Skip to main content

Eczanelerde Satılan Sertleştirici Hap İsimleri Nelerdir ve Kalıcı Çözüm Mutluluk Çubuğu ile Mümkün mü?

Erektil disfonksiyon için üroloji uzmanlarının reçeteli olarak önerdiği eczanelerde satılan sertleştirici hap isimleri farklı doz alternatifleri ile sunulur. Doğru doz ve zamanda kullanmak cinsel sorunları çözümü olabilir.

Eczanelerde Satılan Sertleştirici Hap İsimleri Nelerdir

Eczanede satılan cinsel gücü artırıcı ilaçlar erektil disfonksiyon tedavisinin bir parçası olarak kullanılmaktadır. En çok kullanılan çeşitleri şöyle sıralanabilir:

  • AFİLT*A  20 mg: Her tableti 20 miligram tadalafil içerir. AFİLT*A ağız yoluyla alınan bir ilaç olup penise giden kan miktarını artırarak etki gösterir.1
  • CİALİ*S (LİFT*A) 20 mg: Etken madde olarak tadalafil içeren bir diğer sertleştirici ilaçtır. Ağızdan alınır etkisi yarım saat içinde başlar ve ortalama olarak 36 saate kadar sürebilir.
  • DEGR*A 50 mg: Etken maddesi sildenafi*l sitrat olan Degr*a 50 miligramlık tabletler halinde kullanılır. Etkisini bir saat içerisinde gösteren DEGR*A’nın etki süresi ise yaklaşık iki saat olarak bilinmektedir.2
  • HARDCİ*S 20 mg: Etken maddesi tadalafil olan ağız yolu ile alınan bir sertleştirici ilaçtır. Benign prostat hiperplazisi ve erektil disfonksiyon tedavisinde kullanılan HARDCİ*S’in etki edebilmesi için cinsel uyaran önemlidir. Sertleştiriciler günlük olarak kullanıldığında etkilidir mutluluk çubuğu olarak isimlendirilen penil protez ise kalıcı olarak birçok cinsel problemin çözülmesini sağlayabilir.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Penil protez erektil disfonksiyon tedavisinde cerrahi yöntemle penis üzerine yerleştirilen bir üründür. Penil protez aynı zamanda mutluluk çubuğu olarak da isimlendirilir. Peyroni hastalığının tedavisinde de kullanılan mutluluk çubuğunun üç farklı çeşidi vardır.

Tek Parçalı Mutluluk Çubuğu (Malleable- Bükülebilir ve Gizlenebilir): Sürekli ereksiyon halinde kalan penil protez çeşididir. Ancak gereken durumlarda 135 derece bükülme özelliğine sahiptir. Ömür boyu kullanılabilen bu penil protezin ilişki sırasında ve sonrasında el yardımıyla yönü değiştirilebilir.

İki Parçalı Mutluluk Çubuğu (Şişirilebilir ve Enine Genişleyebilir):Bu penil protez çeşidinde sürekli erekte olma durumu yoktur. Testis torbasına yerleştirilen pompa kullanımıyla elle şişirilebilir.

Üç Parçalı Mutluluk  Çubuğu (Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilir) : Üç parçalı mutluluk çubuğu diğerlerine göre biraz daha kompleks bir protez tipidir. Rezervuar, silindirler ve pompa olmak üzere üç kısımdan oluşur. Doğal penise en yakın protez çeşididir, ilişkiye girmek için gerekli sertlik tam olarak elde edilebilir. Sadece enine genişleyen çeşidiyle beraber enine ve boyuna genişleyen olmak üzere iki türü vardır. Hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu penil protez çeşididir.3

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mutluluk çubuğu, muayenenin ardından gerekli kontroller ve tetkikler yapıldıktan sonra doktor onay verirse cerrahi bir operasyonla uygulanmaktadır. Hastanın anatomik yapısı ve hekim görüşüne göre en uygun penil protez çeşidi belirlenir. Operasyonlar genel anesteziyle gerçekleştirilir. Bu sebeple hasta hiçbir acı veya sancı hissetmez. Ameliyat yaklaşık olarak bir buçuk saat kadar sürebilir. Tercih edilen mutluluk çubuğu çeşidine göre hastanın testis torbasına pompa, karın bölgesine rezervuar ve penis içine silindir yerleştirilebilir. Karın ve testis bölgesine birer kesi atılabilir. Bunun dışında hiçbir doku kaybı ve kanama gibi ekstra bir olay yoktur. Ameliyattan sonra hasta aynı gün taburcu olabilir veya bir gün gözetim altında tutulabilir. Operasyon sonrası 4 hafta kadar penis ve testislerde ağrı, morarma ve şişkinlik görülebilir. Bu süreçte cinsel ilişkiye girilmemesi gerekir. Ameliyattan sonra hastalar orgazm ve boşalma gibi cinsel olguları gerçekleştirebilir.(4) Siz de erektil disfonksiyon problemleri yaşıyorsanız, doğru çözüm için hekiminize başvurmayı unutmayın. Daha fazla detaylı bilgi için Bilgi İletişim Formu‘nu doldurabilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1:https://www.sanofi.com.tr/dam/jcr:8d6ae631-d0a5-422a-a7c1-2caea3120bb1/afilta-20-mg-film-tablet-kt.pdf

2:https://www.abdiibrahim.com.tr/Uploads/Product/prospektus/Kub-4/L%C4%B0FTA%2020%20mg%20Film%20Tablet%20.pdf

3: doi: 10.5798/diclemedj.0921.2016.02.0677

4: https://www.androloji.org.tr/androlojiDATA/tadYayinlari/Androlojide-Penil-Protez-Uygulama.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Eczanelerde Satılan Sertleştirici Hap İsimleri Nelerdir ve Kalıcı Çözüm Mutluluk Çubuğu ile Mümkün mü?
Eczanelerde Satılan Sertleştirici Hap İsimleri Nelerdir ve Kalıcı Çözüm Mutluluk Çubuğu ile Mümkün mü?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 10 Ağustos 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.