Skip to main content

Erkek Cinsel Organına Hangi Doktor Bakar Ve Mutluluk Çubuğu Nedir

Özellikle ileri yaştaki erkeklerde cinsel işlev bozuklukları sık görülür. Ancak buna rağmen birçok kişi erkek cinsel organına hangi doktor bakar bilmemektedir.

Cinsel işlev bozuklukları, diğer hastalıklara bağlı oluşabildiği için birçok uzmanlık alanının ilgi alanı olsa da erkek cinsel organı ile ilgili hastalıklara üroloji bölümü bakmaktadır. Cinsel işlev problemleri temel olarak dört ana unsurdan meydana gelir. Bunlar erektil disfonksiyon, erken boşalma, penis eğriliği ve priapizmdir (ağrılı ve uzun süreli sertleşme). Bu cinsel işlev bozukluklarından erektil disfonksiyon cinsel ilişki için gerekli sertliğe ulaşılamaması ya da oluşan sertliğin yeterince sürdürülememesidir. Diyabet, hipertansiyon, obezite, omurilik hastalıkları ve multiple skleroz gibi birçok hastalığın sonucunda oluşabildiği gibi ilişki problemleri, stres ve endişeye bağlı da oluşabilmektedir. Sigara ve diğer tütün mamullerinin kullanımı, aşırı alkol tüketimi, sağlıksız beslenme şekli ve yetersiz egzersiz gibi durumlar da erektil disfonksiyon görülme riskini artırmaktadır. Erektil disfonksiyon oluşması durumunda tedavi üroloji hekimleri tarafından düzenlenir. İlaç tedavisi, penil enjeksiyonlar, vakum cihazları ve penil protez tedavisi erektil disfonksiyonda Avrupa Üroloji Derneği tarafından da önerilen tedavi yöntemleridir.1

Erkek Cinsel Organına Hangi Doktor Bakar ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm

İlaç tedavisinde kullanılan Silden*fil, Varden*fil ve Tadal*fil etken maddeleri penis içerisine olan kan akışının artmasını sağlayarak geçici bir sertleşme oluşmasına yardımcı olur. Enjeksiyon yönteminde ise ilaç iğne yardımıyla penis içerisindeki boşluklara uygulanır. Diğer tedavi yönteminde olduğu gibi enjeksiyon tedavisinde de penise kan akışı artarak geçici sertleşme sağlanır. Erektil disfonksiyonda kullanılan bir diğer yöntem ise vakum cihazlarıdır. Vakum cihazları penis üzerinde negatif basınç oluşturarak kan akışını hızlandırır ve yine geçici sertleşme oluşturur. Erektil disfonksiyonda kullanılan ve kalıcı olarak çözüm sunan tek yöntem ise penis protezi implantasyonudur. Protez implantasyonunda penis içerisindeki boşluklara bir çift çubuk yerleştirilir. Bu yardımcı cihazlar penis içerisine implante edildiği için dışarıdan bakıldığında fark edilmezler. Erektil disfonksiyon sorunu olan birçok insan erkek cinsel organına hangi doktor bakar ve hangi uzman doktor tedavi başlar gibi soruların cevabını merak etmektedir. Sağlık kuruluşlarında çalışan üroloji hekimleri hem erkek cinsel organı ile ilgili hastalıklara bakmakta hem de gerekli tedaviyi uygulamaktadır. Bu nedenle tedavi için üroloji bölümüne başvurulmalıdır.

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Cinsel ilişkide sertleşme sorunlarında kullanılan protezlerin en çok kullanılan çeşitleri tek parçalı ve üç parçalı protezlerdir. Dayanıklı bir gövde yapısına sahip olan tek parçalı mutluluk çubuğu aynı zamanda bükülebilir bir yapıdadır. Gövdesinin bükülme açısının geniş olması sayesinde kullanım öncesi elle dik konuma getirilerek sertleşme oluşturulması mümkündür. Kullanılmadıklarında ise eski haline getirilerek kolaylıkla gizlenebilir. Üç parçalı protezler ise şişirilebilir olma  özelliğine sahiptir. Protezin rezervuar kısmı karın içerisine yerleştirilirken pompası testise, silindir parçaları ise penis içindeki boşlukların içine yerleştirilir. Pompanın birkaç kez sıkılması ile rezervuar içerisinde bulunan sıvı silindirlerin içine doğru hareket ederek hacmini artırır. Silindir içerisinde bulunan sıvının hacminin artması ile doğal görünümlü bir sertleşme oluşur. Erektil disfonksiyonu olan birçok kişi, erkek cinsel organına hangi doktor bakar sorusunun cevabını öğrendikten sonra üroloji hekimlerine başvurmakta ve protez tedavisinden fayda görmektedir. Protez tedavisinde memnuniyet oranının yüksek olması bu yardımcı cihazların mutluluk çubuğu olarak da adlandırılmasına neden olmuştur.

Mutluluk çubuğu tedavisi, erektil disfonksiyonda uzun yıllardan beri kullanılan bir yöntemdir. Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından da hastaların belirli şartları taşımaları halinde bu tedavi yönteminin maliyetinin önemli bir kısmı karşılanmaktadır. Bu şartları öğrenmek veya mutluluk çubuğu ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz sitemizde bulunan “Bilgi İsteme Formu”nu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Erektil disfonksiyon ve erkek cinsel organına hangi doktor bakar merak eden kişiler sağlık kuruluşlarına başvurabilirler.Referanslar

1 https://d56bochluxqnz.cloudfront.net/media/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Erkek Cinsel Organına Hangi Doktor Bakar Ve Mutluluk Çubuğu Nedir
Erkek Cinsel Organına Hangi Doktor Bakar Ve Mutluluk Çubuğu Nedir
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 14 Mart 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.