Skip to main content

Cinsel Performans Arttıran Kalıcı Çözüm Mutluluk Çubuğu Nedir

Sigara kullanımı, aşırı alkol tüketimi, yetersiz egzersiz ve kötü beslenme alışkanlıkları, özellikle erkeklerde cinsel performans kaybına neden olabilir. Bunların dışında obezite, şeker hastalığı, multipl skleroz ve omurilik hastalıkları da bu duruma yol açabilir. Cinsel performansta düşme; sertleşme sorunları ve ilişkide yeterince sertleşmenin olmaması ile kendini belli edebilir. Bazen bu durum geçici bir problem olsa da özellikle erektil disfonksiyonu olan kişilerde sertleşme problemleri kalıcı hale gelir ve bu nedenle cinsel hayatı olumsuz etkiler. Bu sorunu yaşayan bireylerin tanı ve tedavi amacıyla sağlık kuruluşlarının üroloji bölümüne başvurmaları gereklidir. Üroloji bölümünde tanı amacıyla bir takım tetkikler istenir ve bazı durumlarda ultrason yapılır. Ultrason yapılırken önce sertleşme olmadan bakılır, ardından penise bir enjeksiyon yapılarak geçici sertleşme oluşması sağlanır ve yeniden ultrason ile incelenir. Bu yöntemde penis içerisine olan kan akışı incelenerek tanı konulur. Erektil disfonksiyon tanısı konulan kişilerde ise tedavi amacıyla ilaçlar, penil enjeksiyonlar, vakum cihazları ya da penil protez implantasyonu kullanılır.1

Cinsel Performans Arttıran Kalıcı Çözüm Mutluluk Çubuğu Nedir?

Erektil disfonksiyonda kullanılan ve ülkemizde de bulunan ilaçlar, silden*fil, t*dalafil ve v*rdenafil etken maddelerini içerir. Bu ilaçlar cinsel ilişkiden önce kullanılır ve geçici olarak cinsel performans artışı yaparak sertleşmenin oluşmasını sağlar. Penil enjeksiyonlar da benzer şekilde çalışır ancak uygulama şekli farklıdır. Penil enjeksiyonlarda ilaç, penis içerisine enjekte edilerek geçici olarak sertleşme oluşturur. Vakum cihazları ise oluşturdukları nagatif basınçla penis içerisine olan kan akışının artmasına yardımcı olan mekanik cihazlardır. Cinsel ilişki öncesinde kullanılan bu cihazlar da geçici olarak sertleşme oluşturur. Sertleşme sorununda kullanılan ve kalıcı çözüm sunan tek tedavi yöntemi mutluluk çubuğu implantasyonudur. Penis içerisinde bulunan boşlukların içine yerleştirilen protezler, her cinsel ilişki öncesinde sertleşmenin oluşmasına yardımcı olur. Protez tedavisi uzun yıllardır kullanıldığı için güvenli ve başarı oranının yüksek olduğu bir tedavi yöntemidir. Sertleşmenin oluşmasına yardımcı olan bu cihazlar, penisin içerisine yerleştirildiği için dışarıdan fark edilmez. Protezlerin sadece istenilen süre boyunca sertleşme oluşturması ve kolayca eski haline getirilebilmesi de diğer yöntemlere göre önemli avantajlarındandır.

Mutluluk Çubuğu Nasıl Kullanılır?

Tek parçalı ve üç parçalı protezler günümüzde en sık kullanılan protez çeşitleridir. Bu protezler çoğunlukla genel anestezi altında yapılan bir ameliyat ile penisin içerisine yerleştirilir. Ortalama ameliyat süresi, tek parçalı protezlerde yaklaşık yarım saat kadarken üç parçalı penis protezi için bir saati bulabilmektedir. Ameliyat sonrasında iyileşme sürecinin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için belli bir süre protez kullanımı ve cinsel ilişki yasaklanır. Bu sürecin tamamlanmasının ardından protezlerin kullanımı mümkündür. Tek parçalı protezler manuel olarak el ile dik konuma getirilerek kullanılır. Geniş bükülme açısına sahip oldukları için tek parçalı protezler, kullanılmadıkları zaman iç çamaşırı içerisine gizlenmesi de mümkündür. Üç parçalı protezler ise pompa aracılığıyla şişirilerek sertleşmeyi gerçekleştirir. Testise yerleştirilen pompa mekanizmasının sıkılması ile karın içindeki rezervuarda bulunan sıvı, penis içerisinde bulunan silindir parçalarının içerisine doğru hareket ederek doğal görünümlü sertleşmeyi oluşturur. Kolay sertleşme oluşturarak cinsel performans artışı sağlayan bu protezlerin pompasında bulunan indirme tuşuna basılarak sertleşmenin sona erdirilmesi de oldukça pratiktir.

Ülkemizde mutluluk çubuğu tedavisi masraflarının önemli bir bölümü, belli şartların gerçekleşmesi halinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödenmektedir. SGK ödeme şartları ve mutluluk çubuğu ile ilgili daha detaylı bilgi için sitemizde bulunan “Bilgi İsteme Formu” aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. Erkeklerde cinsel performans artıran yöntemler ile ilgili bilgi almak isteyen kişiler ise sağlık kuruluşlarında üroloji bölümüne başvurabilirler.Referanslar

1 https://uroweb.org/guidelines/sexual-and-reproductive-health/chapter/management-of-erectile-dysfunction


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Cinsel Performans Arttıran Kalıcı Çözüm Mutluluk Çubuğu Nedir
Cinsel Performans Arttıran Kalıcı Çözüm Mutluluk Çubuğu Nedir
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 31 Mart 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.