştiğinde ortalama 4-6 hafta sonra kişi normal fiziksel ve cinsel hayatına dönebilir.

Mersin Üroloji Doktorları: Yaşam Kalitenizi Artırmak İçin Buradalar

Sertleşme problemi yalnızca cinsel hayatı değil bütüncül sağlığı etkileyen bir sıkıntıdır. Çünkü bu problemi yaşayan kişiler hem kendileri hem eşleri bu durumdan olumsuz etkilenir. Bu problemi yaşayan kişiler özgüven düşüklüğü, stres, depresyon gibi pek çok sorun yaşayabilirler. Penil protez ile kalıcı bir tedavi, kişilerin cinsel hayatlarını iyileştirdiği gibi ruhsal ve sosyal hayatlarını da iyileştirerek yaşam kalitelerinin yükselmesini hedefler. Bu alanda Mersin üroloji doktorları tanı, tedavi yöntemlerinde alanında uzman oldukları gibi hastanı tam iyileşme gerçekleşene kadar yakından takip ederler.

Sertleşme problemi kişilerin hayatını yalnızca cinsel olarak değil hem ruhsal hem de fiziksel olarak olumsuz etkiler. Bu problemin tedavisi için çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Penil protez bu tedavi yöntemlerinden biridir. Kullananların yorumlarına göre doğala en yakın sertleşme sağlaması ve kalıcı bir çözüm olması ile memnuniyet oranı en yüksek tedavi çeşididir.

Penil protez tedavilerinin önemli bir kısmını Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) ‘nin tedavi kapsamı dahilindedir. SGK’nin ödeme şartları ve mutluluk çubuğu tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1 https://dergipark.org.tr/en/download/article-file/1017674

2 https://urologyresearchandpractice.org/content/files/sayilar/27/buyuk/151-155.pdf

3 https://web.archive.org/web/20160710115859/http://www.sexhealthmatters.org/erectile-dysfunction/penile-implants-erectile-dysfunction/P2

4 https://web.archive.org/web/20200929171431/https://www.sexhealthmatters.org/erectile-dysfunction/penile-implants-erectile-dysfunction


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Mersin Üroloji Doktorları: Penil Protez Tedavisinin Öncüleri
Mersin Üroloji Doktorları: Penil Protez Tedavisinin Öncüleri
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 13 Ağustos 2023

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.