Skip to main content

En Etkili Cinsel Gücü Artırıcı İlaçlar Kalıcı Çözüm Sağlar mı?

Cinsel ilişkide libidoda azalma veya sertleşme sorunu yaşayan erkekler, en etkili cinsel gücü artırıcı ilaçlar için eczanelere ve sağlık kuruluşlarına başvurur. Cinsel güçte azalma, genellikle testosteron düzeyinde düşüşe bağlı ortaya çıkar. Bu durum, ileri yaşlarda, sigara içenlerde ve alkol tüketenlerde daha sık görülür. Ayrıca hipertansiyon, kronik böbrek ya da karaciğer yetmezliği, diyabet gibi hastalıklarda da görülme sıklığı artar. Bu durumda cinsel gücü arttırdığı düşünülen ilaçlar genellikle sildenafil, avanafil ya da tadalafil etken maddelerini içeren ilaçlardır. Ancak bu ilaçların kanıtlanmış cinsel gücü artırma etkisi yoktur. Yine de sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde cinsel ilişki öncesi sertleşmenin oluşmasına katkıda bulunduğu için toplumda bu şekilde bir algı vardır. Bu ilaçların kalp ve damar sistemi üzerine ciddi etkileri olduğu için mutlaka sağlık kuruluşlarına başvurulup bilgi alındıktan sonra kullanılmalıdır. İlaçların yan etkilerinin çok olması nedeniyle sertleşme sorunu olan bazı kişilerde vakum cihazları ya da mutluluk çubuğu tedavisi uygulanabilir.1

En Etkili Cinsel Gücü Artırıcı İlaçlar Yerine Mutluluk Çubuğu

Piyasada çeşitli ilaçlar, cinsel gücü artırdığı iddiasıyla satıştadır. Ancak bu ilaçların birçoğu tıbbi olarak kanıtlanmış bir etkiye sahip değildir. Bu nedenle piyasada en etkili cinsel gücü artırıcı ilaçlar olarak tanıtılan ürünler yerine diğer tedavi yöntemleri kullanılabilir. Sertleştirici etkisi tıbbi olarak kanıtlanmış olan silden*fil, tadal*il veya av*nafil gibi etken maddeleri içeren ilaçlar da iktidarsızlık sorunu yaşayan kişilerde kullanılabilir. Fakat bu ilaçların kullanımının sakıncalı olduğu durumlarda veya beklenen etkiyi göstermemesi durumunda penil protez tedavisi yapılabilir. Protez tedavisinde, peniste bulunan anatomik boşlukların içerisine yerleştirilen tıbbi cihazlar kullanılır. Bu sayede protezler doğal yönden sertleşmede sorun yaşayan kişilerde, sertleşme oluşmasına yardımcı olur. Protez parçaları vücut içindeki dokuların arasında bulunduğu için dışarıdan fark edilmez ve kullanan kişiye gizlilik sunar. Ayrıca erektil disfonksiyon ve sertleşme sorunlarında da kalıcı bir çözüm sunduğu için sık tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Uzun yıllardır sertleşmenin sağlanmasına yardımcı bir tedavi yöntemi olan protez ameliyatları günümüzde de sık yapılır.

Mutluluk Çubuğunun Çeşitleri Nelerdir ve Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Sertleşme sorunu yaşayan bireylere protez tedavisi uygulanmadan önce, klinik değerlendirmeler yapılır. Bu değerlendirmeler sırasında ameliyata uygunluk olup olmadığı belirlenir. Ayrıca penisin anatomik boyutlarına uygun boy ve çap hesaplanır. Tek parçalı protezlerde sert ve dayanıklı olmasına rağmen elle bükülebilen bir gövde vardır. Protezlerin bir diğer çeşidi olan Üç parçalı olanlarda ise gövde silindir şeklindedir. Silindirler özel bir tüp sistemi ile rezervuar ve pompa mekanizmasına bağlıdır. Tek parçalı protezlerde sertleşmenin oluşması için gövdenin dik hâle getirilmesi yeterlidir. Üç parçalı protezlerde ise pompa mekanizması sıkılarak aktifleştirilir ve rezervuarda bulunan sıvı, silindirlerin içerisine doğru dolmaya başlar. Bu sayede doğala yakın görünen bir sertleşme oluşması mümkündür. Erkeklerde en etkili cinsel gücü artırıcı ilaçlar yerine kullanılabilen protezlerde ameliyat süresi, protez çeşidine bağlı olarak değişiklik gösterir. Tek parçalı protezlerde ortalama 30 dakika kadar olan bu süre, üç parçalı protezlerde bir saati bulabilir. Tek parçalı penis protezi vücuda yerleştirilirken penis altında bulunan bölgede ufak bir kesi yapılır. Üç parçalı protez ameliyatında ise protez parçaları vücudun farklı bölgelerine yerleştirilir.

Penil protez operasyonlarının masraflarının kayda değer bir bölümü ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödeme kapsamına alınmıştır. Bu ödeme şartları hakkında bilgi için sitemizdeki iletişim bilgilerimiz üzerinden bize ulaşabilir veya “Bilgi İsteme Formu”nu kullanabilirsiniz Erkeklerde en etkili cinsel gücü artırıcı ilaçlar hakkında bilgi almak için ise mutlaka üroloji hekimlerine danışınız.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1 https://d56bochluxqnz.cloudfront.net/media/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf

2 Sildenafil prospektüsü


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
En Etkili Cinsel Gücü Artırıcı İlaçlar Kalıcı Çözüm Sağlar mı?
En Etkili Cinsel Gücü Artırıcı İlaçlar Kalıcı Çözüm Sağlar mı?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 3 Temmuz 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.