Skip to main content

Cinsel Gücü Artırma Yöntemleri Yerine Bilimsel Sertleşme Sorunu Tedavisi Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm

Sertleşme sorunu yaşayan birçok kişi cinsel gücü artırma yöntemleri olarak bitkisel ürünleri, çeşitli karışımları, macunları ve farklı besinleri denemektedir. Bu yöntemler geçmişten günümüze sıklıkla kullanılıyor olsa da etkisi bilimsel anlamda kanıtlanmış değildir. Özellikle cinsel ilişki öncesinde peniste yeterli sertleşmenin oluşması ve yeterli süre boyunca sertleşmenin sürdürülebilmesi için kullanılan bu yöntemler, günümüzde yerini bilimsel olarak kanıtlanmış tedavi yöntemlerine bırakmıştır. Erektil disfonksiyon olarak adlandırılan bu sertleşme probleminin tedavisi için Avrupa Üroloji Derneği tarafından hazırlanmış rehberde farklı yöntemler önerilmiştir. Bu yöntemler arasında ilk olarak Sild*naf*l, T*dal*fil ve V*rden*fil gibi penis içerisine kan akışını hızlandırarak sertleşme oluşturan haplar yer almaktadır. Penis içerisindeki boşluklara ilaç enjeksiyonu da sertleşmenin oluşmasını sağlayan bir başka kanıtlanmış yöntemdir. Enjeksiyon ya da ilaç tedavisinin yeterli etki oluşturmadığı durumlarda ise vakum cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar negatif basınç etkisiyle penis içerisine olan kan akışını hızlandırarak etki gösterir. Bu yöntemler her ne kadar etkili olsalar da fayda göstermediği kişilerde sertleşme sorunu tedavisinde penil protez implantasyonu gerekebilmektedir.1

Cinsel Gücü Artırma Yöntemleri Yerine Bilimsel Sertleşme Sorunu Tedavisi Mutluluk Çubuğu İle Kalıcı Çözüm Mümkün mü?

Peniste sertleşmenin oluşması vücudun birçok fonksiyonuna bağlı olarak oluşan bir süreçtir. Özellikle hormonal sistem, dolaşım sistemi ve sinir sistemi bu süreçte etkili faktörlerdir. Cinsel uyaranın bulunması ile sinir sistemi uyarılarak hormon sistemini aktif hâle getirir. Buna bağlı olarak hormon düzeylerinin değişmesi sonucu kan akışı penisin içinde bulunan damarlara yönlendirilir ve kan hacminin artması ile sertleşme oluşur. Günümüzde cinsel gücü artırma yöntemleri olarak kullanılan çeşitli karışımlar ve macunların bu sistemler üzerinde etkili olduğu düşünülür. Ancak bu yöntemler üzerine yapılan çalışmalarda etkilerine dair yeterli kanıt sunulamamıştır. Bu nedenle sertleşme sorunu tedavisinde etkisi kanıtlanmış ve uzun yıllar boyunca güvenle kullanılan mutluluk çubuğu kullanılmaktadır. Bu yöntemde operasyon ile penis içerisindeki boşluklara iki adet protez yerleştirilmektedir. İlaç tedavisi, penil enjeksiyon ve vakum cihazı gibi diğer bilimsel tedavi yöntemlerinin etki edebilmesi için cinsel uyaran olması gerekirken protezlerde sertleşme için herhangi bir uyarıcının bulunması gerekmez. Protezler bu sayede sertleşme sorununa kalıcı bir çözüm sunmaktadır.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde yaygın olarak kullanılan iki penil protez çeşidi vardır. Sık kullanılan protez çeşitleri tek parçalı ve üç parçalı olanlardır. Tek parçalı protezler malleable, yani bükülebilir bir gövde yapısına sahiptir. Bireylerin penis yapısına uygun olması amacıyla farklı boy ve çaplarda tek parçalı protez çeşitleri vardır. Ayrıca hidrofilik kaplamaya sahip olan çeşitleri de mevcuttur. Protez ameliyatı sonrası istenmeyen durumlardan birisi olan enfeksiyonun önlenmesi amacıyla uygulanan hidrofilik kaplama, protez yüzeyinde bakteri çoğalmasını engeller. Buna ek olarak hidrofilik kaplamanın antibiyotik tutma özelliği, enfeksiyon oluşması durumunda tedavi sürecine katkıda bulunur. Tek parçalı protezler elle dik konuma getirilerek kullanılabilir. Üç parçalı protezler ise şişirilebilir pompaya sahiptir. Testis içerisine yerleştirilen pompanın şişirilmesi ile sertleşme oluşur. Üç parçalı protezler normalde sadece enine genişler. Ancak hem enine hem boyuna uzayan çeşitleri de vardır. Ayrıca dar çaplı olan üç parçalı protez çeşidi de cinsel gücü artırma yöntemleri yerine kullanılabilir. Bu protezler hidrofilik kaplama ile geldiği için enfeksiyon oluşumunu büyük oranda önlemektedir.

Türkiye’de yapılan protez operasyonu masraflarının önemli bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmaktadır. Belli şartların oluşması hâlinde ödeme yapılmaktadır. Bu şartları öğrenmek ve protez tedavisi ile ilgili bilgi almak için sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim için sitemizdeki “Bilgi İsteme Formu”nu kullanabilirsiniz. Sertleşme sorunu için cinsel gücü artırma yöntemleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz sağlık kuruluşlarındaki üroloji polikliniklerine başvurabilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1 https://uroweb.org/wp-content/uploads/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Cinsel Gücü Artırma Yöntemleri Yerine Bilimsel Sertleşme Sorunu Tedavisi Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm
Cinsel Gücü Artırma Yöntemleri Yerine Bilimsel Sertleşme Sorunu Tedavisi Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 27 Ocak 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.