Skip to main content

Eczanede Satılan Cinsel Gücü Artıran İlaçlar Yerine Mutluluk Çubuğu Çözümü

Cinsel ilişkide sertleşme sorunu yaşayan birçok erkeğin aklına “eczanede satılan cinsel gücü artıran ilaçlar işe yarar mı ve faydalı mıdır” soruları gelmiştir. Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin bu ilaçları kullanmadan önce sağlık kuruluşlarına başvurmaları önemlidir. Çünkü ilişki öncesi sertleşmede problemlerin görülmesi, ciddi kalp ve damar sistemi hastalıklarının ilk belirtisi olarak ortaya çıkabilir. Ayrıca cinsel gücü artırıcı bu ilaçların damarlarda genişlemeye yol açması bazı sağlık sorunları olan kişilerde tehlikelidir. Çeşitli göz problemlerine ve çarpıntı gibi kalp üzerinde yan etkilere neden olabileceği için dikkatli kullanılmaları gereklidir. Bunlara ek olarak ani kalp durmasına ve ölümlere de sebep olabileceği için bu ilaçlar kullanılmadan mutlaka hekimlere danışılmalıdır. Sertleşme sorunlarına tıp dilinde erektil disfonksiyon denilir. Erektil disfonksiyonda kullanılan tek tedavi yöntemi, cinsel gücü artıran ilaçlar değildir. Bu tedavi her ne kadar tedavinin sakıncalı olmadığı durumlarda öncelikli olarak tercih edilse de enjeksiyon tedavisi ya da vakum cihazları da kullanılabilir. Bu tedavilerden fayda görmeyen kişilerde ise penil protez tedavisi uygulanır.1

Eczanede satılan cinsel gücü artıran ilaçlar yerine Mutluluk Çubuğu tedavisi kalıcı çözüm sunar mı?

Silden*fil, Tadal*fil ve Avan*fil isimli etken maddeler penis içerisindeki kan akımını artırarak sertleşme oluşturur. Bu etken maddeleri içeren eczanede satılan cinsel gücü artıran ilaçlar son zamanlarda kalp krizi ya da inme geçiren kişilerde kullanılmamalıdır. Cinsel ilişki öncesinde cinsel uyaran sonucu geçici sertleşmenin oluşmasını sağlayan bu ilaçlar birçok yan etkiye sahiptir. Yan etkilerinin çok olması ve sadece geçici süreli çözüm sunması nedeniyle birçok kişi tedavide mutluluk çubuğu implantasyonunu seçer. Ameliyat ile penis içerisindeki corpus cavernosum olarak isimlendirilen anatomik boşluklara yerleştirilen tıbbi cihazlar sayesinde sertleşme yapay olarak oluşturulabilir. Bu protezler vücudun iç kısmına yerleştirildikleri için dışarıdan bakan bir göz, protezi anlayamaz. Bu nedenle protezler, özellikle gizliliğe ve mahremiyete önem veren kişiler tarafından tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Kırk yıldan uzun süredir sertleşme problemlerinin tedavisinde kullanılan protez implantasyonu günümüzde hâlen kullanılan bir tedavidir. Tedavide partnerlerde ve protezi kullanan kişilerde tatmin ve memnuniyet oranı yüksek olduğu için mutluluk çubuğu olarak bilinir.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mutluluk çubuğu, penis içerisindeki boşluklara yerleştirilir ve genellikle tek veya üç parçadan oluşur. Tek parçalı olan penis protezi sert ve dayanıklı bir gövde yapısına sahip olsa da gövdesi bükülebilir. Bu sayede manuel olarak tek parçalı protezler peniste sertleşme oluşmasına yardımcı olur. Kullanımı pratik ve kolay olan bu protezlerin ameliyat süresi de üç parçalı proteze göre genellikle daha kısadır. Tek parçalı protezlerin mekanik aksam içermemesi, uzun yıllar bozulmadan ve yeniden ameliyat gerektirmeden kullanılmasına imkan tanır. Üç parçalı protezler ise özel tüp sistemine sahip rezervuar, pompa ve silindir parçalardan oluşur. Erkeklerin eczanede satılan cinsel gücü artıran ilaçlar yerine tercih ettikleri üç parçalı protezler, pompa mekanizmasının şişirilmesi ile aktive olur. Pompanın birkaç kez sıkılması ile rezervuarda bulunan sıvı, silindir parçalara doğru akar ve doğal görünen bir sertleşme oluşturur. Özellikle sürekli bir sertlik hissi oluşturmadığı için ve doğal sertleşmeye yakın bir görünüm sunduğu için bu protezler birçok kişi tarafından tercih edilir.

Protezlerin ameliyat masraflarının kayda değer bir bölümü Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından bazı şartların oluşması sonucu karşılanır. Bu şartlarla ilgili bilgi için sitemizdeki “Bilgi İsteme Formu”nu doldurabilirsiniz veya iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz. Cinsel ilişkide sertleşmenin sağlanması için eczanede satılan cinsel gücü artıran ilaçlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve bu ilaçları kullanmak isteyen kişilerin ise mutlaka sağlık kuruluşlarına başvurmaları gereklidir.Referanslar

1 https://d56bochluxqnz.cloudfront.net/media/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Eczanede Satılan Cinsel Gücü Artıran İlaçlar Yerine Mutluluk Çubuğu Çözümü
Eczanede Satılan Cinsel Gücü Artıran İlaçlar Yerine Mutluluk Çubuğu Çözümü
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 1 Temmuz 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.