Skip to main content

En İyi Üroloji Hastanesi ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Sertleşme problemleri her yaşta görülebilen ve ileri yaşta sıklığı artan bir durum olduğu için birçok erkek en iyi üroloji hastanesi neresidir merak eder. Sertleşme sorunlarında tanının konulabilmesi ve gerekli tedavinin uygulanabilmesi için bu alanda uzmanlaşmış üroloji kadrosu oldukça büyük öneme sahiptir. Ayrıca hastanedeki donanımsal özellikler de önemlidir. Sertleşme sorunları özellikle cinsel ilişki öncesinde penisin yeterli sertliğe ulaşamaması ya da sertliğin korunamaması ile kendini gösterir. Diyabet, hipertansiyon, obezite, omurilik hastalıkları, multiple skleroz gibi hastalıklarda sertleşme sorunları görülme olasılığı daha fazladır. Bazı antidepresan ilaçlar ve hipertansiyon ilaçları da sertleşme problemlerine neden olabilir. Tıpta erektil disfonksiyon olarak adlandırılan bu durum, sigara gibi tütün mamullerinin yanı sıra alkol ve uyuşturucu madde kullanımı gibi alışkanlıklara bağlı ortaya çıkabilir. Endişe, stres, ilişki problemleri gibi psikolojik etkenlerin sonucunda da sertleşme problemleri oluşabilir. Bu durumda cinsel işlev bozuklukları ile ilgilenen iyi bir üroloji hastanesine başvurmak tanı ve tedavi sürecine olumlu etki eder.1

Türkiye’deki En İyi Üroloji Hastanesi Özellikleri Nelerdir?

Ülkemizde yüksek donanımlı birçok hastane vardır. Ancak bir hastanenin en iyi üroloji hastanesi olabilmesi için bazı niteliklerinin olması gereklidir. Bu konuda ürolojideki cerrahi ekibin erektil disfonksiyonda vaka sayısı olarak deneyimli olması büyük etkiye sahiptir. Ayrıca tanıda kullanılan diagnostik cihazların da güncel teknolojiye uygun ve aktif şekilde kullanılıyor olması gereklidir. Radyoloji biriminde kullanılan doppler ultrasonografi cihazı kadar işlemi yapan radyoloji uzmanının deneyimi ve becerisi de önemlidir. Ayrıca ürolojide kullanılan diğer cihazların da son teknolojiye ayak uydurmuş olması gereklidir. Erektil disfonksiyon tedavisinde ilaç tedavisi, penil enjeksiyon, vakum cihazları ve mutluluk çubuğu tedavisi kullanılır. Mutluluk çubuğunun dışındaki diğer tedavi yöntemleri ameliyat gerektirmese de geçici olarak sertleşme sağlayan yöntemlerdir. Erektil disfonksiyonda kalıcı çözüm için kullanılan yöntemin penis protezi implantasyonu olması nedeniyle ürologların bu konudaki cerrahi deneyimi tedavi açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle sertleşme sorunları sebebiyle hastanelere başvurmayı düşünen kişilerin özellikle üroloji uzmanının geçmişi ve vaka deneyimi ile ilgili merak ettiklerini, sağlık kuruluşlarına sorarak bilgi almaları mümkündür.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Protezler penis içerisinde bulunan ve corpus cavernosum olarak adlandırılan anatomik boşluklara yerleştirilen tıbbi yardımcı cihazlardır. Protezler dışarıdan yapılan müdahale ile istenilen anda sertleşme oluşmasına yardımcı olur. En çok ameliyat yapılan penil protez çeşitleri tek parçalı ve/veya üç parçalıdır. Tek parçalı protezler, penis altında yapılan küçük bir kesi sayesinde corpus cavernosuma yerleştirilir. Penis içerisinde bu kanallardan iki adet bulunur ve ameliyatta iki adet tek parçalı protez kullanılır. Üç parçalı protezlerde ise boşluklara yerleştirilen iki adet silindir tüp bulunur. Bunun dışında rezervuar bölümü karın içine, pompa parçası ise testise implante edilir. Tek parçalı protezler elle bükülebilir özelliktedir ve kullanım kolaylığı sunar. Üç parçalı protezler, testise yerleştirilen pompanın şişirilmesi ile kullanılır. Ameliyatı biraz daha kompleks olsa da üç parçalı protezler ortalama olarak bir saatte implante edilir. Tek parçalı protezler için bu süre ortalama 30 dakikadır. Ülkemizde en iyi üroloji hastanesi özelliğine sahip sağlık kuruluşlarında bu ameliyatlar çok sayıda yapılmaktadır.

Bazı şartlarla protez ameliyatlarının masrafları Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödenir. Bu şartlar ve mutluluk çubuğu ile ilgili daha fazla bilgi için sitemizdeki iletişim bilgileri ile bize ulaşabilir ya da “Bilgi İsteme Formu”nu doldurabilirsiniz. Türkiye’deki en iyi üroloji hastanesi ile ilgili bilgi için ise sağlık kuruluşlarına müracaat ederek üroloji bölümleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1 https://d56bochluxqnz.cloudfront.net/media/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
En İyi Üroloji Hastanesi ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı
En İyi Üroloji Hastanesi ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 17 Mayıs 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.