Skip to main content

Cinsel Gücü Artıran Besinler Yerine Bilimsel Sertleşme Sorunu Tedavisi Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm

Cinsel ilişki için yeterli sertleşmeye ulaşamayan erkekler sertleşme sorununa çözüm olarak cinsel gücü artıran besinler ve karışımları araştırmaktadır. Bu besin ve karışımlar sertleşme sorununa kalıcı çözüm sunmasalar da bazı durumlarda faydalı olabilmektedir. Özellikle soğan ve sarımsak tüketimi dolaşım sistemine etki ederek kan akışının düzenlenmesine yardımcı besinlerdir. Muz ise potasyum yönünden zengin bir meyve olduğu için kan basıncının düşmesine ve cinsel performansın artmasına yardımcı olur. Tamamen doğal baharatlı yiyeceklerden olan kırmızı biber ve diğer biber çeşitleri hipertansiyonu azaltarak kan akımının düzenlenmesini sağlar. Bunlara ek olarak omega-3 içeren somon balığı, ton balığı, avokado ve zeytinyağı gibi besinler kan akımını artırır. Yer fıstığı ve barbunyada bulunan B1 vitamini sinir sisteminin daha hızlı sinyal iletmesine yardım eder. Diğer B vitaminlerini içeren yumurta ise hormon düzeylerini dengelemede rol oynar. Sertleşme oluşumunu engelleyen stres düzeyinin düşmesine etki ederek cinsel performansı artırır.1 Bu besinler cinsel performansı artırsa da genellikle uzun vadede etkilidir.

Cinsel Gücü Artıran Besinler Yerine Bilimsel Sertleşme Sorunu Tedavisi Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm Mümkün mü?

Avrupa Üroloji Derneği (EAU) tarafından hazırlanan erkeklerde cinsel işlev bozukluğu rehberinde yaşam tarzı değişiklikleri, cinsel gücü artıran besinler ile sağlıklı beslenme sertleşme sorununun çözümü için önerilse de bilimsel kanıtlar yetersizdir. Bu nedenle tedavi amaçlı bu değişikliklere ek olarak diğer yöntemler kullanılır. Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde öncelikli olarak Sild*naf*l, V*rden*fil ve T*dal*fil gibi ilaçların kullanımı önerilmektedir. Bu ilaçlar penis içerisine olan kan akışını hızlandırarak etki eder. Sertleşme ilaçlarının fayda etmediği durumlarda ereksiyon oluşmasını sağlayan bir başka ilaç enjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Penis içerisindeki boşluklara enjektör yardımı ile yapılan ilaç enjeksiyonu sonrası sertleşme oluşur. Bu yöntemin de başarılı olmadığı durumlarda vakum cihazları kullanılabilir. Vakum cihazları negatif basınç oluşturarak penis içerisine kan akışını arttırır ve sertleşme oluşumuna katkıda bulunur.2 Uygulanan bu tedavi yöntemleri sertleşme sorununa geçici çözüm sunmakta ve bu nedenle birçok kişide kalıcı çözüm sağlanabilmesi amacıyla mutluluk çubuğu tedavisi tercih edilmektedir.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Penis içerisindeki boşluklara yerleştirilen protezlere mutluluk çubuğu denilmektedir. Bu protezler yapay olarak sertleşmenin oluşmasına yardımcı olur. Normalde kan ile dolarak sertleşme sağlayan ve corpus cavernosum olarak adlandırılan kanallara implante edilir. Sertleşme sorununda kullanılan penil protez çeşitleri temel olarak tek parçalı ve üç parçalı protezlerdir. Tek parçalı protezler dayanıklı gövdesi ile uzun yıllar bozulmadan kullanılabilir. Bükülme açısı sayesinde pratik kullanım imkanı da sunan bu protezler kolaylıkla iç çamaşırı içerisine gizlenebilir. Erkeklerde cinsel gücü artıran besinler yerine tercih edilen ve bilimsel olarak etkisi kanıtlanmış üç parçalı protezler ise birbirine özel tüp sistemi ile bağlı silindir parçalar, sıvı rezervuarı ve pompadan oluşur. Pompa testise yerleştirilirken rezervuar karın içine, silindirler ise penis içerisindeki corpus kanallarına yerleştirilir. Pompanın sıkılması ile rezervuardaki sıvı silindirlerin içine dolarak sertleşme oluşturur. Ayrıca pompadaki indirme tuşu ile silindirlerdeki sıvı tekrar rezervuara döner ve bu sayede ereksiyon sonlandırılır. Doğal görünümlü sertleşme oluşturması nedeni ile bu protezler sık tercih edilir. Protez operasyonu tek parçalı protezler için ortalama yarım saat sürerken üç parçalı protezlerde ortalama bir saat sürebilmektedir.

Protez tedavisi masraflarının bir bölümü ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödeme kapsamına alınmıştır. SGK, masrafların önemli bir kısmını belli şartlar altında karşılamaktadır. Bu şartları öğrenmek ve penis protezi ile ilgili bilgi almak için sitemizdeki “Bilgi İsteme Formu” aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. Erkeklerde cinsel gücü artıran besinler hakkında daha detaylı bilgi için sağlık kuruluşlarına başvurabilirsiniz.Referanslar

1 https://www.healthline.com/health/male-sexual-performance

2 http://uroweb.org/guideline/male-sexual-dysfunction/


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Cinsel Gücü Artıran Besinler Yerine Bilimsel Sertleşme Sorunu Tedavisi Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm
Cinsel Gücü Artıran Besinler Yerine Bilimsel Sertleşme Sorunu Tedavisi Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 26 Ocak 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.