Skip to main content

Cinsel Gücü Artıran Karışımlar Yerine Bilimsel Sertleşme Sorunu Tedavisi Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm

Erektil disfonksiyon, cinsel yaşantıyı olumsuz etkilediği için sertleşme sorunu yaşayan erkekler cinsel gücü artıran karışımlar ve besinleri denemektedir. Özellikle cinsel birliktelik öncesi kullanılan bitkisel karışımların cinsel performansı arttırdığı düşünülmektedir. Bu karışımların etkisi henüz bilimsel olarak kanıtlanmamış olsa da doktorlar tarafından önerilen bazı besinlerin tüketimine dikkat edilmesi cinsel gücü arttırmaktadır. Fesleğen, sarımsak gibi besinler ve incir, muz, avokado gibi doğal afrodizyak etkili meyveler kan akışını hızlandırarak etki edebilir. Bunlara ek olarak çikolatanın da vücutta salgılanan serotonin hormonunu arttırdığı ve buna bağlı olarak stres düzeyini azalttığı bilinmektedir. Bu sayede biyolojik olarak olmasa da psikolojik olarak cinsel performansa etki ettiği düşünülmektedir. Ancak cinsel gücü artırdığına inanılan baharatlar ile birlikte hazırlanan karışımların kullanılması ile ilgili yapılan bilimsel araştırmalarda sunulan veriler yetersizdir.1 Yani bilimsel etkinliği henüz kanıtlanmamıştır. Ayrıca yapılan bazı karışımların vücuda zarar verebileceği de göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle bu karışımların cinsel gücü artırma amacıyla kullanılmasından önce mutlaka hekime danışılmalıdır.

Cinsel Gücü Artıran Karışımlar Yerine Bilimsel Sertleşme Sorunu Tedavisi Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm Mümkün mü?

Avrupa Üroloji Derneği, erkeklerde cinsel işlev bozuklukları ile ilgili hazırladığı rehberde konu ile ilgili yapılan çeşitli çalışmalara yer vermiş ve bunlardan yola çıkarak bazı tedavi yöntemlerinin kullanılmasını önermiştir. Bilimsel olarak önerilen tedavi yöntemleri arasında yaşam tarzı değişikliği ve sağlıklı beslenmenin önemine yer verilse de cinsel gücü artıran karışımlar yerine çeşitli tedaviler tavsiye edilmiştir. Erektil disfonksiyon bilimsel tedavisi için öncelikli olarak Sild*naf*l, V*rden*fil ve T*dal*fil gibi penis içerisine kan akışını hızlandıran ilaçlar kullanılmaktadır. Ayrıca penil enjeksiyon da uygulanan bir diğer tedavi yöntemidir. Bu yöntemde de penis içerisine yapılan enjeksiyon sonucu sertleşme oluşur. Vakum cihazları ilaçların başarılı olmaması halinde uygulanabilen bir diğer tedavi şeklidir. Negatif basıncın etkisi ile penis içerisine olan kan akışını hızlandırarak etkisini gösterir. Herhangi bir ameliyat gerektirmeyen bu tedavi yöntemleri geçici olarak cinsel ilişki için yeterli sertleşmenin oluşmasını sağlar.2 Sertleşme sorununda kalıcı çözüm için ise mutluluk çubuğu olarak bilinen protez tedavisi uygulanır.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mutluluk çubuğu, penis içerisindeki boşluklara yerleştirilen protezlerdir. Penis içerisinde olduğu için dışarıdan bakıldığında fark edilmeyen penil protez çeşitlerinden en sık kullanılanları tek parçalı ve üç parçalı protezlerdir. Tek parçalı protezler bireylerin anatomik ihtiyaçlarına uygun boy ve çapta seçeneklere sahiptir. Ameliyat öncesi yapılan ölçümlerde kişilerin kullanımına uygun protez boyutu seçilerek implante edilir. Erkeklerde cinsel gücü artıran karışımlar yerine bilimsel olarak kendini kanıtlamış olan protezler kırk yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. Tek parçalı protezler bükülme açısı sayesinde elle dik konuma getirilerek kullanılır. Üç parçalı protezler ise pompa mekanizması sayesinde şişirilebilir protezlerdir. Testise yerleştirilen pompanın şişirilmesi ile oluşan hidrolik kuvvet karın içine yerleştirilen rezervuardaki sıvının penis içindeki silindirlere dolmasını sağlar. Bu sayede doğal görünümlü bir sertleşme oluşturur. Üç parçalı protezlerin kişilerin ihtiyaçlarına göre sadece enine uzayan veya hem enine hem boyuna uzayan çeşitleri mevcuttur. Ayrıca penis içindeki boşlukların anatomik olarak dar olması durumunda kullanılan dar çaplı üç parçalı penis protezi de vardır.

Hem tek parçalı hem üç parçalı penil protezler yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bu protezlerin tedavi masraflarını bazı şartlarda karşılamaktadır. Sitemizdeki “Bilgi İsteme Formu” aracılığıyla bizimle iletişime geçerek bu şartlar ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Erektil disfonksiyon için cinsel gücü artıran karışımlar hakkında daha detaylı bilgi isteyen kişiler ise ilgili sağlık kuruluşlarına başvurarak bilgi sahibi olabilirler.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1 https://www.healthline.com/health/boost-your-libido-10-natural-tips

3 https://uroweb.org/wp-content/uploads/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Cinsel Gücü Artıran Karışımlar Yerine Bilimsel Sertleşme Sorunu Tedavisi Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm
Cinsel Gücü Artıran Karışımlar Yerine Bilimsel Sertleşme Sorunu Tedavisi Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 28 Ocak 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.