Skip to main content

İktidarsızlık İçin Bitkisel Çözüm yerine Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözümü

Cinsel ilişki sırasında sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin bir kısmı iktidarsızlık için bitkisel çözüm adıyla piyasada bulunan çeşitli ürünleri denemiştir. Ancak bu bitkisel ürünler ile ilgili yeterli çalışma yoktur ve olan çalışmalar da tedavide kullanılması için yeterli kanıta sahip değildir. İktidarsızlık sorunu toplumda yaygın bulunan ve çeşitli hastalıklara bağlı oluşan bir durumdur. Bu sorun özellikle ileri yaşlardaki erkeklerde daha yaygın olarak görülür. Hipertansiyon ve diyabet gibi kronik hastalıkların eşlik etmesi ya da obezitenin görülmesi iktidarsızlığın daha sık ortaya çıkmasına yol açar. Ayrıca sigara ve diğer tütün mamullerinin kullanımı, birçok sağlık sorununa neden olduğu gibi iktidarsızlığın da önemli bir sebebidir. Hareketsiz yaşam tarzı, aşırı alkol tüketimi, uyuşturucu madde kullanımı gibi durumlar da iktidarsızlığın oluşmasına sebep olan risk faktörlerindendir. İktidarsızlık sorunu yaşayan birçok erkek sorunu başkalarıyla paylaşmaktan çekindiği için çözümü piyasadaki bitkisel ilaç olarak satılan ürünlerde arar. Ancak bu ürünlerin çeşitli yan etkilere yol açabileceği ve vücutta bulunan çeşitli organlara zarar verebileceği unutulmamalıdır.1

İktidarsızlık İçin Bitkisel Çözüm yerine Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözüm Mümkün mü?

Çeşitli sağlık problemlerine neden olabilen bitkisel ilaçların sertleşme sorunlarında etkinliği ve güvenliği kanıtlanmamıştır. Bu nedenle tedavi rehberlerinde yer almayan ve iktidarsızlık için bitkisel çözüm sunduğu iddia edilen ürünlerin kullanımından önce mutlaka hekimlere danışmak gerekir. Tedavi rehberlerinde iktidarsızlık tedavisi için öncelikle sertleşmeye yardımcı olan ve etkinliği kanıtlanmış haplar ve enjeksiyonlar kullanılır. Ancak hap ve enjeksiyonların fayda göstermediği veya kullanımının sakıncalı olduğu durumlarda vakum cihazları veya mutluluk çubuğu tedavisi tercih edilir. Özellikle diğer tedavilerin cinsel ilişkide geçici süreyle sertleşme sunması nedeniyle kalıcı çözüm olduğu için sık tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisi mutluluk çubuğudur. İktidarsızlık sorunu yaşayan bireylerin ve partnerlerinin tedaviden çoğunlukla mutlu olmaları nedeniyle bu şekilde isimlendirilmiştir. Nadiren bel altının uyuşturulması ile, çoğunlukla ise genel anestezi altında başlanılan penis protezi ameliyatlarında penis içerisindeki anatomik boşlukların içerisine protez parçaları yerleştirilir. Protezler yerleştirildikten sonra vücudun içinde kalır ve dışarıda herhangi bir parçası bulunmaz. Bu nedenle kullanan kişi açıklamadığı sürece bireylere gizlilik imkanı tanır.

Mutluluk Çubuğunda Hangi Çeşitler Vardır ve Protez Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tek veya üç parçalı olabilen protezler, yapılan ameliyat sonucu vücuda yerleştirilir. Tek parçalı protezlerde ameliyat sırasında iki adet protez parçası, penis altına yapılan kesi yardımıyla implante edilir. Üç parçalı protezler ise özel tüp sistemi ile bağlantılı parçalara sahiptir. Bu parçalardan rezervuar, karın içine konulur. Pompa kısmı testise ve silindir parçaları ise penisteki boşluklara yerleştirilir. Özellikle iktidarsızlık için bitkisel çözüm yerine tercih edilebilen protezlerin etkinliği ve güvenliği, yapılan çalışmalarla kanıtlanmıştır ve 40 yıldan uzun süredir iktidarsızlık tedavisinde kullanılmıştır. Günümüzde kullanılan protezlerde bulunan hidrofilik kaplama özelliği sayesinde protezin yüzeyinde bakterilerin üremesi engellenerek ameliyat sonrası enfeksiyon riskinde azalma sağlanır. Hidrofilik kaplamaların antibiyotik geçirgen olması sayesinde ameliyatlarda en istenmeyen durumlardan biri olan enfeksiyon oluşsa bile antibiyotik tedavisine yanıt verir. Bu protezlerin implantasyonu öncesi yapılan ölçümler ile kişilerin anatomik ihtiyaçlarına uygun boyutlarda ve özellikte penil protez çeşidi belirlenir. Ameliyat sonrasında bireylerin belirli süreyle cinsel ilişkiye girmemeleri ve reçete edilen tedaviye uymaları tedavinin başarısını olumlu etkiler.

Yapılan protez operasyonlarında belli koşulların gerçekleşmesi durumunda masrafların bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumunca ödenir. Bu koşulları öğrenmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Bunun için internet adresimizde bulunan iletişim bilgilerimizi ya da “Bilgi İsteme Formu”nu kullanabilirsiniz. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler ise iktidarsızlık için bitkisel çözüm kullanmadan önce mutlaka üroloji hekimlerine danışmalıdır.Referanslar

1 https://d56bochluxqnz.cloudfront.net/media/EAU-Guidelines-on-Male-Sexual-Dysfunction-2019.pdf


MUTLULUK ÇUBUĞU KARŞILAŞTIRMA

Aşağıdaki tabloda 3 tip mutluluk çubuğunun karşılaştırması yer almaktadır.

  • Tek Parçalı (Malleable-Bükülebilir ve gizlenebilir)
  • Üç Parçalı X (3 Parçalı Şişirilebilir Enine Genişleyebilebilen)
  • Üç Parçalı AX (3 Parçalı Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen)
Özellikler Tek Parçalı ÜÇ Parçalı X ÜÇ Parçalı AX
Enine Genişleme Yok Var Var
Enine Boyuna Genişleme Yok Yok Var
Antibiyotik emilebilme Var Var Var
Bükülebilirlik Kısmi* Var Var
Gizlenebilirlik Var Var Var
Şişirilebilme Yok Var Var
Pompa özelliği Yok Var Var
Rezervuar özelliği Yok Var Var
Ücretsiz Danışma* Var Var Var
Garanti* Ömür Boyu Ömür Boyu Ömür Boyu
 

* Tek parçalı mutluluk çubuğu doğal bir ereksiyon hissi yaratmasının yanısıra 135°’nin üzerinde bükülme açısı sağlar. 
* Tüm mutluluk çubukları ile ilgili hasta danışmanlarımızdan 7/24 ücretsiz bilgi alabilirsiniz.
* Garanti süresi ve detayları her protezin kullanım talimatı (IFU) içindeki koşullara göre sağlanmaktadır.

Mutluluk Çubuğu
İktidarsızlık İçin Bitkisel Çözüm yerine Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözümü
İktidarsızlık İçin Bitkisel Çözüm yerine Mutluluk Çubuğu Kalıcı Çözümü
Probleminizi çözmek adına uzman hasta danışmanlarımız ile ofisimizde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
Şu an buradasınız:
Yazı Tarihi: 15 Temmuz 2022

Etiketler:

Faydalı Bilgiler

Bağlantılar
ANDROMED
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE
İletişim
WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.

Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.