Skip to main content

Ankara GATA En İyi Üroloji Doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi

Üroloji alanında Ankara GATA en iyi üroloji doktoru seçenekleri arasında hastalıkların tanı ve tedavisinde oldukça başarılı isimlere başvurulabilir. Üroloji hem kadınlarda hem de erkeklerde üriner sistem hastalıklarının yanı sıra erkeklerde cinsel işlev bozuklukları, üreme sorunları ile ilgilenen anabilim dalıdır. Ankara’da bulunan sağlık kurum ve kuruluşlarının çoğunda alanında uzman üroloji doktorlarını bulmak mümkündür. Son yıllarda sağlık ve teknoloji alanında yaşanan hızlı gelişmeler ürolojk hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılan yöntemlerde de kendisini gösterir. Türkiye’nin gelişmiş şehirlerden bir tanesi olan Ankara’da da bilgi ve deneyimini teknolojinin imkanlarıyla birleştiren alanında başarılı üroloji doktorlarını bulmak mümkündür. Ankara’da donanımlı pek çok hastanenin bulunması, Ankara dışında yaşayanların da sıklıkla hastalıkların tanı ve tedavisinde Ankara’da görev yapan üroloji doktorlarını tercih etmesinin nedeni olarak gösterilebilir. Kapsamlı tanı ve tedavi hizmeti sunan Ankara üroloji doktorları kadın ürolojisi, erkek ürolojisi, nöro üroloji, androloji gibi alanlarda uzmanlaşmış isimlerden oluşur.

Ankara GATA En İyi Üroloji Doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi Hakkında Bilgi

Erektil disfonksiyon erkeklerde yaygın olarak görülen sorunlardan bir tanesidir. Sertleşme problemi cinsel aktivite için gerekli olan sertleşmenin gerçekleşmediği ya da cinsel aktivite sırasında sonlandığı durumları anlatır. Günümüzde sertleşme problemlerinin tedavisinde çeşitli yöntemler kullanılır. Öncelikle sertleşme sorununun nedeninin iyi tespit edilmesi gerekir. Bazen şeker hastalığı gibi kronik hastalıklar erkeklerde sertleşme sorunu görülmesine neden olabilir. Bu kişilerde kronik hastalıklarına yönelik uygulanan tedaviler sertleşme sorununu ortadan kaldırabilir. Bunların yanı sıra penisteki kasların gevşemesini ve buna bağlı olarak kan akışının artmasını sağlayan ilaç gruplarından faydalanılabilir. İlaç tedavisinden sonuç alınamadığı durumlarda penise ilaç yerleştirilebilir ya da penis ucuna krem uygulanabilir. Bunlara ek olarak cinsel işlev bozukluklarında şok dalga tedavisi, intrakavernöz enjeksiyonlar, vakumlu sertleşme cihazları da yaygın olarak kullanılır. Bu tedavilerden sonuç alınamadığı durumlarda ya da sertleşme probleminin bu tedavilerle giderilemeyeceğinin düşünüldüğü durumlarda kalıcı çözüm sunan penil implantlarından faydalanılabilir. 1

Mutluluk Çubuğu Çeşitleri Nelerdir? Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Türk Androloji Derneği’nin verilerine göre 40-70 yaş aralığındaki erkeklerin yaklaşık olarak %30’unda cinsel işlev bozukluğu görülebilir. 2 Tütün mamulleri ve alkol gibi zararlı maddelerin kullanımı, testosteron düşüklüğü gibi hormonal problemler, diyabet, kalp ve damar hastalıkları, obezite, depresyon gibi sağlık problemleri sertleşme probleminin sebepleri arasında sayılabilir. 3 Sertleşme problemine neden olan etkenlerin tespit edilmesi tedavinin nasıl şekilleneceğini belirlemek açısından önemlidir. Bazen kronik rahatsızlıklara yönelik tedaviler uygulanması sorunun çözümüne yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra hormon tedavisi, şok terapisi, enjeksiyon tedavileri gibi basamak tedaviler de sıklıkla kullanılan yöntemlerdendir. Basamak tedavilerden sonuç alınamayan durumlarda ise halk arasında yaygın bilinen adıyla mutluluk çubuğu sertleşme problemlerine kalıcı çözüm sunabilir. Penil implantlar erektil disfonksiyon sorunu bulunan erkeklerde cerrahi yöntemlerle penise yerleştirilir. Günümüzde sertleşme sorununun tedavisinde kullanılan iki çeşit penil implant bulunur. Bunlardan ilki tek parçalı yani malleable protezler diğeri ise üç parçalı şişirilebilir penil implantlarıdır. Tek parçalı protezler tercih edildiğinde operasyon sırasında penisin içerisine hastanın dilediğinde eliyle sertleşmeyi sağlayabileceği bükülebilir çubuk yerleştirilir. Üç parçalı şişirilebilir protez uygulamalarında ise peniste bulunan sertleşmeden sorumlu odacığa şişirilebilir bir silindir, penisin içerisine hastanın protezi şişirmek için kullanacağı bir pompa son olarak da karın içerisine protezin şişirilmesi için gerekli olan sıvıyı içinde bulunduran bir rezervuar yerleştirilir. Bu rezervuardaki sıvı protezin şişirilmesini sağlamasının yanında protezin kullanımı bittikten sonra sıvının tekrar rezervuara dönmesini, böylece penisin doğal görünüme kavuşmasını sağlar.

Erkeklerin büyük çoğunluğu ilerleyen yaşlarında sertleşme problemi ile karşı karşıya kalabilirler. Protezlerin bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanır. Detaylı bilgi için sayfamızda yer alan Bilgi İletişim Formu yardımıyla iletişime geçebilir, penil protez hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.Referanslar

1 – https://uroturk.org.tr/5/halk-icin-bilgiler/1121/sertlesme-sorunu

2 – https://androloji.org.tr/6/hastalar-icin/29/erkek-cinsel-fonksiyon-bozukluklari

3 – https://www.cetad.org.tr/73/sik-sorulan-sorular/41/sertlesme-bozuklugu

4 – https://www.androloji.org.tr/androlojiDATA/tadYayinlari/Androlojide-Penil-Protez-Uygulama.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Ankara GATA En İyi Üroloji Doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi
Ankara GATA En İyi Üroloji Doktoru ve Sertleşme Sorunu Tedavisi
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 3 Eylül 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.