Skip to main content

En İyi Performans Hapı Hangisi ve Kalıcı Çözüm Mutluluk Çubuğu

Daha iyi cinsel performans için en iyi performans hapı hangisi sorusuna cevap bulmak isteyen birçok erkek erektil disfonksiyon ve sertleşme sorununa sahiptir. Erektil disfonksiyon, ileri yaşlarda görülme sıklığı artan ve hipertansiyon ya da diyabet gibi toplumda yaygın görülen hastalıkların sonucunda ortaya çıkan ve cinsel hayatı olumsuz etkileyen bir durumdur. Genellikle cinsel ilişki sırasında yeterli sertleşmenin oluşmaması ya da oluşsa bile istenildiği kadar sürdürülememesi şeklinde kendini belli eder. Özellikle ciddi kalp rahatsızlıklarında ilk belirtilerden birisi olabileceği için sertleşme sorunlarının ortaya çıkması durumunda mutlaka sağlık kuruluşlarına başvurulmalıdır. İlaç kullanımından önce de mutlaka hekimlere danışılması gereklidir. Çünkü ilaçların içerisinde bulunan etken maddeler bazı hastalıkları olan kişilerde ciddi zararlara yol açabilir ve istenmeyen yan etkiler oluşturabilir (1). Bu tür durumlarda performans hapı yerine sertleşmenin sağlanması için peniste vakum etkisi oluşturan cihazlar ya da mutluluk çubuğu tedavisi kullanılır (2). Özellikle mutluluk çubuğu tedavisi erektil disfonksiyonda kalıcı çözüm oluşturduğu için sık tercih edilen yöntemlerden birisidir.

En İyi Performans Hapı Hangisi ve Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm Sunar mı?

Sertleşme sorununun çözümünde ilaç tedavisi öncelikli olarak tercih edilen bir yöntemdir. Penis içerisinde bulunan damarların içindeki kan akışını artıran ilaçlar aşağıdaki etken maddeleri içerir ve cinsel ilişki öncesi alınarak kısa sürede sertleşme oluşturur:

  • Sildena*fil
  • Tadala*fil
  • Avana*fil

Ancak en iyi performans hapı hangisi diye soran kişiler ilaçları kullanmadan önce mutlaka gerekli testleri yaptırmalıdır. Kişilerin farklı etken maddeleri içeren hapları kullanmaları sonucu oluşabilecek etkiler farklılık gösterebileceği için hekimlere danışılmadan ilaçlar kullanılmamalıdır. Daha önce belirli hastalığı bulunan kişilerde veya ilaç kullanımı olan kişilerde performans hapları zararlı olabilir. Bu kişilerde ve erektil disfonksiyona kalıcı çözüm isteyenlerde ise penil protez implantasyonu kullanılır. Protezler erektil disfonksiyonun tedavisinde kırk yıldan daha fazla süredir tercih edilen ve günümüzde de güvenle kullanılan bir yöntemdir. Penis içerisinde bulunan boşluklara yerleştirilen bu protezler dışarıdan bakan kişiler tarafından fark edilmediği için kullanan kişilere gizlilik imkanı sunduğu için de birçok kişi için avantajlı bir tedavi yöntemidir.

Penil Protez Çeşitleri Nelerdir ve Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Protezlerde sıklıkla tercih edilen çeşitler tek veya üç parçadan oluşsa da iki parçalı protezler de mevcuttur. Tek parçadan oluşan protezlerde bükülebilen bir gövde vardır. Gövdenin bu özelliği protezin ameliyatta daha küçük bir kesi ile vücuda yerleştirilmesine olanak tanırken kullanan kişiye de pratik bir kullanım imkanı sunar. Protezlerin kullanılması için elle düzeltilerek dik hâle getirilmesi yeterlidir. Erkeklerde en iyi performans hapı hangisi merak eden kişilerin tercih ettiği bir diğer protez çeşidi de üç parçalıdır. Bu protezlerde gövde sert değildir ve aynı kan damarlarında olduğu gibi sıvı ile dolarak sertleşme oluşturur. Protezde sertleşmenin gerçekleşmesi için pompa mekanizması ve sıvının depolandığı rezervuar bölümü bulunur. Bu sayede gerçekçi ve doğal görünen bir sertleşme gerçekleşir. Daha fazla parçadan oluşmasına rağmen ameliyatı ortalam bir saat kadar süren üç parçalı protezlerde testis torbasına pompa sistemi yerleştirilirken rezervuar bölümü karın içine implante edilir. Erkeklerin birçoğu sertleştirici hap yerine erektil disfonksiyona kalıcı çözüm sunan penil protezleri tercih etmektedir.

Ülkemizde yapılan mutluluk çubuğu ameliyatlarında masrafların belirli bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumunca (SGK) ödeme kapsamına alınmıştır. Bu ödeme kapsamı ile ilgili şartları öğrenmek veya merak ettiğiniz soruları iletmek için “Bilgi İsteme Formu” kullanabilirsiniz. Cinsel ilişki için en iyi performans hapı hangisi merak eden kişiler ise sağlık kuruluşlarında üroloji bölümlerine başvurabilirler.Referanslar

1 https://www.ilacrehberi.com/pdfs/viagra-50-mg-film-kapli-tablet-9913/kub/

2 https://d56bochluxqnz.cloudfront.net/media/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
En İyi Performans Hapı Hangisi ve Kalıcı Çözüm Mutluluk Çubuğu
En İyi Performans Hapı Hangisi ve Kalıcı Çözüm Mutluluk Çubuğu
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 26 Ağustos 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.