Cinsel Gücü Artıran Macun Yerine Bilimsel Sertleşme Sorunu Tedavisi Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm

Erkeklerde sertleşme sorunu cinsel hayatı önemli ölçüde etkileyebilmektedir. Bu sorunun çözümü için birçok kişi cinsel gücü artıran macun kullanmaktadır. İçeriğinde birçok baharat ve karışımın bulunduğu bu macunların cinsel performansı artırdığı söylense de bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmamıştır. Ayrıca içerdiği karışımlar nedeniyle birçok soruna da yol açabilmektedir. Bu nedenle doktor önerisi olmadan bu macunların cinsel performansı artırmak amacıyla tüketilmemesi gereklidir. Cinsel ilişkide sertleşme problemi ile ilişkili yapılan çalışmaların sonucunda Avrupa Üroloji Derneği tarafından erkeklerde cinsel işlev bozuklukları konulu bir rehber hazırlanmıştır. Bu rehberde diyabet, obezite, hipertansiyon, sigara kullanımı ve aşırı alkol tüketimi gibi durumların sertleşme sorununa yol açabildiği belirtilmiştir. Ayrıca sertleşme sorununda kullanılabilecek bilimsel tedavi yöntemlerine de yer verilmiştir. Rehbere göre tedavide öncelikle ilaç ve enjeksiyon tedavisi önerilmiştir. Bu tedavilerin başarılı olmadığı durumlarda ise vakum cihazları ile sertleşme sağlanabilir. Ancak bu yöntemin de işe yaramaması durumunda penil protez implantasyonu yapılabilmektedir. Protezler penis içerisine yerleştirilerek yapay olarak sertleşmenin oluşmasına yardımcı olur.1

Cinsel Gücü Artıran Macun Yerine Bilimsel Sertleşme Sorunu Tedavisi Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm Mümkün mü?

Protez tedavisi, erektil disfonksiyonda bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir. Protezler kırk yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar sonucu bilimsel sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan protezler cinsel gücü artıran macun yerine kullanılabilir. Penisin anatomik yapısına bakıldığında iç kısmında iki adet boşluğun bulunduğu bilinmektedir. Bu boşluklar sertleşme sırasında kan ile dolarken sertleşme sorunu yaşayan kişilerde yeterli kan akışı sağlanamaz. Bu nedenle sertleşmenin oluşması ya da yeteri kadar sürdürülmesi mümkün olmamaktadır. Bu iki boşluğa mutluluk çubuğu yerleştirilerek sertleşme oluşturulabilir. Ameliyat öncesi yapılan muayene sonucunda kişilerin proteze uygun olup olmadığı belirlendikten sonra uygun adaylar operasyona alınır. Operasyon bittikten sonra kişilerin belirli bir süre boyunca cinsel ilişkiye girmemeleri önerilir. Ayrıca egzersiz yapan kişilere bazı ağır egzersizlerden kaçınmaları ile ilgili bilgiler verilir. Protez ameliyatı olan kişilerin düzenli bir şekilde kontrollere gelmeleri ve doktorların önerilerine uymaları tedavi sürecini kolaylaştırmaktadır.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Tek parçalı ve üç parçalı protezler en yaygın kullanılan protez çeşitleridir. Tek parçalı protezler sert ve dayanıklı gövde yapısına sahip olmasına rağmen esnektir. Bükülme açısı sayesinde elle dik konuma getirilerek sertleşme oluşturur. Ayrıca kullanılmadıklarında tekrar eski konumuna getirilip iç çamaşırı içerisine gizlenebilir. Erkeklerde cinsel gücü artıran macun yerine tercih edilebilen tek parçalı protezler diğer protez çeşitlerine göre daha ekonomik maliyete sahiptir. Üç parçalı protezler ise şişirilebilir yapıdadır. Pompa mekanizması ile doğal görünümlü sertleşme oluşturan bu penis protezi çeşidi sürekli sertlik hissi oluşturmaz. Bu nedenle sık tercih edilen üç parçalı protezin parçaları özel bir tüp sistemi ile birbirine bağlıdır. Pompası testise yerleştirilirken rezervuar parçası karın içine, silindir parçalar ise penis içindeki boşluklara implante edilir. Pompanın şişirilmesi ile silindirlerin içine rezervuardaki sıvı dolar ve sertleşme oluşur. Yine pompadaki indirme tuşu ile sıvı akışı tersine çevrilerek sertleşmenin sonlandırılması mümkündür. İki protez çeşidinin de kişilerin anatomik yapılarına uygun boyutlarda olan çeşitleri bulunmaktadır.

Protez tedavisi maliyeti açısından birçok kişiyi düşündürse de bazı şartların oluşması durumunda masraflar Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmaktadır. Mutluluk çubuğu ile ilgili bilgi almak veya bu şartları öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bunun için sitemizdeki “Bilgi İsteme Formu”nu kullanabilirsiniz. Sertleşme sorunu için cinsel gücü artıran macun kullanımına dair bilgi almak isteyen kişiler sağlık kuruluşlarına başvurarak bilgi sahibi olabilirler.Referanslar

1 https://uroweb.org/guideline/male-sexual-dysfunction/


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Cinsel Gücü Artıran Macun Yerine Bilimsel Sertleşme Sorunu Tedavisi Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm
Cinsel Gücü Artıran Macun Yerine Bilimsel Sertleşme Sorunu Tedavisi Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
  • Anasayfa
  • Blog
  • Bilgi Bankası
  • Cinsel Gücü Artıran Macun Yerine Bilimsel Sertleşme Sorunu Tedavisi Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm
Yazı Tarihi: 30 Ocak 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.