En iyi kaldırıcı hap hangisi ve Mutluluk Çubuğu ile kalıcı çözüm mümkün mü?

Günümüzde iktidarsızlık sorunu yaşayan ve cinsel ilişki öncesi “En iyi kaldırıcı hap hangisi?” diye merak eden birçok kişi sağlık kuruluşlarına başvurmaktadır. Tıpta erektil disfonksiyon olarak bilinen iktidarsızlık sorunu, birçok hastalık veya duruma bağlı olarak ortaya çıkar. Özellikle diyabet, hipertansiyon, kalp ve damar hastalıkları olan kişilerde rastlanan bu durum ileri yaştakilerde daha sık görülür. Sigara ve tütün mamullerinin kullanımı, aşırı alkol tüketimi, uyuşturucu madde kullanımı, aşırı kilo gibi durumlar ise iktidarsızlık oluşma riskini artırır. Erektil disfonksiyonun ortaya çıkması durumunda uygulanabilecek birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Bu tedaviler Avrupa Üroloji Derneği tarafından hazırlanan rehberde belirtilmiştir. Rehbere göre öncelikle ilaç tedavisi ve penil enjeksiyon önerilmiş, bu tedavilerin fayda etmemesi durumunda ise bir sonraki basamak olarak vakum cihazlarının kullanımı tavsiye edilmiştir.¹ Ameliyat gerektirmeyen bu yöntemler her ne kadar birçok kişide işe yarasa da geçici olarak sertleşme oluşturmaktadır. Bu durumda ise penil protez implantasyonu önerilmektedir. Protezler birçok kişi tarafından kullanılan bir tedavi yöntemidir.

En iyi Kaldırıcı Hap Hangisi ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm Mümkün mü?

40 yılı aşkın süredir erektil disfonksiyon tedavisinde kullanılan protezler günümüzde de güvenle kullanılmaktadır. Hekimlere başvuran ve “En iyi kaldırıcı hap hangisi?” sorusunun cevabını merak eden birçok kişi ilaç tedavisine uygun olmadığını öğrenip protez tedavisini tercih etmektedir. Sild*naf*l, T*dal*fil, V*rden*fil gibi isimleri olan bu ilaçlar penis içerisine olan kan akışının artmasını sağlayarak sertleşme oluşturur. Ancak ilaç tedavisine uygun olan kişiler dikkatle seçilmektedir çünkü daha önce kalp veya damar hastalığı geçirmiş kişilerde bu ilaçlar kalp krizi ve hatta ani kalp durmasına neden olabileceği için çok önerilmez. Ayrıca ilaçların yan etkileri de oldukça fazladır. Baş ağrısı, görme bozukluğu, bulantı, yüzde kızarıklık gibi yan etkileri yaygın olarak görülür.² Bu nedenle ilaçlara alternatif olarak penis protezi implantasyonu uygulanır. Protezler kalp ve damar hastalığı bulunan kişilerde güvenle kullanılmaktadır. Memnuniyet oranı da oldukça yüksek olan protezler halk arasında mutluluk çubuğu olarak adlandırılır. Protez implante edilen kişilerde bu oran %92-100 iken partnerlerinde %91-95’tir.³

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yaygın olarak kullanılan iki protez çeşidi vardır. Bunlar bükülebilir yapıda olan tek parçalı protezler ve şişirilebilir üç parçalı protezlerdir. Penis içerisinde bulunan corpus cavernosum isimli boşluklara iki adet olarak yerleştirilen tek parçalı protezler, bükülme açıları sayesinde elle dik konuma getirilerek kullanılır. Üç parçalı protezlerin ise testisteki şişirilebilir pompası birkaç kez sıkılır ve karına yerleştirilen sıvı rezervuardaki sıvı corpus boşluklarındaki silindirlerin içerisine hareket eder. Bu sayede doğal görünümlü yarı ve tam sertleşme elde edilebilir. Hastanelere başvurarak “En iyi kaldırıcı hap hangisi?” diye soran ancak bu tedavinin kendisine uygun olmadığını öğrenen birçok kişi protez ameliyatı olmayı seçmektedir. Ameliyat öncesi yapılan görüşmelerde kişiye en uygun protez çeşidi belirlendikten sonra ölçümler yapılır. Yapılan ölçümler sonucu uygun boy ve çaptaki mutluluk çubuğu belirlenir. Yapılan test ve tetkikler ile bireyin ameliyat için uygun olup olmadığı değerlendirilir. Uygun olan kişilere protez çeşidine göre ortalama yarım saat veya bir saat süren bir operasyonla protez implantı yapılır.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) protez implantasyonu operasyonunun önemli bir kısmını belli koşullarda karşılamaktadır. Bu koşulları öğrenmek ve mutluluk çubuğu ile ilgili daha fazla bilgi almak için sitemizdeki “Bilgi İsteme Formu”nu doldurup bizimle irtibat kurabilirsiniz. Erektil disfonksiyonda “En iyi kaldırıcı hap hangisi?” merak eden kişiler ise sağlık kuruluşlarına ve üroloji hekimlerine başvurabilirler.Referanslar

1 https://uroweb.org/wp-content/uploads/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf

2 Sild*naf*l ve T*dal*fil ilaç prospektüsleri

3 https://doi.org/10.1016/j.acuro.2020.01.010


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
En iyi kaldırıcı hap hangisi ve Mutluluk Çubuğu ile kalıcı çözüm mümkün mü?
En iyi kaldırıcı hap hangisi ve Mutluluk Çubuğu ile kalıcı çözüm mümkün mü?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 13 Aralık 2021

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.