Skip to main content

Erkekler Dikkat İktidarsızlığa Çözüm Bulundu ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm

Birçok yerde, özellikle internette erkekler dikkat iktidarsızlığa çözüm bulundu gibi başlıklara sahip ilanlar ile çeşitli ürünlerin satışı yapılmaktadır.

Bu ürünlerin cinsel performansı artırdıkları ve sertleşme sorunlarına kalıcı bir çözüm sundukları iddia edilmektedir. Ancak yapılan araştırmalar sonucu piyasada satılan bu ürünlerin etkinliği kanıtlanmamıştır. Birçoğu bitkisel içeriğe sahip olan bu ürünler sağlık açısından da ciddi riskler oluşturabilmektedir. Bu nedenle dünya çapında kabul görmüş en büyük üroloji otoritelerinden birisi olan Avrupa Üroloji Derneği tarafından hazırlanan rehberde bulunan tedavi yöntemlerinin güvenli olduğu kanıtlanmıştır. Buna bağlı olarak rehberde yer almayan diğer tedavi yöntemleri güvenilirlik açısından sakıncalı olabilmektedir. Erkeklerde cinsel işlev bozukluklarına yaklaşımın ve önerilen tedavi seçeneklerinin bulunduğu bu rehberde sertleşme sorunu yaşayan kişilerin kullanımı için ilaç tedavisi, penil enjeksiyon, vakum cihazları ve mutluluk çubuğu tedavileri tavsiye edilmiştir. Erektil disfonksiyon olarak da bilinen sertleşme probleminde ilaç, penil enjeksiyon ve vakum cihazlarının kullanımı geçici süreyle sertlik oluştururken mutluluk çubuğunun kullanımı tedavide kalıcı bir çözüm olmaktadır.

Erkekler Dikkat İktidarsızlığa Çözüm Bulundu ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm

Mutluluk çubuğu olarak adlandırılan protezler penis içerisinde bulunan anatomik boşluklara yerleştirilirler ve yapay olarak sertleşmenin gerçekleşmesini sağlarlar. Protez tedavisi genellikle diğer tedavi yöntemlerinden yeterli fayda sağlanamaması durumunda önerilmektedir. Penis içerisine yerleştirildiği için dışarıdan fark edilmeyen bu protezlerin kullanımı hekimler tarafından erkekler dikkat iktidarsızlığa çözüm bulundu gibi başlıklarla satılan cinsel performans artırıcı ürünler yerine tavsiye edilirler. Günümüzde sık kullanılan iki çeşidi bulunan bu protezler tek parçalı ya da üç parçalı olabilmektedir. Tek parçalı protezler yüksek bükülme açısı ve hareketli gövde yapısı sayesinde kolaylıkla kullanılabilirler. Gövdesinin elle dik konuma getirilmesi sonucunda istenilen süre boyunca sertleşme oluşturulması mümkündür. Üç parçalı protezlerde ise pompa mekanizması yer alır. Pompası sayesinde şişirilebilir özellikte olan bu penil protez çeşidi yine pompadaki indirme tuşu ile eski hâline getirilir ve sertleşmenin sonlandırılmasına katkıda bulunur. Bu protezlerin hidrofilik kaplama ile gelen çeşitleri ise ameliyat sırasında veya sonrasında protez yüzeyine bakteri tutunmasını engeller ve enfeksiyon riskini azaltır.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Her ameliyatta olduğu gibi mutluluk çubuğu ameliyatının öncesinde de bireylerin ameliyat için uygun olup olmadıkları değerlendirilir. Bu değerlendirmeler sırasında özellikle anestezi işlemi için kan tetkiklerine ve kalp grafisine (EKG) bakılabilmektedir. Ayrıca bu değerlendirmelerin dışında ameliyatı gerçekleştirecek olan hekim ile yapılan görüşmelerde bireylerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikteki protez çeşidi ve boyutları belirlenir. Ameliyat uygun olan kişiler için yapılacak penis protezi implantasyonu çoğunlukla genel anestezi altında yapılsa da nadiren belden aşağısının uyuşturulması sonucu da yapılabilmektedir. Tek parçalı protezlerin bükülme açısının geniş olması nedeniyle penis içerisine yerleştirilmeleri de kolaydır. Bunun için penis altına yapılan küçük bir kesi yapılması genellikle yeterlidir. Ayrıca hidrofilik kaplamaya sahip olan protez çeşitleri ameliyat sırasında daha kolay implante edilebilmektedir. Üç parçalı protezlerin ameliyatı biraz daha karmaşıktır. Pompası testise yerleştirilirken rezervuar karın içine ve silindir protez parçaları penis içerisine yerleştirilir. Tek parçalı protezlerin ameliyatı ortalama olarak yarım saat kadar sürebilmektedir. Üç parçalı protezlerde bu süre bir saati bulabilmektedir. Piyasadaki erkekler dikkat iktidarsızlığa çözüm bulundu başlığı ile satılmaya çalışılan ürünlerin kullanımı öncesi mutlaka hekimlere danışılması ve konu hakkında profesyonel destek alınması önemlidir.

Ülkemizde çok tercih edilmesine rağmen piyasada bulunan cinsel performans artırıcı ürünlerin etkileri bilim dünyasında oldukça tartışmalıdır. Bu ürünlerin etkilerine yönelik yapılan çalışmalarda ise yeterli kanıt sunulamamıştır. Bunların yerine kullanılabilecek bilimsel olarak etkisi ispatlanmış ve kalıcı çözüm sunan tek yöntem mutluluk çubuğu tedavisidir. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) da protez tedavisinin masraflarının önemli bir bölümünü bazı şartların oluşması durumunda karşılamaktadır. Bu şartlar hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler sitemizdeki “Bilgi İsteme Formu”nu kullanarak bizimle iletişime geçebilirler. “Erkekler dikkat iktidarsızlığa çözüm bulundu” gibi başlıklar ile satılan cinsel performans artırıcı ürünlerin kullanımı ile ilgili bilgi almak isteyen kişiler ise sağlık kuruluşlarındaki ilgili branşlara başvurarak bilgi sahibi olabilirler.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Referanslar

1 http://uroweb.org/wp-content/uploads/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Erkekler Dikkat İktidarsızlığa Çözüm Bulundu ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Erkekler Dikkat İktidarsızlığa Çözüm Bulundu ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 21 Şubat 2022

Etiketler:

Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Bağlantılar

Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.