Skip to main content

Cinsel Gücü Artıran Vitamin Hapları Yerine Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm

Piyasada cinsel gücü artıran vitamin hapları adı altında satılan birçok ürün vardır. Ancak bu hapların cinsel performans üzerine etkileri kanıtlanmamıştır.

Cinsel işlev bozukluklarından birisi olan erektil disfonksiyona neden olabilecek durumlardan birisi vitamin D eksikliğidir. Bu nedenle yeterli miktarda vitamin D alımının erektil disfonksiyona karşı koruyucu etkisinin olduğu söylenebilir. Yine erektil disfonksiyona neden olan ve penis eğriliği ile karakterize Peyronie hastalığının tedavisinde E vitamini kullanılmaktadır. Ancak bu vitaminlerin cinsel performans üzerine olan etkileri ile ilgili yeterli çalışma mevcut değildir. Bu yüzden Avrupa Üroloji Derneği tarafından hazırlanan cinsel işlev bozuklukları rehberinde önerilen tedaviler arasında yer almamaktadır.1 Erektil disfonksiyonda kullanılan tedavi yöntemleri arasında ise ilaç tedavisi, penis içi enjeksiyonlar, vakum cihazları ve mutluluk çubuğu (protez) implantasyonu bulunur. İlaç olarak Sild*naf*l, T*dal*fil ve V*rden*fil etken maddeleri kullanılmakta ve bu ilaçlar sayesinde geçici olarak sertleşme mümkün olmaktadır. Penis içi enjeksiyonda ise ilaç iğne yardımıyla penis içerisinde bulunan boşluklara enjekte edilir ve geçici sertleşme oluşur. Vakum cihazları ise negatif basınç ile geçici sertleşme oluşmasına yardımcı olur.1

Cinsel Gücü Artıran Vitamin Hapları Yerine Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm

Erektil disfonksiyon tedavisinde kullanılan ilaç tedavisi, penil enjeksiyon ve vakum cihazları cinsel ilişki öncesinde geçici olarak sertleşmenin oluşmasını sağlarlar. Piyasadaki cinsel gücü artırdığı söylenen vitamin hapları ise bilimsel kanıta dayalı kalıcı bir çözüm sunmazlar. Bu sebeple iktidarsızlık sorunu yaşayan kişilerde kalıcı sertleşme imkanı sunan ve kolay kullanımı sayesinde sertleşmenin her an sonlandırılabildiği tek tedavi yöntemi protezlerdir. Protez implantasyonunda penis içindeki kanallara iki adet penis protezi yerleştirilir. Bu protezlerin en çok kullanılan çeşitleri tek parçalı ya da üç parçalı olanlardır. Tek parçalı protezler sert bir gövdeye sahip olmasına rağmen geniş bükülme açısına sahiptir. Elle dik konuma getirilerek sertleşme oluştururken istenildiği takdirde eski konumuna getirilerek sertleşme sonlandırılabilir. Erkeklerde cinsel gücü artıran vitamin hapları yerine tercih edilen bir diğer protez çeşidi ise üç parçalı protezlerdir. Bu protezler pompa, sıvı rezervuarı ve silindir parçalar içerir. Birbirine bir tüp sistemi ile bağlı olan bu protezler hidrolik prensibi ile çalışır. Pompanın şişirilmesi ile sıvı rezervuardan silindirlere geçerek sertleşme oluşturur. Sertleşmenin sonlandırılması için ise pompadaki indirme tuşuna basılması yeterlidir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Protezler ameliyat ile penis içerisine yerleştirildikleri için dışarıdan fark edilmezler. Ameliyattan önce yapılan hazırlıklar ile bireylerin ameliyata uygun olup olmadıkları belirlenir. Ameliyat için uygun olan bireylerle yapılan değerlendirmeler sonucunda ihtiyaçlarına göre protez çeşidi seçilir. Ayrıca yapılan muayeneler ile anatomik ihtiyaçlara göre en uygun protez boyutları ve özellikleri saptanır. Ameliyat çoğunlukla genel anestezi altında yapılmasına rağmen nadiren sadece bel altının uyuşturulması ile de yapılabilir. Tek parçalı penil protez implantasyonunda protezin geniş bükülme açısından faydalanıldığı için penis altına ufak bir kesi yapılması yeterlidir. Yapılan kesiden penis içindeki boşluklara iki adet protez implante edilir. Bu işlem ortalama olarak 30 dakika sürmektedir. Üç parçalı protezlerde ise pompa testise yerleştirilir. Sıvı rezervuarı karın içine ve silindir parçalar penisteki boşluklara implante edilir. Biraz daha kompleks bir ameliyat olmasına rağmen bu işlemler ortalama bir saat sürmektedir. Erkeklerde cinsel gücü artıran vitamin hapları çok faydalı olmadığı için bu yöntemi tercih eden birçok erkek protezlerden fayda görmüştür.

Ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), mutluluk çubuğu tedavisinin önemli bir bölümünü bazı şartların oluşması hâlinde ödemektedir. Sitemizdeki “Bilgi İsteme Formu” vasıtasıyla bizimle iletişime geçerek bu şartlar ile ilgili bilgi alabilirsiniz. İktidarsızlıkta cinsel gücü artıran vitamin hapları hakkında daha fazla detay öğrenmek isteyen kişiler ise üroloji hekimlerine danışarak bilgi sahibi olabilirler.Referanslar

1 https://uroweb.org/wp-content/uploads/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Cinsel Gücü Artıran Vitamin Hapları Yerine Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Cinsel Gücü Artıran Vitamin Hapları Yerine Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 17 Şubat 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.