Skip to main content

Erkeklerde cinsel gücü artıran ilaçlar yerine Mutluluk Çubuğu ile kalıcı çözüm mümkün mü?

Sertleşme problemi olarak da bilinen erektil disfonksiyon, ilk olarak Erkeklerde cinsel gücü artıran ilaçlar arasında olan v*rden*fil ve benzeri etken maddelere sahip ilaçlarla tedavisinin denendiği bir problemdir. Ereksiyon sürecinin herhangi bir aşamasındaki problemden kaynaklanabilen erektil disfonksiyon belirtilerinin kontrolünde fosfodiesteraz 5 inhibitörü olarak tanımlanan ilaçlar fayda sağlayabilir. Bu ilaçlarla tedavi girişimlerinin başarısız olduğu ve diğer tedavi yöntemlerine de istenilen yanıtın alınamadığı olgularda, kalıcı çözüm için mutluluk çubuğu olarak isimlendirilen penil protez tedavisine başvurulabilir.1

V*rden*fil Nedir ve Etken Maddeleri Nelerdir?

Fosfodiesteraz 5 inhibitörleri, benzer şekilde etki gösteren ve içerisinde Erkeklerde cinsel gücü artıran ilaçlar arasında olan  v*rden*fil hidroklorür etken maddeli ajanların da bulunduğu bir grup ilacı ifade eder. Erektil disfonksiyon tedavisi için birinci basamak girişim olarak kabul edilen bu ilaçlar, penis içerisine olan kan akışını artırarak bireylerin daha kolay ereksiyon yaşamasına yardımcı olur. Bu etken maddeli ilaç ve diğer fosfodiesteraz 5 inhibitörü ajanlar, kişinin kan damarlarının genişlemesini sağlayan çeşitli kimyasalların düzeyini etkileyerek penis dokusuna dolan kanın artırılmasını destekler. 2,5 miligramdan başlayarak 20 miligrama kadar çeşitli dozlarda kullanılabilen bu etken maddeli ilaçların hangi dozunun sizin için en uygun olduğu konusunda üroloji hekimlerinden destek alabilirsiniz.

Erkeklerde cinsel gücü artıran ilaçlar yerine Mutluluk Çubuğu ile kalıcı çözüm mümkün mü?

Genel olarak Erkeklerde cinsel gücü artıran ilaçlar arasında olan  v*rden*fil etken maddesini içeren ilaçların kullanımına, cinsel aktiviteden 1 saat öncesinde 10 miligram dozda başlanması önerilir. İlaç kullanımı sonrasında oluşan yan etkiler ve ilacın etkinliği göz önünde bulundurularak bazı kişilerde, hekimler tarafından ilacın dozu 20 miligrama kadar artırılabilir. Bu etken maddeye sahip ilaçların günde birden fazla tüketilmesi önerilmez. Aynı zamanda 65 yaşından büyük kişilerde, ilk kullanım aşamasında önerilen ilaç dozunun 5 miligram olduğu unutulmamalıdır.

Çeşitli dozlarda ilaç tedavisi başta olmak üzere, penil enjeksiyon veya diğer tedavi girişimlerine istenilen yanıt alınamayan olgularda mutluluk çubuğu ameliyatı ile kalıcı çözüm mümkün olabilir. Erektil disfonksiyon tedavisinde başvurulan penil implantlar cerrahi olarak penis içerisinde yerleştirilen silindirler ve diğer çeşitli parçalardan meydana gelir. Operasyon sonrası bireylerin genel olarak yüksek memnuniyet oranlarına sahip olduğu bu ameliyatlarda kullanılan protezlerin bazı çeşitleri bulunmaktadır.

Mutluluk Çubuğu Çeşitleri Nelerdir?

Mutluluk çubukları temel olarak iki alt grupta incelenir. Malleable ve şişirilebilir olmak üzere sınıflandırılan mutluluk çubuklarından kişide hangisinin kullanılacağına, bireyin özellikleri, genel sağlık durumu ve beklentileri göz önünde bulundurularak karar verilir.

Üç parçadan meydana gelen şişirilebilir penil protezler, penis içerisinde normalde cinsel uyarı sonrasında kan ile dolarak sertleşmeyi sağlayan kavernöz doku yerine yerleştirilen bir çift şişirilebilir silindire ek olarak, testis içerisine yerleştirilen aktifleştirici pompa, abdominal bölgede yer alan anatomik boşluğa yerleştirilen rezervuar ve bu parçaları birbirine bağlayan özel bir tüp sisteminden meydana gelen protez çeşididir. Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuklarının kullanımı ile oluşan ereksiyon, doğal ereksiyon sürecine en yakın şekilde meydana gelir. Testis içerisinde bulunan pompanın sıkılması ile rezervuar içerisinde yer alan özel sıvı, penis içerisindeki silindirlere geçer ve silindirleri genişleterek ereksiyonun meydana gelmesini sağlar.

Bir diğer mutluluk çubuğu çeşidi olan tek parçalı (malleable) penil protezler, yüksek düzeyde bükülebilir özellikte olmaları sayesinde kişilerin içinde bulundukları duruma göre penislerine kolayca pozisyon verilmesini sağlayan ve kişide sürekli olarak bir sertlik hali oluşturan implantlardır. Sürekli sertlik hali bazı bireyler için rahatsız edici olabilir ancak bu implantların tek parçadan oluşması nedeniyle operasyonlarının göreceli olarak daha basit olduğu ve kullanım kolaylığı açısından diğer implantlara göre bir adım önde olduğu unutulmamalıdır.

Erektil disfonksiyon tedavisinde başta Erkeklerde cinsel gücü artıran ilaçlar arasında olan  v*rden*fil etken maddeli ilaçlar olmak üzere diğer çeşitli girişimler uygulanabilir. Bu uygulamalardan istenilen sonuç alınamaması halinde ise mutluluk çubuğu olarak bilinen penil protez operasyonlarına başvurulabilir. Mutluluk çubuğu ameliyatı ve diğer erektil disfonksiyon tedavi yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için sitemiz üzerinden bizimle “Bilgi İletişim Formu” vasıtası ile iletişime geçebilirsiniz.Referanslar

1- https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction

2- https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction/generic-levitra

3- https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction/penile-implant-surgery

4- https://www.medicalnewstoday.com/articles/penile-implant

5- https://www.verywellhealth.com/what-are-the-different-types-of-penile-implants-4126585


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Erkeklerde cinsel gücü artıran ilaçlar yerine Mutluluk Çubuğu ile kalıcı çözüm mümkün mü?
Erkeklerde cinsel gücü artıran ilaçlar yerine Mutluluk Çubuğu ile kalıcı çözüm mümkün mü?
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 6 Haziran 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.