Skip to main content

Geçici İktidarsızlık Ne Kadar Sürer ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm

Cinsel ilişkide yeterli sertliğe ulaşamayan veya oluşan sertliği sürdüremeyen birçok erkeğin aklına “geçici iktidarsızlık ne kadar sürer” sorusu gelmiştir. Erektil disfonksiyon olarak da adlandırılan bu durum, erkeklerde sık görülen cinsel sağlık sorunlarından biridir. Kronik hastalıklara veya diğer tıbbi koşullara bağlı olarak oluşabildiği gibi birçok durumda geçici olarak görülebilir. Geçici iktidarsızlık genellikle yaşam tarzına bağlı olarak oluşur ve yaşam tarzı değişiklikleri ile kontrol altına alınabilir. Sigara kullanımına, düzensiz beslenmeye, fiziksel aktivite eksikliğine ve aşırı kiloya bağlı olarak geçici iktidarsızlık sorunu oluşabilir. Kötü yaşam tarzı alışkanlıkları penis içerisinde bulunan kan damarlarının düzgün çalışmamasına neden olur ve bu nedenle sertleşme sorunları ortaya çıkabilir. Ayrıca kronik stres durumunda da vücutta adrenalin hormonu üretimi etkilenir. Adrenalin düzeyinin vücutta artması penis içerisinde bulunan kasları ve kan damarlarını etkileyerek sertleşme sorununa neden olabilir. Bu durumlara bağlı oluşan erektil disfonksiyon, genellikle geçicidir ve kolaylıkla tedavi edilebilir.1 Geçici iktidarsızlığın kısa sürede iyileşmesi için yaşam tarzı değişikliklerinin hızlı bir şekilde yapılması gereklidir.

Geçici İktidarsızlık Ne Kadar Sürer ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm

Geçici veya kalıcı olan erektil disfonksiyon, doğru uygulanan bir tedavi ile düzeltilebilir. Geçici iktidarsızlık ile ilgili yapılan bir çalışmada, 5 yıl içerisinde semptomlarda düzelme oranının %29 olduğu bulunmuştur. Geçici iktidarsızlık için önerilen birçok tedavi yöntemi vardır. Sildenafil, vardenafil ve tadalafil etken maddelerini içeren ilaçların kullanımı öncelikli tercih edilen tedavi yöntemidir. Kötü yaşam tarzı alışkanlıkları nedeniyle ürologlara başvuran ve “geçici iktidarsızlık ne kadar sürer” diye soran kişiler için önerilen tedavilerden bir diğeri yaşam tarzı değişiklikleridir. Sigaranın bırakılması, alkol tüketiminin azaltılması, düzenli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanılması, egzersiz yapılması ve stresten uzak durulması iktidarsızlığın daha kısa sürede düzelmesine yardımcı olur. Geçici iktidarsızlığın psikolojik nedenlere bağlı oluşması durumunda psikoterapi ve ilişki terapisi de fayda sağlar. Hormon dengesizliğine bağlı oluşan erektil disfonksiyonda ise testosteron tedavisi uygulanabilir.1 İktidarsızlığın yapılan tedavilere rağmen düzelmemesi durumunda ise kalıcı çözüm olarak mutluluk çubuğu tedavisi uygulanır. Bu tedavi yönteminde penis içerisine sertleşmeye yardımcı tıbbi protezler yerleştirilir.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı ve Kullanımı

Erektil disfonksiyon ve sertleşme sorunlarının kalıcı olarak düzeltilmesinde kullanılan protez ameliyatı çoğunlukla genel anestezi altında yapılsa da nadiren sadece bel altı bölgenin uyuşturulması ile de yapılabilir. Ameliyat öncesi yapılan test ve tetkikler sonucu kişilerin penil protez tedavisine uygun olup olmadığı değerlendirilir. Ameliyata uygun bireyler için uygun protez çeşidi belirlenir. Tek parçalı ve üç parçalı protezler en sık kullanılan protez çeşitleridir. Ürologlara “geçici iktidarsızlık ne kadar sürer” ve “kalıcı çözüm olarak ne yapılmalı” sorularını soran kişilerde diğer tedaviler fayda göstermediyse protez tedavisi kalıcı çözüm olarak kullanılır. Geniş bükülme açısına sahip bir gövdesi olan tek parçalı protezler sadece elle dik konuma getirilerek hızlı sertleşme oluşturur. Protezin gövdesi elle eski konumuna getirilerek istenildiği zaman sertleşme sonlandırılabilir. Üç parçalı penis protezi ise hidrolik prensibi ile çalışır ve şişirilebilir özelliktedir. Testis içerisine yerleştirilen pompanın birkaç kez sıkılması ile doğal görünümlü bir sertleşme oluşturur. Sertleşmenin sonlandırılması için ise yine pompada bulunan indirme tuşuna basılması yeterlidir.

Erektil disfonksiyonun kalıcı tedavisinde kullanılan mutluluk çubuğu implantasyonunun masraflarının önemli bir bölümü bazı koşulların gerçekleşmesi durumunda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsama altına alınmıştır. Bu koşullar ile ilgili daha fazla bilgi için sitemizdeki iletişim bilgileri üzerinden veya “Bilgi İsteme Formu” aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. İktidarsızlık sorunu yaşayan ve “geçici iktidarsızlık ne kadar sürer” daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler ise sağlık kuruluşlarının üroloji bölümüne başvurabilirler.Referanslar

1 https://www.healthline.com/health/is-erectile-dysfunction-temporary


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
Geçici İktidarsızlık Ne Kadar Sürer ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Geçici İktidarsızlık Ne Kadar Sürer ve Mutluluk Çubuğu ile Kalıcı Çözüm
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 14 Nisan 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.